TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

W kontekście kotwicy obecnie jestem na etapie projektowania wyciągarki... widzę że temat kotwicy pojawia się również w relacji "Statek ratowniczy R27 Cyklon" Kolega Piotr robi kawał dobrej roboty...

Jako załącznik wrzucam hamulec kotwicy... chętnie się dowiem co o tym myślicie? Wolę robić poprawki na desce kreślarskiej niż wycinać na nowo ;)
Załączniki
blokadka.jpg
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

W załączniku zdjęcie komór łańcuchowych... Pomyślałem że nie ma co porywać się z ich wykonaniem samodzielnym ponieważ natura daje leprze komory ;) Dwie białe Bańki to nic innego jak opakowanie po lekarstwach... o tyle nadaje się na komorę że ma zdejmowane wieczko... jeśli łańcuch się zatnie to zawsze można będzie je otworzyć a poza tym jest szczelne... do komory łańcuchowej może wlać się woda a dzięki temu rozwiązaniu nie wleje się do kadłuba... do komór będą szły dwie miedziane rurki prosto z wyciągarki...
Załączniki
zm35.jpg
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Kluzy kotwiczne i kluzy łańcuchowe...
Załączniki
zm36.jpg
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: futaba »

Razem z mokrym łańcuchem do komory łańcuchowej będzie się dostawała woda i tam odkładała, przemyślałeś jak ją stamtąd usuwać?
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Zadałeś dobre pytanie... myślałem co zrobić z tą wodą... i wymyśliłem że nic nie zrobię...poczekam aż grzecznie wyparuje... nie wiem jakie są sposoby na odwadnianie komory łańcuchowej... :)
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Cześć!

W załączniku nadbudówka... zdjęcia słaba bo i dzień już krótszy :) więc słabe światło...

Mam pytanie... czym maskujecie niedociągnięcia na swoich modelach? czy robicie to zwykłą szpachlówką?

I czy podkład Motip którego używacie ma skłonności do wypełniania dziur na szpachli?
Załączniki
zm38.jpg
zm39.jpg
zm40.jpg
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Borek »

acdd pisze: Mam pytanie... czym maskujecie niedociągnięcia na swoich modelach?


W modelach Kogowiczów takie zjawisko jak niedociągnięcie nie występuje 8-)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Wojtek-Opole
Posty: 0
Rejestracja: 18 paź 2014, 08:44

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Wojtek-Opole »

acdd pisze:czy podkład Motip którego używacie ma skłonności do wypełniania dziur na szpachli?


Motip ma skłonności do uwypuklania wszelkich niedociągnięć.
Pozdrawiam Wszystkich
Wojtek
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Tomasz_D »

Przede wszystkim staranność w docinaniu elementów. Szpachla może i największe dziury załatać ale na pewno łatwiej zamaskować nią szczelinę szerokości powiedzmy żyletki niż takie szpary jak widać na fotkach.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Chyba odpowiedziałem sobie na nurtujące mnie pytanie... do plastiku szpachlówka taka jak do kadłuba się nie nadaje ponieważ jest Twarda... elementy wykonane z polistyrenu są bardzo gibkie i podczas szlifowania lubią się odkształcać a szpachlówka lubi się pokruszyć... dla tego należy stosować szpachlówki do modeli plastikowych jak szpachlówka tamiya czy inna która jest na bazie tego czarodziejskiego kleju co to rozpuszcza troszkę powierzchnie i się w nią wżera... no i kluczem do sukcesu jest drobno ziarnisty papier ścierny najpierw 220 a później 600...
ODPOWIEDZ