Drobnicowiec B55

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Drobnicowiec B55

Post autor: acdd »

Cześć! Łukasz z tej strony...

Jak dla mnie to masz gotowy kadłub... przede wszystkim dałbym jakieś listwy na burty które stworzą podstawę pod pokład oraz wyrównają Ci krawędzie burt... Czerwone kreski to sugerowane listwy... kiedy dokleisz je stworzysz sobie nie jako szkielet który będzie stanowił punkt odniesienia do wyprostowania tego wszystkiego... jak dasz listwy to oprzyj na nich pokład albo ramę w kształcie pokładu (mniej więcej to samo co ja zrobiłem z tankowcem)... jak będziesz mieć taką ramę to przyklej ją do stworzonego szkieletu... najpierw upewnij się że rama pasuje idealnie przyklej ją... a wszystkie dziury między ramą a burtą zaszpachluj... lub zalaminuj (wedle uznania) wtedy stworzysz sobie coś do czego łatwiej będzie ci się odnieść... wtedy zrób dopiero nadburcia... najpierw zrób podpory nadburć a dopiero później doklejaj nadburcia... ja tak zrobiłem i jakoś wyszło :)
Załączniki
2.jpg
Awatar użytkownika
sledzik82
Posty: 0
Rejestracja: 22 lip 2013, 20:12

Re: Drobnicowiec B55

Post autor: sledzik82 »

Dziękuję za porady.
Fornir kleiłem klejem z firmy Dragon, jakiś "gwóźdź w płynie" trzyma jak szalony.
Faktycznie muszę wykonać "szkielet" pokładu i od niego brać odniesienie do pozostałych wymiarów. Komateks jeszcze mam więc do nadburć też się muszę przyłożyć. Myślałem aby wykonać je z żywicy jako laminat w jednym kawałku z burtą ale to jeszcze pomyślę. Najważniejsze teraz, to wykonać pokład.
Model ma stary wał, jednak odłamała się rurka, przez którą wprowadzany był smar w celu dławienia przecieków. Połatałem to poxiliną ale szału nie ma.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś porady dla mnie - proszę pisać.
Pozdrawiam,
ŁUkasz
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Drobnicowiec B55

Post autor: acdd »

W kwestii nadburcia...

Ja zrobiłem to tak: najpierw wręgi nadburcia później nadburcie... w załączniku szczegóły

Chodzi oto że szkielet nadburcia wyprofiluje Ci nadburcie... jeśli masz nadburcie które jest w linii prostej to super... ale jak masz pochylone na boki i jeszcze zwęża się ku dziobowi to z laminatem może być Ciężko...
Załączniki
zm28.jpg
zm37.jpg
ODPOWIEDZ