Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: Przywitalnia

Post autor: mjg »

Witamy na pokładzie,
tutaj znajdziesz fotki kolegi Wojtka S. i jego modelu:
http://www.modelteam.com.pl/galeria/dis ... m=19&pos=0
Załączniki
normal_1.jpg
normal_1.jpg (35.97 KiB) Przejrzano 6699 razy
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Przywitalnia

Post autor: TUGER »

Te już widziałem. Model rewelka.Ale dzięki za info
Pozdr
Marek
Awatar użytkownika
Euros
Posty: 0
Rejestracja: 31 maja 2015, 06:30

Re: Przywitalnia

Post autor: Euros »

Witam Wszystkich !!

Mam na imię Tomek ale znajomi mówią na mnie Euros efekt nazwiska... :) z racji zbliżającej się 30ski postanowiłem się "czymś" zająć. Moim głównym hobby jest stara motoryzacja. Posiadam starego Vw przy którym non-stop coś dłubie, ale już kończą mi się tematy z nim związane więc szukam nowych horyzontów . Miałem plan kupić jakiś wiekowy motor ale niestety nie stać mnie na dwie "zabawki" a nie mam serca sprzedać mojego youngtimera , postanowiłem ogarnąć jakiś stateczek. :) Dodam że trochę już modelowałem głównie samochody w skali 1:24, zrobiłem też kilka dioram.

Planuje budowę holownika od podstaw. Wiem że to może trudna operacja jak na pierwszy model ale nie musi być idealny, mam pojęcie o modelarstwie poza tym potrafię zrobić coś z niczego więc chyba się nadaje... raczej nie będę startował od dżonki chodź wielu z was to doradza. Jestem ambitny i chcę zacząć z grubej rury zobaczymy co wyjdzie

Poszperałem trochę w necie, przeczytałem większość sensownych tematów na tym forum i muszę powiedzieć, że niektóre projekty to ogień w szopie !!!

Znalazłem na jakiejś stronie plany Holownika Odys i Arion, w sumie jak na razie wszystko ogarniam, nurtuje mnie tylko jeden temat odnośnie wręg rozumiem, że są to tylko zarysy więc jak powiększacie je bądź zmniejszacie żeby dostosować je odpowiednio do skali w której ma być budowany model ???
Awatar użytkownika
Maik
Posty: 0
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:50

Re: Przywitalnia

Post autor: Maik »

Witaj,
Tutaj Romek opisał to fajnie http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=540&t=44921 , może być prawie każdy program graficzny, ja to robię w darmowym Gimpie.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: taganc »

Witaj na Kodze.
Piszesz że masz jakieś doświadczenie i zapał, a to już coś. Tyle że takich było tu wielu i jak przeglądałeś forum z relacjami, to zapewne zauważyłeś że wiele z nich skończyło się tak szybko jak je zaczęto.
Wszystko właśnie przez to, że chciano zaczynać z grubej rury. Nie chcę zniechęcać Cię do modelarstwa, czy też zachęcać do Dżonki, bo ta jest dla tych którzy lubią wdychać trociny :) .
Poszukaj na początek prostego modelu typu motorówka np.: Lilka, czy też kuter rybacki lub coś podobnego. To pozwoli nabrać doświadczenia, a nie rozczarowania. Daruj sobie plany z ,,jakiejś" stronki
i zakup oryginalne plany modelarskie np. na aledrogo. Rozrysowanie wręg jest bardzo proste, potrzebny do tego kalkulator, ołówek, linijka, cyrkiel i papier milimetrowy, oraz trochę pojęcia o rysunku technicznym.
Zwolennicy postępu zasugerują ksero.
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
Euros
Posty: 0
Rejestracja: 31 maja 2015, 06:30

Re: Przywitalnia

Post autor: Euros »

Zdaję sobie sprawę, że to od czego chcę zacząć to hardkor i tak jak pisałeś wiele tematów utoneło... ale za cholere nie nie podobają mi się modle prostych kutrów czy innych... zgadzam się z tym, że powinienem oswoić się z tematem ale może znacie coś prostego ale właśnie z klimatu które lubię holownik albo chociaż trawler na pierwszy strzał :)

pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Przywitalnia

Post autor: Zdzisław »

Witaj Tomek
Ja co prawda od niedawna zajmuję się modelarstwem, na kodze też jestem od niedawna i moje zdanie pewnie niewiele się tu liczy, ale budowa modeli to wspaniała sprawa. Żałuję tylko że tak póżno to odkryłem. Ja też nie zaczynałem od kogowej dżonki. Mam za sobą plastikową Santa Marię i kartonowego Endevoura, teraz buduję drewnianego Enterpriza na podstawie powiększonej wycinanki ze shipyardu. Popełniłem masę błędów przy budowie modeli, ale dzięki kolegom z kogi wiele się nauczyłem. Tak mnie to wciągnęło, że chciałbym jeszcze kiedyś wybudować jakiś model na podstawie porządnych planów i tutaj Tadeusz ma rację, kup porządne plany i nie ściągaj byle badziewia a unikniesz wielu niemiłych niespodzianek przy budowie modelu.
Życzę wytrwałości i powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
PS
Na razie nie radzę Ci wchodzić na SB, bo tam nie ma już "ą i ę". Mnie tam tak przeciągnęli pod kilem, jak by chcieli mnie zniechęcić do modelarstwa. Myślałem nawet żeby zrezygnować z kogi, ale się nie dałem.
Awatar użytkownika
darek3160
Posty: 0
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:14

Re: Przywitalnia

Post autor: darek3160 »

Witam na pokładzie . Darek , lat 38 .Pisałem tu kiedyś na innym nicku ale gdzieś mi przepadł . Modelarstwem zajmuję się hobbystycznie - w wolnych chwilach Dotychczas były to głownie wycinanki z MM ,jeden model z planów modelarskich i w latach młodzieńczych pływający model "Lewanta " - jednakże nigdy nieukończony .Liczę na pomoc w budowie kolejnego ,który mam nadzieję zostanie zwodowany .
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Przywitalnia

Post autor: acdd »

Witam Serdecznie Wszystkich!

Mam na imię Łukasz.

Na forum jestem od kilku tygodni... jednak po zapoznaniu z panującymi tu zwyczajami postanowiłem się przedstawić.

Z zawodu jestem informatykiem a za sobą mam 30 wiosen. Pochodzę z Warszawy.

Do modelarstwa postanowiłem wrócić po bardzo długiej przerwie... ostatni swój model robiłem kiedy miałem chyba 18lat. Na ów moment miałem bardzo małą wiedzę modelarską i na dzień dzisiejszy jest ona jeszcze mniejsza... Nie mniej spodziewam się po swojej obecności na tym portalu że wzbogacony o Waszą wiedzę i doświadczenia będę mógł doskonalić swoje umiejętności... Dla tego liczę na konstruktywną krytykę i jestem skłonny zebrać najsurowsze cięgi.

Czytając wpisy na forum widzę że sporo osób wstydzi się pokazać swoje prace mając na uwadze modle które tu powstają... Ponieważ spodziewam się konstruktywnej krytyki to coś trzeba pokazać... Załączam zdjęcia wykonanego przez siebie modelu... jest to USS Constitution... idealny nie jest ale i tak jestem z niego dumny :)

Obecnie jestem na etapie budowy tankowca którego kilka zdjęć wrzuciłem nieświadomie do galerii... galeria nazywa się Oil Tanker
Załączniki
koga1.jpg
koga2.jpg
koga5.jpg
koga8.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Przywitalnia

Post autor: TomekA »

Calkiem niezle jak na poczatkujacego. Gratulacje!!! :) I oby tak dalej!
A z jakiego to zestawu, jesli mozna zapytac?
ODPOWIEDZ