Kapitan Poinc - budowa

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Kapitan Poinc - budowa

Post autor: TUGER »

Witajcie

W tym wątku budowa modelu statku Kapitan Poinc.
Kilka fotek w budowy w czasie weekendu plus dzisiejsze złożenie na sucho.
DSC_0340.JPG

DSC_0341.JPG

DSC_0342.JPG

DSC_0343.JPG

DSC_0344.JPG

DSC_034.JPG
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: rychenko »

Witam
Widzę ze wczorajszy wpis kolegi Tadeusza zniknął wiec może mój nie pozostanie bez odpowiedzi , czy Model ma być RC? (pływający?) bo jeśli tak to dobór materiałów jest najgorszy z możliwych chyba ze z tego co masz zrobione chcesz zrobić kopyto pod laminat, w jakiej skali to robisz?
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: TUGER »

Cześć Rychenko. Tak, to będzie pod kopytko. Model RC, skala 1:30. Laminat epoksydowy.
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: ArturN »

To polecam od razu skonsturować porządne nosidełko na zawodach klas NS pływa Kapitan Poinc w skali 1/48 i wytarganie go z wody grozi czasami pęknięciem spodni w wiadomym miejscu :). Ten model w tej skali może przekroczyć 34 kg. :) Jak się uda dokończyć tą piękną jednostkę w tej skali to życzę miłego balastowania i podnoszenia z wody.
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: TUGER »

Cześć ArtutN

Zdaję sobie sprawę że model jest spory a zatem i będzie ciężki (na wodzie). Myślę raczej nad balastowaniem już na wodzie, nadbudówki i tak będą demontowalne i prawie cały pokład rufowy zatem będzie można go tam umiejscowić. Ale nosidełko dla kadłuba jak najbardziej. Coś w rodzaju ramy do wodowania. Trawersa z pasami lub coś podobnego.
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: Irek350 »

Witajcie
A ja mam inne obawy, bo jeżeli ma być to szkielet pod kopyto, to po co wycinałeś środki wręg i stępki?
Czy szkielet nie będzie zbyt wiotki ?
Pod kopyto wykonuje się szkielety "pancerne", powinieneś zrobić dużo usztywnień międzywręgowych (chyba ze będą a ty nic nie wspomniałeś :) )
Czym będziesz pokrywać ten szkielet ?
No i napisz trochę więcej informacji o tym projekcie, bo nawet nie wiadomo w jakiej skali budujesz.
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: TUGER »

Cześć Irek.
Skala patrz posty wyżej. Szkielet jest dość sztywny nawet teraz bez poszycia. Poszycie listewkowe, szlifowane, na to warstwa szkła, wyszpachlowane i wypolerowane będzie. Wyciąłem bo nie chce mi się dzwigać cięższego klamota a pozatym jeśli mi się jednak nie zechce robić formy i modelu na tym kopycie to zalaminuje od zewnątrz i wewnątrz i będę miał gotowy kadłub. Ale to narazie pomysł. Co do realizacji to za chwilę bo tak czy siak trzeba wykończyć na gotowo to co jest czy to na kopyto czy na kadłub. Czas pokaże jaka będzie realizacja.
Pozdr
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Pokrywanie listewkami kopyta to wyrzucanie pieniędzy, czasu i listewek w błoto.
Jak już wspominano, to kopyto MUSI być sztywne i przestrzenie międzywręgowe należy
wypełnić pianką niskoprężną, którą to piankę wystarczy czymkolwiek okleić i wyszpachlować.
Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, że kształt wręg wyklucza zrobienie innej formy niż
dzieloną (albo aparat lub moje oczy coś przekłamują).
Dlatego decyzję o tym co to będzie : kopyto czy kadłub należy podjąć już.
A wręgi z mdfu w kadłubie modelu RC to pomysł niestety bardzo chybiony.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: TUGER »

Andrzeju.

Kadłub idealnie nadaje się do formy niedzielonej ponieważ nie posiada żadnych uskoków i pochyleń do osi symetrii jednostki zatem bez problemu można go będzie wyjąć. Narazie myślę co i jak zrobić. Narazie kupię tkaninę i żywicę epoksydową Epidian 5.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Kapitan Poinc - budowa

Post autor: Andrzej1 »

TUGER pisze:Andrzeju.

Kadłub idealnie nadaje się do formy niedzielonej ponieważ nie posiada żadnych uskoków i pochyleń do osi symetrii jednostki zatem bez problemu można go będzie wyjąć... .


obrazek.JPG


Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ