SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
wgajus
Posty: 0
Rejestracja: 22 maja 2015, 10:09

SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: wgajus »

Witam, jestem nowy na forum, ale z modelarstwem za pan brat od kilkudziesieciu juz lat :) Poszukuje oryginalnych planow modelu Swift 1805 firmy Artesania Latina, sklejam go po raz drugi z wlasnych materialow, i pech chcial zapodzialem oryginalne instrukcje oraz rysunki, a gotowy pierwszy model oddalem w prezencie jakis czas temu. Najbardziej potrzebuje rysunku z wręgami, tak abym mogl odrysowac, czy ktos na forum moglby mi pomoc? Pozdrawiam! Wiesław.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: Andrzej1 »

Dzień dobry

To, że nowy i młody ( w profilu wiek 0 ) to wiemy. Ale jak przy takim wieku można zajmować
się czymkolwiek (a modelarstwem w szczególności ) od kilkudziesięciu lat ?
Wytłumacz nam jak gupkom jakimś, bo nie rozumimy (a w każdym razie ja nie rozumim).
Koga to nie jest Allegro. Tu najprzód się przedstawia (przywitalnia). Potem demonstruje swój
dorobek - zdjęcia mile widziane. Wreszcie gdy już te przykre formalności mamy za sobą, to
prosimy o plany, drewno, bloczki, blaszki, klej i tekturę falistą lub gładką.
A Ty wpadłeś jak Filip z kanapy i już chcesz. A odrobiny szacunku i swojego dorobku nam nie pokazałeś.
Ten szacunek, to staranność przy wypełnianiu profilu.
No cóż - miałem ciężką noc to na Tobie się odbiło.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: Zdzisław »

Witaj Wiesław
Nie przejmuj się. Ja niedawno też przechodziłem chrzest na kodze i też swoje oberwałem. Ale są tutaj fajne chłopaki. Andrzej Korycki też do nich należy i tak naprawdę to jest fajny facet, ale ma całkowitą rację. Zastosuj się do jego uwag a wszystko będzie OK i znajdziesz na kodze fachową pomoc.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
wgajus
Posty: 0
Rejestracja: 22 maja 2015, 10:09

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: wgajus »

Ale mi się dostało. Brak wieku w profilu - na pewno nie umyślnie, tylko dlatego że niestety nie jestem obeznany z byciem na forach. To że się zarejestrowałem uznaję już za sukces :) Nie wiedziałem że aby zagaić trzeba zaprezentować swój cały dorobek modelarski, czym prędzej to nadrobię, poproszę przyjaciół i dzieci aby obfotografowały moje statki :) ja po prostu desperacko szukam planów Swifta bo stoję z robotą. Rozumiem że bez uzupełnionego profilu, powitania w "przedstaw się" i zdjęć moich statków nie pomożecie? Z wyrazami szacunku :) Wiesław Gajuś.
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: Sebastian.M »

No niestety to dość sztywne forum pod tym względem, ale myślę że jak napiszesz kilka słów o sobie i pokażesz co tam tworzyłeś przez tel lata to na pewno się znajdzie jakaś dobra dusza z planami.
Pozdrawiam
S.M
Ostatnio zmieniony 23 maja 2015, 16:44 przez Sebastian.M, łącznie zmieniany 1 raz.
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: janek44 »

Czy ktoś w końcu zacznie czytać nagłówki forów ze zrozumieniem?!!
To jest dział: "Stępka - czyli forum dla początkujących - Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym"
Prezentuje się na nim dokonania początkujących modelarzy.
Dział ogłoszeń znajduje się w innym miejscu!!!
Co raz jakieś tematy w rodzaju: "Dwunastu Apostołów" czy "HMS Victory"? Dajcie mi plany tego, czy tamtego...
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: Andrzej1 »

wgajus pisze:Ale mi się dostało. Brak wieku w profilu - na pewno nie umyślnie, tylko dlatego że niestety nie jestem obeznany z byciem na forach. To że się zarejestrowałem uznaję już za sukces :) Nie wiedziałem że aby zagaić trzeba zaprezentować swój cały dorobek modelarski, czym prędzej to nadrobię, poproszę przyjaciół i dzieci aby obfotografowały moje statki :) ja po prostu desperacko szukam planów Swifta bo stoję z robotą. Rozumiem że bez uzupełnionego profilu, powitania w "przedstaw się" i zdjęć moich statków nie pomożecie? Z wyrazami szacunku :) Wiesław Gajuś.


Dziędobry Wiesławie
Znów się "ftrącę", choć planów takich nie mam i nigdy (chyba) mieć nie będę.
Mamy różne doświadczenia z różnymi modelarzami i pseudo modelarzami.
Zaloguje się taki na forum, napisze, że zbudował pięćset statków i teraz będzie budował VHS Victory.
Nie pomyliłem się z tym VHS - tak było. Nawet niektórzy Mu pomagali, ale w końcu naurągł nam
i poszedł. Nie sądzę, żeby tak było w Twoim przypadku, ale jest regulamin i staramy się go przestrzegać.
Nie obrażaj się, tylko pokaż parę fotek i jak nam szczęki się z podłogi podniosą, to z całą pewnością
ktoś Ci pomoże. Poproś dzieci, wnuków, niech fotografują. A potem poproś ich niech Ci te fotki
zmniejszą do formatu akceptowanego przez forum i załączą do Twojego postu.
A potem załóż relację z budowy modelu i ... i zobaczysz, że będziesz tu zaglądał co dzień.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
wgajus
Posty: 0
Rejestracja: 22 maja 2015, 10:09

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: wgajus »

Formalności dopełnione, przywitałem się w Przywitalni, zdjęcia załączone. Mam nadzieję, że teraz pójdzie już gładko :) Tymczasem dalej szukam rys. wręgów bo bez tego relacji z budowy Swifta nie będzie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tremors
Posty: 0
Rejestracja: 17 mar 2013, 17:31

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: tremors »

Witaj w kodze ;) ja posiadam plany Swifta. Nie pamietam tylko czy byly na nich rozrysowane wregi. Niestety w kraju bede dopiero za 5 tyg. wiec pewno czekal nie bedziesz :)
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: SWIFT 1805 Artesania Latina - plany poszukiwane!

Post autor: Andrzej1 »

wgajus pisze:...Tymczasem dalej szukam rys. wręgów bo bez tego relacji z budowy Swifta nie będzie.
...

Oj
No tak, już było ślicznie aż tu groźby karalne. Postaramy się Wiesławie, jeden już się zgłosił.
Troszku cierpliwości - znajdą się. Ciekawe skąd cierpliwość u modelarza tej klasy :) .
Cieszę się, że będziesz z nami. Tylko nie odchodź ... . To już chyba wyznanie jakieś jest ... .

W ciągu tygodnia problem się pewnie rozwiąże po Twojej myśli.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ