La Belle

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: lkemot »

Piękna robota, ale jak patrzę na te zdjęcia to się zastanawiam gdzie są marsy na masztach - bo na zdjęciu wygląda to na salingi ? Wyprowadź mnie z błędu, bo konstrukcja pod marsami wygląda zwykle inaczej
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
lkemot pisze:jak patrzę na te zdjęcia to się zastanawiam gdzie są marsy na masztach

Ikemot, LB byla mala jednostka (ca. 15m od rufy do nasady bukszprytu) i nie miala marsow. To co wyglada jak salingi (crosstree) to sa salingi, nic wiecej nie bylo.
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: La Belle

Post autor: koziobrody »

Szanowny panie Piotrze reasumując:po odjęciu nawisu rufowego i bukszprytu , to sam kadłub miał około 12metrów.Żeglowałem na 12metrowym jachcie wiele lat oczywiście bez dział i tego ożaglowania i powiem "TOŻ TO KAPCIULEK I MIZEROTA".Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
koziobrody pisze:"TOŻ TO KAPCIULEK I MIZEROTA"

Szanowny Panie Koziobrody, reasumujac: nie kumam tego wpisu; wg. mnie nie tylko wielkosc sie liczy. Chyba ze to mial byc dowcip :lol:
Ciag dalszy zbrojenia bloczkow, linek i supelkowania:
La Belle 004.jpg
La Belle 010.jpg
La Belle 014.jpg
La Belle 017.jpg
La Belle 017.jpg (76.19 KiB) Przejrzano 5908 razy
La Belle 018.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
nastepny etap wiazania linek i bloczkow. Pomalu zaczyna to nabierac ksztaltu.
La Belle 024.jpg
La Belle 024.jpg (80.6 KiB) Przejrzano 5629 razy
La Belle 032.jpg
La Belle 034.jpg
La Belle 050.jpg
La Belle 052.jpg
La Belle 058.jpg

Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: Kazek »

Prawda Piotrze zaczyna nabierać coraz piękniejszego kształtu i wyglądu a olinowanie jest znakomite w twoim wykonaniu .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: rychenko »

Witam
Piotrek od samego początku śledzę Twoja relacje i już kilkakrotnie pisałem ze podziwiam Twoja robotę, to olinowanie dodaje uroku temu i tak już pięknemu modelowi , Ja tylko sznurowadła umiem zawiązać a patrząc na Twoje olinowanie jestem pod wrażeniem i zazdroszczę takich umiejętności
:!:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: La Belle

Post autor: janek44 »

Dwa słowa:
wspaniały model.
Może kiedyś, gdy osiądę gdzieś na stałe i zorganizuję sobie warsztacik, też pokuszę się o tego typu modelik :)
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: lkemot »

@Piotrku, czy wieloliny nie powinny nie powinny być wiązana odwrotnie, tzn. lina wchodzi w otwór salingu/marsa od góry i jest przeplatana dołem do drugiego otworu i wychodzi do góry ? U Ciebie jest odwrotnie.
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: La Belle

Post autor: Jarcio »

Ikemot. Wg książki Jean'a Boudriota o 74 działowcu, a konkretnie zgodnie z rysunkiem zamieszonym na 155 stronie tomu III, ta lina w pierwszej kolejności przechodzi od spodniej części obrzeża platformy marsa i w kolejny otwór wchodzi od góry. Czyli zgodnie z tym jak zrobił to Piotr. Zresztą (tak mi się wydaje) taki przebieg liny ma swoje uzasadnienie, bo dzięki temu zapobiega się jej przecieraniu o obrzeże marsa.
ODPOWIEDZ