Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Chwalimy się

Post autor: jeskom »

Ponieważ mam dwie tokarki postanowiłem ze starszej zrobić frezarkę. Pomógł mi w tym jeden forumowicz, który wykonał na zamówienie małe imadło i kątownik (szare elementy). Dzisiaj dokończyłem przeróbkę i montaż i przedstawiam nową zabawkę w mej letniej modelarni. Zaznaczam że nie jest to maszyna o precyzji setnych części mm, ale na własny użytek nadaje się idealnie.
Jako test postanowiłem prze frezować na szybko mały wałeczek amelinium. Oto kilka zdjęć:
CAM00682.jpg

CAM00683.jpg

CAM00684.jpg

CAM00685.jpg


Jak się zrobi cieplej to planuje dołożyć do posuwu poprzecznego silnik DC z przekładnią i regulatorem obrotów. Pozwoli to na płynne przesuwanie elementu frezowanego, oraz ustawienie prędkości przesuwu.
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Chwalimy się

Post autor: Mario69 »

Szczęka mi opadła! Super sprzęt :) Może kiedyś dorosnę do takich klimatów ale pewnie w następnym wcieleniu ;)
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Chwalimy się

Post autor: koziobrody »

Witam.Właśnie przestałem wymyślać proch i wyważać drzwi do lasu,jeżeli to nie zastrzeżony pomysł to bardzo chętnie go wykorzystam.Jestem na etapie budowy tokareczki do modeli i umyśliłem w jednym ciągu podorabiać inne "przydaśki".Wszystko na bazie silnika od pralki.Sama tokarka jako baza jest praktycznie gotowa.Miały dojść jeszcze tylko śruby pociągowe ale po Twoich fotkach muszę to i owo jeszcze przekombinować.Dzięki.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Chwalimy się

Post autor: jeskom »

koziobrody tutaj na forum nie ma zastrzeżonych pomysłów. Pochwal się twoim sprzętem może i ja wpadnę na jakiś pomysł usprawnienia sprzętu :D
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Borek »

Dzień dobry i wesołych świąt.
A ja całe wolne przesiedziałem w garażu przygotowując, polerując i serwisując coby na sezon była igła ;)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: taganc »

Witam.
Wczoraj, 13.04.2015r. o godz. 15.00, zostałem dziadkiem :P
Załączniki
wnusia Maja od 4 godz. na tym świecie.
wnusia Maja od 4 godz. na tym świecie.
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: ryszardw »

Ja też bym chciał.Gratuluję.R
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: Chwalimy się

Post autor: janek44 »

Przyłączam się do gratulacji. Niech maleństwo zdrowo się chowa. :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: Slawek Kromer »

Gratuluje
Zostałeś DZIATKIEM czy mężem BABCI ?
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Chwalimy się

Post autor: koziobrody »

O jasny GROM ale fajna.Ucałuj , a przynajmniej przytul od nas,jak Ci pozwolą oczywiście.Chociaż przy budowie modeli masz wprawę z maleństwami.Tylko ten "13".Spluń na dobrą wróżbę trzy razy przez lewe ramie i dwa przez prawe,a potem podskocz przynajmniej raz do góry z radości.Pamiętaj pilnuj przed chłopakami.
ODPOWIEDZ