Jacht Gretel - zestaw Mamoli

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 0
Rejestracja: 22 sty 2015, 14:26

Jacht Gretel - zestaw Mamoli

Post autor: Martinez »

Po dżonce przyszedł czas na poważniejsze wyzwanie - jacht Gretel :D
W tamtym tygodniu zamówiłem i... jest!! Pudło dotarło. Jak wygląda inbox, to chyba każdy wie, pisać nie będę (chyba że są zainteresowani to jeszcze jest szansa).
Gretel składać będę według zawartych w zestawie planów, z materiałów zestawowych.
Jeśli chodzi o kogę, to kopalniami z których zamierzam czerpać są dwie relacje z budowy Gretel: Niny i Krzysztofa.
Dzisiaj na rozgrzewkę poczytałem trochę plany (całe szczęście, że jest wersja niemiecka opisówki) i złożyłem na sucho konstrukcję kadłuba. Od razu widać, że dokładność spasowania jest niezbyt duża i od samego początku trzeba się przyłożyć aby później uniknąć problemów. Jeszcze tylko przymiarka pokładów i na dzisiaj wystarczy, resztę niedzieli poświęcimy innym rozrywkom :lol:
Aha, jeszcze pytanie do szanownych kogowiczów: czy ilość materiału w zestawie wystarcza bez problemu czy trzeba oszczędnie się gospodarować?
Załączniki
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
gretel.jpg
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht Gretel - zestaw Mamoli

Post autor: krzysztof »

Jak pamiętam, to wiele materiałów wymieniłem na lepsze. Masz teraz przede wszystkim mirkowe bloczki oraz listewki od niego. Olinowanie też warto podmienić. Nie kusi Cię by zwiększyć skalę?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 0
Rejestracja: 22 sty 2015, 14:26

Re: Jacht Gretel - zestaw Mamoli

Post autor: Martinez »

Dzięki za wiarę, ale nie :D Ubogi warsztat narzędziowy i niewielkie umiejętności musza wystarczyć mi do złożenia modelu jachtu w wersji z pudełka.
Może w przyszłości takie pomysły, chociaż muszę przyznać, że kończąc dżonkę, to tak przez moment przeleciało mi przez głowę: "a może drugą dżonkę, tylko taką, dwa razy większą..."
Pożyjemy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Jacht Gretel - zestaw Mamoli

Post autor: Mario69 »

Rzeczywiście dużo błędów w wycięciu ale łatwo je skorygować a model piękny ! :) Czekam na dalsze fotki i sam finał bo myślę, że warto będzie oglądać :)
ODPOWIEDZ