" Dwunastu Apostołów " - relacja

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Kazek »

viewtopic.php?f=7&t=45640&p=63023&hilit=kotwice#p63023 tu zobacz jak mozna zrobic kotwice a jak popatrzysz na inne relacje to pewnie znajdziesz jeszcze cos ciekawego tu jest wszystko trzeba tylko szukać
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

He!
Załączniki
Jeśli chodzi o wręgi to nie mogę użyć wzdłużnych kontowników bo owe nie dochodzą do samego dna stępki, trochę to dziwne ale już tak jest   .....:)
Jeśli chodzi o wręgi to nie mogę użyć wzdłużnych kontowników bo owe nie dochodzą do samego dna stępki, trochę to dziwne ale już tak jest .....:)
DSC04768.JPG (23.06 KiB) Przejrzano 4723 razy
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

Kazek pisze:http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=45640&p=63023&hilit=kotwice#p63023 tu zobacz jak mozna zrobic kotwice a jak popatrzysz na inne relacje to pewnie znajdziesz jeszcze cos ciekawego tu jest wszystko trzeba tylko szukać



Kazik, wiem, że tu wiele róznych postów lecz tym bardziej się w tym wszystkim gubię :( Muszę zawiązać poprzeczkę kotwicy odpowiednią nicią aczkolwiek nie rozumiem jak schować nić by nie było widać węzła? Nie chcę także wybiegać ponad odpowiedni kanon i wykorzystać coś co było wykorzystywane dużo wcześniej.Okręt liniowy, który przypadł mi do gustu to koniec XVII wieku.....może trochę przesadzam?
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Kazek »

viewtopic.php?f=7&t=22922&start=140 tu masz XVII w kotwice i tu viewtopic.php?f=7&t=22922&start=170 a nitki wystarczy jak po obwiązaniu dasz delikatnie kropelkę cyjanoakrylu i juz ci sie nie rozwiąże i nie musisz dawać wezła
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: koziobrody »

Dziwne.Spróbuj może tak.Fotki z początku budowy.Stocznia to była decha blatu - pozostałość po wyciętym zlewozmywaku.Spełniła swoje zadanie.Linię prostą na niej wykonałem skręcając pomiędzy kątowniki zwykłą szybę,a właściwie półkę meblową.
Załączniki
oj1 006 (Kopiowanie).jpg
oj1 006 (Kopiowanie).jpg (50.88 KiB) Przejrzano 4663 razy
oj1 007 (Kopiowanie).jpg
oj1 007 (Kopiowanie).jpg (54.73 KiB) Przejrzano 4663 razy
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

Może nie warto się tak przejmować? Trochę ale bez przesady. Postaram się w najbliżsym czasie sleić kil okrętu, kupiłem już szyby i uważam, że jest to super myk na wykonanie prostego szkieletu. Dotyczy to również wręg - prawda?
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: koziobrody »

Dodatkowo utrudniłem lub uprościłem sobie życie podklejając wszystkie wręgi listewką z Praktikera.Miałem pewność,że nieznany mi bambus będzie się mocno trzymał większą powierzchnią klejoną.Nie wbijałem gwoździ.
Załączniki
oj1 014 (Kopiowanie).jpg
oj1 014 (Kopiowanie).jpg (39.32 KiB) Przejrzano 4633 razy
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

Witam Ziomala zza miedzy :) Muszę jeszcze poczekać na oklejanie wręg, domyslam się, że konstrukcja " Dwunastu Apostołów " będzie opierała się na parzystym poszyciu i już niebawem będę się borykał z wykonaniem. Ciekawi mnie tylko czy trzeba wbijać gwoździe a jeśli tak czy trzeba je dobijać czy raczej wyciągać po związaniu kleju? Trudno mi zauważyć jak to robię innni modelarze?
ODPOWIEDZ