hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
PawełSzkutnik1
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2013, 20:03

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: PawełSzkutnik1 »

DSC_1435.jpg

DSC_1447.jpg

DSC_1435.jpg

DSC_1452.jpg

Oczywiście przed kołkowaniem wstępnie oszlifowałem pokład ,aby mieć mniej pracy potem . Nie będę musiał szlifować całego pokładu, zostanie mi tylko szlifowanie samych kołeczków .
DSC_1152.jpg

DSC_1151.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: myszor »

Witaj .
Następnym razem spróbuj cyklina lub kawałkiem szkła potraktować pokład . Daje świetny efekt .
Powodzenia w dalszej pracy .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
PawełSzkutnik1
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2013, 20:03

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: PawełSzkutnik1 »

Dziękuje za rade spróbuje i tej metody .Pokład po ułożeniu deskowania w moim modelu był nad wyraz równy i dlatego wystarczyło bez wiekszego wysiłku użyć papieru ściernego . To wystarczyło aby pieknie wyrównać wszystkie nierówności . Napewno przy następnym pokładzie spróbuje i tych metod przez ciebie doradzonych za co bardzo dziękuje .


Mam jeszcze prozbe do wszystkich modelarzy a raczej pytanie .Poszukuje zdjęć, planów bądz rysunków które pomogą mi w odwzorowaniu umieszczenia wyposażenia na poszczególnych pokładach .Jeśli ktoś takowe posiada i zechciał by się podzielić byłbym bardzo wdzięczny .
Awatar użytkownika
PawełSzkutnik1
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2013, 20:03

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: PawełSzkutnik1 »

Witam .
Zakonczyłem wklejanie imitacji kołkowania .Oto efekt mam nadzieje że jest ok .W każdy razie jestem zadowolony trwało to dość długo .:)

DSC_14764.jpg


DSC_14841.jpg
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: Sebastian.M »

Witaj,,,
Fajnie że postarałeś się zrobić kołkowanie ale niestety to raptem jego część ,realnie kołków było znacznie więcej, na oko zostało Ci jeszcze kilka tysięcy do zrobienia:)
Loknij na foto ewentualnie może być tak jak na schemacie który wstawiłem Ci rok temu.
Warto też zwrócić uwagę że pokład praktycznie nie będzie widoczny i ewentualny brak lub nie kompletne kołkowanie w znikomym stopniu wpłynie na efekt końcowy, wato jednak zawsze poćwiczy na niewidocznych pokładach aby najwyższy zrobić perfekcyjnie
Pozdrawiam
S.M
Załączniki
DSC_148411.jpg
DSC_148411.jpg (102.2 KiB) Przejrzano 5671 razy
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: Mario69 »

Bardzo ładnie to wygląda, ciekawy pomysł, nawet bym o tym nie pomyślał. W realu było ich na pewno dużo, dużo więcej ale i tak szacun dla włożonej pracy. W ten prosty, choć pracochłonny sposób okręt przybliżył się do prawdziwego wyglądu. Jak myślę, nie wielu modelarzy bawi się nad takimi szczegółami ;)
Awatar użytkownika
PawełSzkutnik1
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2013, 20:03

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: PawełSzkutnik1 »

Dziękuje za kolejną rade .Poprawie i dodam resztę kołków .
Awatar użytkownika
PawełSzkutnik1
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2013, 20:03

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: PawełSzkutnik1 »

Kołkowanie pokładu podejście NR 2
Załączniki
DSC_1507.jpg
DSC_1508.jpg
DSC_1520.jpg
DSC_1521.jpg
kołkowanie.jpg
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: hms Sovereign of the seas / PawełSzkutnik1

Post autor: Dziecko »

O proszę powrót do relacji :) .
Powodzenia w budowie.
ODPOWIEDZ