III czy IV Klasa?

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

III czy IV Klasa?

Post autor: K.D. Werke »

Witam kolegów modelarzy!
Jestem nowy na tym forum (choć nienowy w modelarstwie). Co prawda bardziej zajmuje się "blaszakami" niż "drewniakami" postanowiłem jednak wzbogacić swoja flotę okrętem z XVIII wieku. Wszystkie okręty buduję w jednej skali - 1/72.
Waham się nad wyborem jednostki. W grę wchodzi HMS Leopard (IV klasa) lub HMS Hero (III klasa). Do Leoparda mam już plany (dosyć ascetyczne). Jeśli chodzi o HMS Hero to planuję kupić Plany Modelarskie (jeżeli ktoś posiada je to będę wdzięczny za opinie co do ich jakości).
Zanim rozpocznę relacje to proszę o sugestie który okręt wybrać.

Być może po zakończonej budowie wystawię swoje dzieło na sprzedaż (jeżeli będzie przyzwoitej jakości), proszę więc o opinię która jednostka może być atrakcyjniejsza dla potencjalnego kupca (przy zalożeniu, że oba będą w przystępnej cenie)
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: PawelCH »

Najlepiej to coś dużego na sprzedaż może Victory? Będziesz miał pierwszą klasę
Paweł
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: Stojgniew »

Każdy z nich będzie atrakcyjny dla potencjalnego kupca (zakładając poprawne wykonanie), do momentu, w którym określisz jego cenę wyrażającą prawdziwą wartość. Wstaw jakieś zdjęcia swoich dotychczasowych prac, także blaszaków.
Pozdrawiam,
Grześ
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: rychenko »

Witam
najlepiej gdybyś wybrał się do „cepelii” i spytał na jakie rękodzieło jest popyt .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: myszor »

Nie słuchaj Ryska vel Rychenko !!! On nie umie budować drewnianych modeli żagloFców i dlatego tak pisze z zazdrości .
On zna modele żagloFców tylko z Cepelii bo lata tam dzień w dzień pooglądać z otwartą japą .

Buduj , buduj i jeszcze raz buduj . A jak nie sprzedasz to się czegoś nauczysz . Budowanie modelu żaglowca z drewna to nie jest takie proste jak Ci się wydaje .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: woj195 »

Witam Kolegę Kutra.
Tak się składa, że jestem w posiadaniu planów HMS Hero. Jeśli chodzi o ocenę ich przydatności do budowy modelu, to niech się wypowiedzą koledzy bieglejsi w sztuce budowania modeli drewnianych. Plany zawierają 6 ark. A-1, sześć dość kiepskich fotek przedstawiających kadłub w różnych stadiach budowy i dość skromny opis. No cóż, w czasach, gdy je wydawano nie dbano zbytnio o instruktaże. Wg mnie zawierają wszystko, co niezbędne doświadczonemu modelarzowi. Chętnie je odstąpię wzamian za wskazówki dot. budowy modelu RC, o jakim coraz częściej myślę.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo rozumiem, że decyzja o budowie już podjęta.
Wojciech Łączyński
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

Re: III czy IV Klasa?

Post autor: K.D. Werke »

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że budowa drewnianych okrętów jest trudna (jak większość modelarstwa jeżeli pragniemy uzyskać odpowiednia jakość). Jeżeli ktoś chce zobaczyć budowę jednego z moich "blaszaków" to zapraszam do śledzenia realizacji mojego drugiego niszczyciela

http://www.shipmodels.info/mws_forum/vi ... 3&t=158644
ODPOWIEDZ