Drukarka 3D

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Drukarka 3D

Post autor: pdyner »

Witam
Od razu powiem, że nie zagłębiałem się w temat, więc nie wiem czy to co poniżej jest czegoś warte ale ;)
Dwie znienawidzone na tym forum dobrze znane firmy (dla przypomnienia DeAgostini i EagleMoss) wprowadziły na rynek drukarki 3D do samodzielnego złożenia w dobrze znanej formie "partworku". Drukarka DA około 800 GBP i maksymalne rozmiary obiektu drukowanego 150x130x100mm.
http://www.model-space.com/gb/build-you ... inter.html
Drukarka EM około 700 GBP (jeśli jak zwykle będzie 100 numerów) i maksymalne rozmiary obiektu 140x140x135mm
http://3dprinter-collection.com/aboutyour3dprinter.aspx

To tak dla ciekawostki
Pozdrawiam Przemek
gwiazdeczka
Posty: 0
Rejestracja: 14 gru 2014, 23:18

Re: Drukarka 3D

Post autor: gwiazdeczka »

Własnie znalazlam info o tych drukarkach całkiem niedawno i zastanawialam sie ile to jest warte. Ktos ma jakas opinie sprawdzona na ten temat?
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Drukarka 3D

Post autor: sina2 »

za te pieniądze kupisz złożone , do modelarstwa nadają się średnio, sporo obróbki jeszcze wymagają detale.
sprawdzałem
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: Drukarka 3D

Post autor: janek44 »

Witam,
tak jak napisał Sina, do modelarstwa nadają się średnio.
Tak wygląda wydruk z takiej drukarki. Detal wymaga sporo obróbki.
DSC_2550.jpg

Tu jest w zestawie do samodzielnego złożenia:
http://jelwek.pl/pl/drukarki-3d/33-zest ... sa-i3.html
Ale czy to będzie modelarstwo?
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: Drukarka 3D

Post autor: Joker 2 »

Chcę się pochwalić ostatnio wydrukowanym elementem .
Wpadł mi w ręce malutka motorówka długość 55 cm . taka chińska zabawka sterowanie 27 herców napęd dwa silniki przód tył , sterowanie kierunk różnicą obrotów silnika .

100_4069.JPG


Kadłub wewnątrz ma liczne wypustki do mocowania osprzętu , postanowiłem wykorzystać je i dorobić jarzmo serw do sterów . Zaprojektowałem i wydrukowałem coś takiego ;

100_4072.JPG


100_4073.JPG


100_4074.JPG


Założyłem sobie że zastosuje dwa serwa łódeczka ma dwa stery .
Zajęła mi to jedno popołudnie , robiąc tradycyjnie zajęło by mi to dużo więcej czasu .

Tu już z serwami ;

100_4071.JPG


No i zamontowane w łódeczce :

100_4066.JPG


Moim zdaniem metoda druku jest dużo szybsza i dokładniejsza od strugania metodą tradycyjną .

Proszę nie zwracać uwagi na jakość wydruków 3D . Drukarzem jestem początkującym i dopiero się uczę . Ale początki już są . Zresztą tom samą metodą zrobiłem prowadnice klap do łodzi latającej i łódź lata i to dobrze .

Joker

P . S . Łódeczka to zabawka dla mojego wnuka . Będzie sterowana porządną aparaturą od samochodów .
Howa
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2015, 20:39

Re: Drukarka 3D

Post autor: Howa »

Ostatnio przeglądałem drukarki 3d i zauważyłem, że jest to dużo tańsza sprawa niż myślałem i zakup tej drukarki jest jak najbardziej w zasięgu prywatnej osoby, a nie tylko firmy. Zastanawia mnie tylko za pomocą jakiego oprogramowania tworzyć elementy do druku 3d?
Awatar użytkownika
RazNaRok
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2021, 12:57

Re: Drukarka 3D

Post autor: RazNaRok »

Howa pisze: 08 lis 2015, 15:46 Zastanawia mnie tylko za pomocą jakiego oprogramowania tworzyć elementy do druku 3d?
Np. Blender 3D, Fusion360
Wybór ogromny.

Kasia141 pisze: 17 kwie 2021, 13:15 Czy według Was opłaca sie kupować jakąś drukarke 3D do 1000 zł ?
Sprawdź: Ranking Drukarek 3D

Przede wszystkim wszystko zależy do czego planujesz jej używać i jak często...
1. Elementy konstrukcyjne modeli RC lub szybkie prototypowanie
2. Drobne i dokładne, acz powtarzalne detale.

W przedziale cenowym do 1000pln możesz w zasadzie wybierać tylko spośród drukarek na filament.
Bardzo dobrą jest: Creality Ender 3D Pro

Miej jednak na uwadze że nie będzie to produkt gotowy do użycia "wprost z pudełka", a częściowo
zmontowany zestaw, po montażu końcowym będzie Cię jeszcze czekać żmudna regulacja i okresowo kalibracja.
Wydruki z Endera są wysokiej jakości, którą dodatkowo można jeszcze odrobinę poprawić stosując
odpowiednie oprogramowanie modyfikujące G-Code ze slicera.
Aczkolwiek nadal im daleko do doskonałości mogą wymagać dodatkowej obróbki przed odparowanie
lub szpachlowanie i szlifowanie.

W drugim przypadku gdy planujesz często drukować drobne acz dokładne detale
Warto rozważyć zwiększenie budżetu i zakup drukarki 3d drukującej w żywicy.
ODPOWIEDZ