Taki sobie składak ST

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

Witam! Co byście nie myśleli, że nic nie robię to pokazuje, jak obiecywałem na SB , czym się aktualnie zajmuje? Typowy składak z zeszytów robiony zgodnie z instrukcją, jedyną różnica jest wykonane miedziowanie i troszkę inaczej robiona rufa, bo ta w instrukcji to totalna porażka. Mankamentem jak zwykle w zestawach są listewki i te w większości wymieniam na swoje, ale ogólnie nie jest źle :D
Załączniki
ST (5).jpg
ST (4).jpg
ST (2).jpg
ST (1).jpg
ST.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: mic »

Bardzo fajnie wyszło!
Będę prosił o pomoc, jeśli oczywiście można, w mojej ST z rufą i podpowiedź z miedziowaniem, jak dotrę do tego etapu. Na razie jeszcze leżakuje w szufladzie i pudełkach, a ja męczę "Bisa" i aktualnie AK 176m do Górnika.
POZDRAWIAM!
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: PiotrekM »

Witam,
no i wyszlo szydlo z worka, to co robisz przez ostatnie kilka tygodni, jest na co popatrzec (nie tylko dlatego ze duze to jest). To jest najlepszy dowod, ze wazne jest nie to co sie robi, tylko jak sie to robi, a jak Ty to robisz, to widac na zalaczonych obrazkach; bardzo fajnie, ale czegos innego sie od Ciebie nie spodziewalem, dalej tak.
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
mjk
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: mjk »

Tak się zastanawiałem co jest przyczyną, że dość dawno nie podziwialiśmy postępów prac przy L'Artesien. No i mamy wyjaśnienie. Ale żeby takie okręcisko zmajstrować przez te kilka tygodni!!!
Szacun Kaziu, pełen szacun.
Pozdrawiam pełen podziwu
Marek Kasprzak
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

no i maszty postawione teraz olinowanie , żagielki i stateczek może odpływać do właściciela :D
Załączniki
ST z masztem (4).jpg
ST z masztem (3).jpg
ST z masztem (2).jpg
ST z masztem (1).jpg
ST z masztem.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

Olinowanie stałe gotowe
Załączniki
olinowanie stałe (6).jpg
olinowanie stałe (5).jpg
olinowanie stałe (4).jpg
olinowanie stałe (3).jpg
olinowanie stałe (2).jpg
olinowanie stałe (1).jpg
olinowanie stałe.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: ryszardw »

Tempo niesamowite.Czy Ty go waloryzujesz czy używasz tylko elementów z zestawu.R
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

Ryszardzie praktycznie całość jest wykonana z elementów z zestawu wymieniłem jedynie listewki z poszycia burt bo zestawowe były nieciekawe no i wykonałem miedziowanie i muszę przyznać ze sam jestem zaskoczony całkiem niezła jakością elementów a zwłaszcza linek no może jedyny mankament że mała ilość średnic tych linek i trochę z tych cienkich musiałem dać swoich ale ogólnie zestaw całkiem przyzwoity i model prezentuje się fajnie . Oczywiście trzeba sobie darować sposób wykonania elementów jakie przedstawia zestaw i robić po swojemu by otrzymać pożądany efekt .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

Reje zmontowałem wiec zaczynam je wieszać razem z żagielkami a żagielki będą zwinięte . Robię to w ten sposób, że wieszam żagle tak jak by były rozwinięte a następnie ściągam linkami zgodnie ze sztuką jak to robiona faktycznie co pozwala na zachowanie wszystkich linek jakie były montowane przy żaglach a na koniec związuje ale delikatnie długą reflinką co by nie były takie mocno ściągnięte i można je było uformować
Załączniki
żagle (4).jpg
żagle (3).jpg
żagle (2).jpg
żagle (1).jpg
żagle.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Taki sobie składak ST

Post autor: Kazek »

doszły następne
Załączniki
Kli (1).jpg
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ