Gdzie znaleźć o dawnych żaglowcach...

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Agutti
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Gdzie znaleźć o dawnych żaglowcach...

Post autor: Agutti »

Witam,
Jestem pierwszy raz na foruma i na tej stronie. Z żeglarstwem nie wiele mam wspólnego ale żaglowce, statki a nawet małe łodzie zawsze robiły na mnie duże wrażenie. A dzięki tej stronie znacznie mogę poserzyć swą wiedze. Interesuje mnie bardzo jak wyglądały miejsca mieszkalne na dwanych okrętach. Gdzie i jak mieszkali marynarze, a jak oficerowie i kapitan. Na filmach z gatunku pokazuje się obszerne pokoje sypialne i jadalnie oficerów. A jak to wyglądało na prawdę? I jak się nazywały te pomieszczenia? Czy można nazwać kajutą coś, co przypoina królewską komnatę? A może znacie jakieś ciekawe linki z informacjami jak wyglądały od śwrodka te cudowne, romantyczne żagowce.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gdzie znaleźć o dawnych żaglowcach...

Post autor: jerry_bee »

życie chyba rzeczywiście nie było aż tak romantyczne ;) przynajmniej dla tzw. niższego personelu.
poszukiwania zacznij tutaj Mother Of All Maritime Links. spróbuj od rozdziału 'Muzea', ale pewnie w innych katergoriach też znajdziesz coś ciekawego.
mam nadzieję, że jak już znajdziesz coś ciekawego to opiszesz na naszym forum? ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ