DENEB Rostock - statek badawczy

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Bogdan59 »

Robię sobie ten swój kadłub i ciarki mnie przechodzą gdy pomyślę o jego malowaniu. Część sukcesu zależy pewnie w umiejętnym maskowaniu.
Piękna robota Jeskom. Z tego co wyczytałem gdzieś w Twojej relacji, malujesz akrylami. Możesz zdradzić jakiej firmy?
Naprawdę kadłub wygląda ekstra!! Gratuluję.
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Dzięki Bogdan59. Malowanie opisałem wcześniej. Tym razem zdjęcie ukazuje efekt deskowania pokładu dolnego. Wymiary desek to ok. 3mm x 30mm x 0,5mm.
Załączniki
(zdjęcie robione telefonem - wieczorem)
(zdjęcie robione telefonem - wieczorem)
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: PiotrB »

Wszystko ładnie i pięknie. Podoba mi się.
Uważasz, że jednym zdjęciem załatwisz wszystko? :evil:
Więcej fotek. Powinno być nakazane w relacji - jedno wejście autora to pięć fotek.
Powodzenia
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

no to spełniam twe życzenie i wstawiam więcej fotek
Załączniki
DSC_0071.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0069.JPG
DSC_0067.JPG
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: rychenko »

Witam
Widzę Jeskomie ze chciałeś się chyba przypodobać „kornikom” i jakieś pseudo drewno wklejasz :lol: , no ładnie pokład będzie wyglądał takie drewniane detale na łajbie bardzo podnoszą jego wygląd i mi osobiście się bardzo podobają , czym będziesz impregnował?
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Pokład już jest zaimpregnowany. Po pocięciu forniru na paski 3mm wrzuciłem je do rurki średnicy 32mm (taką miałem pod ręką). Oczywiście z jednej strony była szczelnie zaślepiona. Następnie zalałem paski Caponem. Odczekałem aż się nieco namoczą i po paru minutach wyłożyłem je aby ociekły z nadmiaru impregnatu. Następnie każdą listewkę przecierałem suchą szmatką. W ten sposób capon wniknął głęboko w paski forniru, a szybkie otarcie z resztek impregnatu zapobiegło utworzeniu się połysku na powierzchni.

Testem czy impregnat dobrze wynikł w strukturę forniru było kapnięcie na powierzchnię kleju CA. Klej nie przenik na drugą stronę co oznaczało dobrze zaimpregnowane listewki i w tym momencie można było przystąpić do wyklejania pokładu.
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: PiotrB »

I tak ma wyglądać relacja. Nie pitolić co i jak tylko fotki dawaj. Reszta się dorobi ;)
Mnie się bardziej podoba niż Rychenkowi :lol:
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Piotr80 »

Ale pocisnąłeś z tymi listewkami :O Tak! Jesteś cierpliwy Jeskom! Zdecydowanie i niezaprzeczalnie! ;)

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Ciąg dalszy walki z kadłubem. Tym razem szklarz zamontował okna. Jest to czarny polistyren z połyskiem (efekt szyby z ciemnym pomieszczeniem). Niestety nie obyło się bez problemów.
Pierwszym problemem było to, że strona z połyskiem źle reaguje na klej cyanoakrylowy - robi się biała mgiełka nie do usunięcia. Dlatego musiałem najpierw od wewnątrz krawędzie okien wypaćkać delikatnie klejem marki UHU - rozpuszcza delikatnie powierzchnię klejoną. Po nałożeniu szybki powierzchnia się ładnie doklei i w ramach zwiększenia spoiwa można było bez problemu kapnąć CA od wewnątrz kadłuba. Całą operację trzeba było zrobić powstrzymując nerwy aby ręka nie drgnęła, gdyż drobne przesunięcie mogło spowodować uszkodzenie powierzchni okna widocznej z zewnątrz kadłuba
Oto efekty (ok 40-paru okien):
te białe kropeczki to kurz
te białe kropeczki to kurz

DSC_0070 (2).JPG

i od wewnątrz:
DSC_0071 (2).JPG

Niestety nie wszędzie miałem super podejście, a tym bardziej nie widziałem wnętrza kadłuba w miejscu gdzie były okna. W tym celu zamontowałem kamerkę, na której widziałem wszystko jak na dłoni - no i teraz trzeba było na wyczucie nałożyć delikatnie klej na kant okien.
CAM00592.jpg

Dłonie za wielkie mam więc trzeba było wymyślić urządzenie, które precyzyjnie umieści małe okienka. Wykorzystałem do tego celu rurkę od kroplówki i swoje płuca - metoda na próżnię. Jak widać na załączonym zdjęciu idealnie chwyta okienka.
Załączniki
CAM00593.jpg
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: awas »

Fantastyczne. Gratuluję umiejętności i cierpliwości
Artur
ODPOWIEDZ