Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: mirek »

Również serdecznie witamy kolejnego kolegę z Ukrainy
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: RomekS »

Witaj Piotrze.
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: Przywitalnia

Post autor: piter56 »

Witam.
W planach na przyszłość chcę zbudować model "Karl + Mary", można użyć rysunek z forumu?

Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: mirek »

Piotr , oczywiście możesz korzystać z planów Karl und Marie po to zostały one opracowane aby koledzy mogli budować na ich podstawie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: Przywitalnia

Post autor: piter56 »

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Pozdrawiam Piotr.
Oscarus
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2014, 19:18

Re: Przywitalnia

Post autor: Oscarus »

Witam,
nazywam się Michał, mam 32 lata. Wcześniej zajmowałem się modelarstwem kartonowym, obecnie (po latach przerwy), zająłem się modelami RC. Z łódek poskładałem WSP-9 firmy Vladyka, a teraz chciałbym złożyć Pilota 24 firmy Igra. I tu mam pytanie do szanownych kolegów. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć instrukcję w j. polskim lub angielskim do tego modelu (oryginał jest w czeskim)? Wiem, że niektórzy koledzy poskładali by tą łódkę z zamkniętymi oczami, ale jest to pierwszy drewniak, jaki w życiu będę składać i fajnie byłoby wiedzieć, co się robi :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbyszek 58
Posty: 0
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:51

Re: Przywitalnia

Post autor: Zbyszek 58 »

Witam

Na imię mam Zbyszek lat 56. Modelarstwem zajmowałem się w jeszcze w szkolnych latach. Poziom to Małe Modelarze i zestawy f-my Heller, La Sirene mam do dzisiaj, zakończona, Conquistador jeszcze w
budowie :) Jakieś prawie trzy lata temu zaglądając do sklepu modelarskiego zobaczyłem model żaglowca wykonany z drewna. Stara miłość odżyła na nowo, w efekcie nabyłem zestaw Artesania Latina z
USS Constellation, obecnie jestem na etapie olinowania stałego. Początkowo dosyć bezkrytycznie podchodziłem do załączonej dokumentacji. Niestety jej poziom zmusił mnie do szukania czegoś więcej i tak trafiłem na Kogę :)
Pozdrawiam Zbyszek
Załączniki
K3ZB3529.jpg
Awatar użytkownika
Niunio
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2014, 07:34

Re: Przywitalnia

Post autor: Niunio »

Witam mam na imie Marcin mam 33 lata modelarstwem zajmuje sie od szkoły podstawowej głównie okrety kartonowe, rok temu popełniłem Bismarka i wciagneło mnie to ,zawsze było moim marzeniem skleić jakiś żaglowiec.Od długiego czasu tu zaglądam i podziwial kolegów modelarzy ile serca i pracy w to wkładają więc też postanowiłem zacząć tą zabawe , chciałbym prosić też o radę w tej trudnej dziedzinie jakim jest szkutnictwo pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stożek
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2014, 18:32
Lokalizacja: {"name":"Polska Rzesz\u00f3w","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Stożek »

Witam wszystkich na kodze. Mam na imię Przemek. Mam 28 lat i mieszkam w Rzeszowie. Modelarstwem interesowałem się jeszcze w szkole podstawowej, sklejając bardzo "prymitywnie" modele plastikowe. Potem w szkole średniej zainteresowałem się modelarstwem kartonowym. W tamtym okresie skleiłem trochę modeli głównie z Małego Modelarza, ale również min. F-15 i Tygrysa z Flay Modela. Niestety żaden model z tamtego okresu nie przetrwał do tej pory. Potem miałem kilku letnią przerwę. Jakieś dwa i pół roku temu postanowiłem wrócić do modelarstwa. Zawsze ciągnęło mnie do okrętów więc zakupiłem Titanica z Małego Modelarza, jako że pomyślałem, iż z tego wydawnictwa modele były zawsze dosyć nieskomplikowane, i uznałem że to dobry projekt do przypomnienia sobie tego zajęcia. Okazało się inaczej, był dla mnie sporym wyzwaniem, nie tylko z powodu błędów w opracowaniu, ale także dlatego iż testowałem na nim rzeczy których nigdy nie robiłem, np. szpachlowanie, czy malowanie. Skończyłem go i leży u mnie na półce. Potem przyszedł czas na coś bardziej skomplikowanego i wybór padł na USS Saratogę z Flay Modela. Nad modelem pracowałem około roku i jest ukończony powiedzmy w 85%. Brakuje głównie szczegółów,relingów, olinowania i samolotów. Przerwałem nad nim prace, ale na pewno do niego wrócę, po prostu postanowiłem sobie zrobić od niego troszkę przerwy. W tym momencie pracuję nad innym projektem. Postanowiłem zakupić Bismarcka z hachette. Jest dla mnie sporym wyzwaniem, ponieważ jest to mój pierwszy drewniany model i dlatego postanowiłem założyć relację na tym forum. Zapraszam wszystkich do komentowania i pomocy w jego budowie.
maciejlewi
Posty: 0
Rejestracja: 15 gru 2014, 14:21

Re: Przywitalnia

Post autor: maciejlewi »

Witam wszystkich, wlasnie porwacam do swojego dziecinstwa
ODPOWIEDZ