La Belle

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Przyszla kolej na dzwigi kotwiczne (cat head = kotbelka?) i na kabestan. Tak jak wczesniej stwierdzilismy, widac ze nic juz nie widac (chodzi o palenisko kucharskie), bo ten kabestan dokladnie wszystko zaslania; tak to jest, jak sie trzyma planow ;)
La Belle 2570.jpg
La Belle 2585.jpg
La Belle 2593.jpg
La Belle 2602.jpg

Teraz przyjdzie kolej na uzbrojenie. Poniewaz bede chcial ustawic na pokladzie wszystkie szesc dzial, to z braku miejsca wywale chyba szalupe na zewnatrz, taki jest moj plan.
Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
No i stalo sie tak jak musialo sie stac. Przy kabestanie chcialem sobie ulatwic robote wycinajac kwadratowe otwory w belce przy pomocy dlutka/skalpela na glebokosc ok 3-4mm. Kolega na SB spytal dyplomatycznie, czy te otwory nie byly przypadkiem przebijane na wylot. Oczywiscie ze byly i kaszana zostala zdemaskowana. Trzeba bylo zrobic nowy kabestan z otworami na wylot, co w rezultacie bylo latwiejsze niz dlubanie dlutkiem; wiertlo 3mm a potem iglak kwadratowy zalatwily ten problem.

La Belle 2613.jpg
La Belle 2620.jpg

Teraz powinno byc OK.
Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Dziala na mojej LB to klasyczny przyklad skladakow: lufy i ich zamocowanie odlane przez Baranova dostalem od Mirka, lawety z czeresni amerykanskiej od Mirka, sruby, nity i nakretki kupne. Pozostalo mi dogliglowac wszystko, poczernic i skleic. Pierwszy prototyp gotowy:
Pret gwintowany M1 i nakretki M1 o srednicy 1,5mm
Pret gwintowany M1 i nakretki M1 o srednicy 1,5mm
La Belle 2622.jpg (67.28 KiB) Przejrzano 5647 razy
La Belle 2623.jpg
La Belle 2631.jpg
La Belle 2641.jpg
La Belle 2647.jpg
La Belle 2660.jpg

Zapomnialem takich wichajstrow do zaczepienia blokow z olinowaniem, teraz jest komplet:
La Belle 2669.jpg

Teraz jeszcze piec sztuk i dziala beda gotowe.
Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: Kazek »

I jak wszystko w tym twoim składaku :D piknie to wygląda
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Cudowne rozmnozenie: i nagle bylo ich szesc sztuk :)
La Belle 2685a.jpg
La Belle 2696a.jpg
La Belle 2706a.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: rychenko »

Witam
Piotrek jak na kogoś kto ponoć ma problemy z czytaniem i zrozumieniem planów :lol: to całkiem elegancko wychodzi a i pasuje jedno z drugim o dziwo :P , armaty na lawetach są extra podobają mi się te przetarcia ze nie jest jednolita czerń .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
cipvinc
Posty: 0
Rejestracja: 10 maja 2014, 20:34

Re: La Belle

Post autor: cipvinc »

Bardzo ładne komplementy
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Zabralem sie za wykonanie i instalacje takich roznych drobiazgow: haczyki, kolka, knagi, olinowanie lawet itp. Knagi sa od Mirka (ev. odlewy Baranowa).
La Belle 2711.jpg
La Belle 2714.jpg
La Belle 2719.jpg
La Belle 2731a.jpg
La Belle 2737.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: myszor »

Pięknie Piotrek .
Dla takich relacji warto tu zaglądać :)
Gęba mi się raduje jak oglądam Twoją relacje . Gratuluje .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
I znowu mam maly problem, tym razem odnosnie rozmiaru blokow do mocowania lawet. Na powyższych fotkach uzylem bloczkow Mirka 4mm, pierwszy raz w nowej wersji (bejcowane/polerowane). Przy szlifowaniu bocznych rowkow na blokach (lepsze ulozenie linki) pokazala sie jasna oryginalna farba gruszy.
Piotr mial "pietra" (skad to powiedzenie pochodzi?), ze bedzie to widac. Okazalo sie, ze po zalozeniu linki, ktora wypelnila te rowki, nic nie bylo widac, i obawy moje sie nie spelnily. Ale z powrotem do tematu: odnosze subiektywne wrazenie, ze te bloczki sa troche za male w stosunku do lawet i dzial. Mialem akurat kilka bloczkow 5mm, ktore wyprobowalem. Bloczki sa jasne, bo grusza tylko pociagnieta olejem lnianym, ale to w tym momencie nie istotne. Nastepny problem: z powodu notorycznego braku miejsca, bloki 5mm prawie sie stykaja, co moze optycznie nie wszystkim sie podobac. Przesunalem zamocowania linek z blokami na lawetach do tylu, uzyskujac dodatkowe 6mm. Ponizsze fotki dokumentuja moje eksperymenty.
I teraz pytanie za 100 punktow: ktora wersja jest optymalna, bloczki 4mm, bloczki 5mm na styk czy bloczki 5mm z przerwa? (ja mam swojego faworyta, ale ciekaw jestem, co Wy o tym sadzicie).
La Belle 2738.jpg
La Belle 2748.jpg
La Belle 2756a.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
ODPOWIEDZ