PC-553 USS "Malone"

Relacje z budowy tych jednostek
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: PC-553 USS "Malone"

Post autor: a51 »

Jestem tu piewrszy raz i musze sie troche przedstawic: mam 56 lat i od dziecka jestem zarazony modelarstwem okretowym moj tata byl z krwi i kosci marynista ( pracowal w zegluce ) do tej pory to byla raczej zabawa niz powazne modelarstwo. Teraz postanowilem polaczyc przyjemne z pozytecznym i zaczac robic modele RC. Tu podziwiam twoja robote i wlozony trud w wykonananie tego kadluba, bardzo fajna robota i technika. Jak bedziesz chcial takim plywac, to ja obecnie robie kopyto do robienia kadlubow z laminatu, tez w skali 1/72. Mam tez juz w opracowaniu inne jednostki, ale o tym moze jak cos bedzie juz widac.
PRZEPRASZAM, ze zasmiecam twoj watek ale wydaje mi sie, ze go uatrakcyjnie. No i moze uda mi sie cie tez namowic na plywanie tym bardzo fajnym modelem.
Załączniki
PC533- czesc dziobowa1.jpg
PC533-kadlub prawa strona1.jpg
Awatar użytkownika
oskar
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2011, 13:17

Re: PC-553 USS "Malone"

Post autor: oskar »

Witam Szanownych Kolegów.
Niestety mój model pływać nie będzie, gdyż od samego początku zamysł miałem na pierwszorzędny zbieracz kurzu i tak pozostanie w tym wypadku. Oczywiście jestem jak najbardziej zwolennikiem modeli pływających i posiadam takie 2, a w zasadzie jakieś 1,5, może 1,8. :mrgreen: Zabawa jest z tym zawsze świetna. Same materiały których użyłem sprawiają, że model do specjalnego moczenia chyba niezbyt się nadaje. W laminaty nigdy jeszcze się nie bawiłem, ale kto wie... Jak na razie odnośnie techniki wykonania, wolę pozostać przy swoich "podejrzanych eksperymentach" przynajmniej dopóki wygląda to tak jak wygląda. ;)
Niestety muszę zauważyć, iż kadłub na zdjęciach - choć ładny - ma trochę "nieścisłości" jeśli chodzi o układ i szerokość pasów blachy. Zdaje się, że w części dziobowej tych jednostek miały one jednakową szerokość, rufa też nieco inaczej powinna się prezentować. Niezbyt odpowiada to planom i zdjęciom jakie znalazłem szukając materiałów do modelu...

Serdecznie pozdrawiam
Oskar
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: PC-553 USS "Malone"

Post autor: a51 »

Jeszcze raz przepraszam, ze sie tu wtracilem, oczywiscie masz racje i bledy na moim kadlubie bede oczywiscie poprawial. Milej pracy modelarskiej.
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: PC-553 USS "Malone"

Post autor: a51 »

Nie mam problemu z krytyka i uwazam, ze kreatywna krytyka jest potrzebna inaczej stalibysmy w miejscu.
Tu dodam jeszcze moje znagania z lodzia motorowa do tego modelu i probymi nautycznymi. ;)
Załączniki
proby plywalnosci-F.jpg
proby plywalnosci-F.jpg (212.63 KiB) Przejrzano 3313 razy
lodz motorowa amerykanska-F.jpg
lodz motorowa amerykanska-F.jpg (166.59 KiB) Przejrzano 3313 razy
ODPOWIEDZ