[Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: futaba »

grzegorz75 pisze:Brudny model to zUUUoooo ! ;)


Zgadam się w 101% :mrgreen: ale ten mi się nawet podoba, tylko te plamki trochę chyba za regularne.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Andrzej, nie ma co ukrywać zrzynałem od Grzecha ile się dało... ;)

...ale jak widać kropek nie do końca mi się udało... ;)

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Wyczułeś, że coś się święci Jeskom ;)

Zanim przejdę do operacji na żywym organizmie wolałem zrobić próbę na płycie polistyrenu, którą pokryłem podkładem Motipa, potem farbką akrylową chipping z zestawu Rust Effects Miga, następnie akrylem Worn Effect AK i na koniec kolorami bazowymi w dwóch odcieniach czerwieni. Jak wszystko wyschło to zwilżyłem powierzchnię ciepłą wodą i kolistymi ruchami, twardym pędzlem rozpocząłem drapanko. Po chwili ukazało mi się takie cóś:

Obrazek

Kolory nie są przypadkowe ale ich układ tak, stąd proszę mnie nie podejrzewać o zapędy a' la banderowskie i sztamę z Prawym Sektorem ;)

Obrazek

Jeżeli teraz uda mi się takie coś powtórzyć na modelu to będzie git ;)

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Jadę z łederingiem i przyznam, że nie jest łatwo :O ;) idzie farbek i materiałów bo milion poprawek i etc. ... A najgorsze, że chyba mam problem z rozróżnianiem kolorów... :O Daltonizm jakiś czy cóś? ;) Pryskam i sikam tymi farbkami jak bożowpożo przykazał, i tak jak w moim mózgu zakodowały się barwy ów okręciku z 2004 roku, kiedy moje oczęta po raz ostatni go widziały (przed przerobieniem na polisilvery) ale i tak ciągle wydaje mi się, że nie jest do końca tak jak by się chciało...Dlatego wrzuciłem odpowiednio skadrowane pod moim kątem zdjęcie, żeby jak najmniej ludzi mogło zobaczyć wszelakie niedoróbki, syfki i tepe i tede ;)) Macie coś ALE to piszcie, postaram się poprawić bo nie wiem czy do końca daję radę w BRUDZINGU ;)

Obrazek

Tutaj ów ścigacz jeszcze bez zielono - białej linii wodnej i z testami zestawu rdzawego MIga - Rust Effects. Jak zarysuję linię to psiknę sido lub czymś błyszczącym i śliskim i przystąpię do łoszowania. Jak skończę Łoszować to rdzawing, nowe FOTO ;) i tepeitede...

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Duuużo chemii idzie przy testowaniu brudzingu i trochę czasu się czeka na kolejną dostawę materiałów stąd zabrałem się za coś innego - doszło trochę drobnicy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łódkę i kilka włazów z tyłu już wcześniej pokazałem ale grzybki i urządzenia kotwiczne to "nowość" z ostatnich godzin ;)
Blaszki to robota ArturaN - pokrętła na ww. grzybki, do tego "falszburtki", czyli te takie płotki, będą na pokładzie między relingami.

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dla odświeżenia wątku jeden z detali, których ostatnio sporo przybywa - polistyrenowa kotwica po eksperymencie z pigmentami:

najpierw rozrysowana w corelu

Obrazek

poskładana do kupy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na pokładzie

Obrazek

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Andrzej1 »

Przecudnej urody ta kotwica. I jeszcze ją widać na modelu.
Moja nie jest taka ładna, ale nie będzie jej widać.
I jeszcze nie miałem Corela jak ją robiłem.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Jak się okazało Andrzeju nie tak przecudnie to wszystko wyszło :O . Po konsultacji z kilkoma wodzami ze ścigaczy, którzy jednogłośnie uznali, że podrdzewiała kotwica na zapasie to przegięcie, postanowiłem poprawić swoje niedopatrzenie :oops: (ta w kluzie też trochę mniej rdzawa) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać kawałek kadłuba po preshadingu i sidoluxie, jak skończę detale pokładu (już niewiele na szczęście zostało) to pokład też potraktuję na błyszcząco i spróbuję delikatnie z łoszem.

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Rozpocząłem prace przy zrzutniach bomb głębinowych i świec dymnych. Na początku zrzutnie bg - myślałem o blaszkach ale najpierw spróbuję z polistyrenem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Ciąg dalszy relacji ze zrzutni :)
No i obeszło się bez blaszek! Udało mi się opanować wszystko polistyrenem 0,25 tudzież 0,5 mm i o dziwo jest zaskakująco sztywne :D

90%

Obrazek

Obrazek

Brakuje zawiasów, uchwytów tych zwalniaczy bomb, zamknięcia zrzutni od rufy no i samych bomb (2 x 6).

Pozdr
Piotr
ODPOWIEDZ