Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Vorenus
Posty: 0
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:42

Witam

Post autor: Vorenus »

Witam wszystkich serdecznie mam na imię Adam i mieszkam w Lubinie i mam 41 lat.
Po bardzo długiej przerwie ( ok 10 lat ) znowu mnie zaczyna ciągnąć do tego pięknego sportu jakim jest modelarstwo :). Wcześniej skleiłem kilka żaglowców z kartonu próbowałem nawet sił z kartonem plus fornir gdzieś jeszcze powinienem mieć dwa kadłuby .Chciał bym zacząć od nowa i zastanawiam się czy nie zacząć od jakiegoś zestawu De Agostini , czy może jednak powalczyć na początek z jakimś modelem z shipyardu i mocno go zwaloryzować pozostawiając bardzo niewiele kartonu .
W obecnej chwili wertuję forum w celu zebrania jak największej ilości informacji które mogły by mi pomóc :).
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: Kazek »

Witaj Adamie na tym forum na pewno znajdziesz wszelkie potrzebne Ci informacje, tylko trzeba być cierpliwym w szukaniu :D
Co robić to jest uzależnione od tego, jaki posiadasz warsztat narzędziowy, bo korzystając z wycinanki Shipyardu można całkowicie zrezygnować z kartonu i w oparciu o te rysunki i plany zrobić wszystko z drewna. Ma to swoje dobre strony, gdyż masz wszystko ładnie rozrysowane tylko robisz pomiary i bawisz się w drewnie zachowując skale z rysunków no i możesz dać drewno w miarę niezłej jakości bo niestety te z zestawów to może cię rozczarować a i większa chyba satysfakcja jak zrobisz sobie sam wszystko no, ale to właśnie zależy od warsztatu, choć tez nie jest to aż taki niezbędny element, bo listewki różnych rozmiarów można nabyć od kolegów z forum a do ciebie będzie należało tylko ich odpowiednie obrobienie, więc coś takiego jak pilarka proxxona :D nie jest ci potrzebna.Wiem, co mówię, bo sam w ten sposób zaczynałem robić modele drewniane i jest to niezły sposób na początek zabawy z modelarstwem.
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ