ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: Tomasz_D »

Dzisiaj przez przypadek zauważyłem i zanabyłem pierwszy zeszyt tego wydania. Co dziwne nie ma żadnej wzmianki o tej kolekcji na stronie wydawnictwa ani nigdzie indziej w wirtualnym świecie.
Dla ciekawskich napisze to co opublikowano w pierwszym zeszycie serii; model będzie przedstawiał okręt najprawdopodobniej wg. stanu na 45 rok, skala 1:100 więc idealna dla tej klasy okrętów, materiały to drewno, plastik mosiądz i elementy fototrawione. Podejrzewam że model w miarę wiernie odzwierciedlał będzie protoplastę i pomijając przewidywaną ogólną cenę będzie fajnym nabytkiem dla młodych adeptów modelarstwa oraz idealnym materiałem wyjściowym dla doświadczonych. Stawiając się na tym drugim miejscu postanowiłem kontynuować zakup poszczególnych numerów i traktować te materiały jako bazę wyjściową do budowy w miarę jak najbardziej uszczegółowionego modelu tego pięknego okrętu - na ile pozwoli dokumentacja której od dzisiaj poszukuję.

Obrazek
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: tadheus »

Odnośnie Błyskawicy to na początek proponuję zaopatrzyć się w to wydawnictwo.
Załączniki
20140825_213147_resized.jpg
20140825_213134_resized.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: pdyner »

Witam
Skoro nie ma żadnej informacji na stronie wydawnictwa to może to tylko sprzedaż testowa?? Po paru numerach przerwą i wznowią za kilka miesięcy jeśli mieli wystarczające zainteresowanie testem. To tylko takie moje spostrzeżenia, proszę nie bić.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: Tomasz_D »

Masz rację pdyner i jednocześnie nie masz racji. Dzisiaj dzwoniłem do firmy z zapytaniem i ewentualnym zamówieniem prenumeraty. Pierwszy numer to test na zainteresowanie wydaniem i dlatego nie ma informacji w mediach ale z uzyskanych informacji wiem że liczba już złożonych zamówień na prenumeratę pozwala im na kontynuowanie wydania bez przerw o których piszesz.
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: mjg »

Witam!
Też kupiłem, ale mam mieszane uczucia. Okręt piękny, ale przy cenie docelowej może być mało zachęcająca. Tym bardziej, że nie doczytałem się ile ma być tych numerów.
Na razie będę kupował, może syna zainteresuję budową.
Szkoda też, że kadłub będzie "pełny", ale można to ewentualnie wykorzystać jako "kopyto" do zrobienia formy z laminatu.
Skala 1:100 aż kusi żeby zrobić model RC.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ador
Posty: 0
Rejestracja: 30 sie 2014, 01:24

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: ador »

Będzie wydanych 140 numerów czyli tyle ile miał Bismarck
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: mic »

Czołem!
Możecie się ze mnie śmiać lub nie, ale ja lubię te gotowce, ponieważ raz na miesiąc mogę sobie pozwolić na wydanie niecałej stówy. Nie posiadam tak znakomitego fachu szkutniczego jak wielu z Was Koledzy, więc korzystam z gotowców. Zacząłem kiedyś dwugluta, znaczy się Bismarcka i ciągle go męczę co jakiś czas. Relację wstrzymałem, ponieważ było ich mnóstwo a nie wnosiłem nic twórczego. Jedyne co próbuje zrobić lepiej niż w modelu to komin (tutaj ściągam troszkę z relacji Art'a z modelu kartonowego) i zmieniłem radar - zamiast zestawowego kupiłem GPM'u - jest o wiele bardziej delikatny i wygląda o niebo lepiej. Obiecuję jednak pokazać coś w najbliższym czasie.

Wracając do tematu... zadzwoniłem do Hachette z pytaniem czy badają rynek i czy będzie model w sprzedaży - uprzejma Pani odpowiedziała, że prenumeraty się już toczą od jakiegoś czasu.
"Wdepnąłem" w to zatem i ja :) Jak uzbieram zestaw to zacznę budowę z relacją.

POZDRAWIAM!!!
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
Nina
Posty: 174
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: Nina »

No cóź i ja pokusiłam się o prenumeratę. Mam nadzieję, że nie polegnę :)
8.03.2007 - Łódź Wikingów
8.06.2014 - Dżonka
12.05.2021- Gozzo da Pesca
arekkuras
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2014, 13:53

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: arekkuras »

witam,

Storna jest adres do niej to

http://www.blyskawica-model.pl/

strona była podana w reklamie :)


pozdrawiam
Awatar użytkownika
borsuk58
Posty: 0
Rejestracja: 12 mar 2015, 08:19

Re: ORP Błyskawica - nowa kolekcja Hachette

Post autor: borsuk58 »

Ja też zacząłem składać perłę naszej Marynarki Wojennej.
Relację złożę jak już będą większe postępy.
Myślę że na Mistrzostwach Polski w Oleśnicy 19 kwietnia 2015 będzie można zobaczyć model Błyskawicy i podpatrzyć co nieco.
Załączniki
IMG_8311a.jpg
Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ