Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:11

Re: Przywitalnia

Post autor: majsterkowicz »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Witam Robert. Mieszkam w Wolsztynie niedaleko Poznania. Od dłuższego czasu oglądam forum i pojawiające się na nim relacje. Moja uwagę i duże zainteresowanie przywiązały relacje na początku niepozorne kawałki wycięte z drewna z których powstaje szkielet , listewki tworzą poszycie ,z nitek powstają liny , płótna żagle .Patrząc na efekt końcowy momentami ciężko uwierzyć że to tylko makieta a nie prawdziwy żaglowiec

Moją przygodę zaczynam od Dżonki

pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
Cziken
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:13

Re: Przywitalnia

Post autor: Cziken »

Witam Szanowne Grono!
Miło mi znaleźć się w tak doborowym towarzystwie!
Żeby tradycji stało się za dość a i nie podpaść Panu Andrzejowi za wczasu pozwólcie że się przedstawię.

Mam na imię Paweł i pochodzę z okolic Wieliczki (daleko od morza choć soli tu nie brakuje). Obecnie mieszkam w okolicach Skawiny gdzie powędrowałem za moją piękniejsza drugą połową.
Modelarstwem zajmuję się od podstawówki (mam 33 lata) i zbudowałem w tym czasie kilkadziesiąt modeli kartonowych początkowo z "MM". Późniejsze kartonówki powstawały już na bazie planów z "Modelarza" co dawało możliwość budowania większych modeli. Na "warsztat" trafiały głównie samoloty i okręty. Od 10 lat nie przybył mi już żaden samolot czy okręt co sprawiło że wyprzedziła mnie już nawet polska armia... Powstało jednak kilka szopek i makiet co przybliżyło mnie do tematu drewna i podjęcia wreszcie próby budowy pierwszego drewnianego modelu żaglowca .
Ponieważ niedawno urodził mi się Syn zapewne budowa będzie trwała tyle co budowa metra w Warszawie. Jednak liczę na to że w tym przypadku nie dam się wyprzedzić przynajmniej jeśli chodzi o czas realizacji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pablo62
Posty: 0
Rejestracja: 29 sie 2014, 09:19

Re: Przywitalnia

Post autor: pablo62 »

Witam wszystkich Kogowiczów.
O sobie. Facet z większego miasta (niż średnia krajowa),w wieku mocno średnim.Modelarstwem (w szerokim tego słowa znaczeniu) ze znaczną przewagą szkutniczego, zainteresowany od zamierzchłej przeszłości. Obserwujący to forum prawie od jego początków.
Awatar użytkownika
wincent62
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:38

Re: Przywitalnia

Post autor: wincent62 »

Witam wszystkich użytkowników forum.
O mnie. Modelarz głównie szkutniczy z wieloletnim jako takim doświadczeniem. Inne dziedziny modelarstwa też nie są mi obce. Obserwator tego forum prawie od jego powstania.
Awatar użytkownika
wincent62
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:38

Re: Przywitalnia

Post autor: wincent62 »

Aby nie być gołosłownym : na zdjęciu fragment podręcznego składziku drewna.
Ok. 1,5m3 ponad 100- letniej gruszy. Grubość 50 mm.
Awatar użytkownika
wincent62
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:38

Re: Przywitalnia

Post autor: wincent62 »

Teraz się udało.
Załączniki
20140906_162552_resized_1-2.jpg
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Przywitalnia

Post autor: Bogdan59 »

wincent62 pisze:Aby nie być gołosłownym : na zdjęciu fragment podręcznego składziku drewna.
Ok. 1,5m3 ponad 100- letniej gruszy. Grubość 50 mm.

No to nie jesteś Wincentem Gołosłownym. Jak byś jeszcze jakiś owoc swego wieloletniego doświadczenia pokazał.. Najlepiej szkutniczy, bo takie BARDZO lubię oglądać.
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
wincent62
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:38

Re: Przywitalnia

Post autor: wincent62 »

Bogdan59 pisze:Najlepiej szkutniczy, bo takie BARDZO lubię oglądać.


Bogdanie 59 jeśli pozwolisz to ja pokibicuję Tobie. Byłeś tu pierwszy przede mną zalogowany.Swoich modeli na razie nie pokażę.Zraziła mnie do tego atmosfera wytworzona wokół niektórych relacji.
Z tego co zauważyłem buszując po internecie,bardzo wielu użytkowników Kogi zarejestrowało się w ostatnich dwóch miesiącach na wielu obcych forach modelarstwa szkutniczego,z awatarami których używają na Kodze.Relacji też na razie nie zamieszczę ponieważ nie lubię awantur ,a mogła by przyprawić niektórych Kolegów z nazwijmy to umownie "Kółka różańcowego " o ból głowy i następne nieprzespane noce. Dlatego jeśli pozwolisz pozostanę w dalszym ciągu biernym, spokojnym obserwatorem.

Pozdrawiam, wincent62
hms-victory-challange
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2014, 10:21

Re: Przywitalnia

Post autor: hms-victory-challange »

Witam wszystkich użytkowników. Jestem 30 latkiem który postanowił spełnic dzieciece marzenia o zbudowaniu modelu żaglowca. Jako że lubię stawiać sobie wyzwania w różnych dziedzinach życia i postanowiłem zbudować kartonowy model HMS Victory z wydawnictwa Shipyard. Możliwe że dla części z was nie będzie to jakiś wielki wyczyn, ale dla mnie na pewno gdyż nigdy z modelarstwem nie miałem nic do czynienia. No może oprócz zbudowania kiedyś w podstawówce na zajęciach technicznych jakiegoś samolotu z małego modelarza zresztą średnio udanego. Także na ten moment moja wiedza z zakresu modelarstwa jest praktycznie zerowa. Model planuję ulepszyć tj. nie wykonywać go wyłączne z kartonu ale też z innych materiałów w miarę możliwości jak najbardziej zbliżonych do oryginału. Podchodzę do tego bardzo poważnie dlatego mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników:
1. Jakie książki/publikacje dotyczące modelarstwa okrętowego polecilibyście? Ważne żeby to były publikacje które zrozumie kompletny laik a miały jak najlepszą wartość merytoryczną
2. Jakie narzędzia będą mi niezbędnie potrzebne. Na ten moment nie mam absolutnie nic.
Etap zdobycia podstawowej wiedzy dotyczącej modelarstwa i przygotowania warsztatu zaplanowałem do końca 2014 roku. Od początku 2015 roku planuję rozpocząć budowę modelu. Od tego momentu planuje też rozpocząć prowadzenie bloga i relacji z budowy. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie ile czasu może to zająć. Zdaje sobie sprawę że nie ma jednej odpowiedzi dlatego mam pytanie czy czas 3 lat który sobie założyłem jest realny przy założeniu że nie umiem w tym momencie nic? Dodam że zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu szczegółów, zastosowaniu różnych technik które mam nadzieję poznać itp.? Dodatkowo chodzę do normalnej pracy i mam trochę innych zajęć także czas na modelowanie jest ograniczony. Liczę też w miarę rozwoju mojego projektu na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. Na ten moment liczę na pomoc w zdobyciu wiedzy teoretycznej oraz skompletowaniu warsztatu. Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: Przywitalnia

Post autor: piter56 »

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów   Mieszkam w Dubno na Ukrainie. Nazywam się Piotr, mam 58 latami. Lubię forum i czytałem go. Wbudowany HMS Victory, teraz zbudować sekcję.

pozdrawiam Piotr.

P1190146.JPG
ODPOWIEDZ