Swobodna i szalona interpretacja Bellony z Victory

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Sławek Eska
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:49

Re: Swobodna i szalona interpretacja Bellony z Victory

Post autor: Sławek Eska »

Ciąg dalszy : dno pokryłem depronem 3mm (wielkość wręg uwzględniała te grubość od momentu projektowania) szlifowanie,malowanie i kadłub poniżej linii wodnej pokryty paskami białej folii samoprzylepnej - jak dla mnie -efekt lepszy od krycia tylko tekturką.

IMG_5708.jpg
IMG_5708.jpg (110.65 KiB) Przejrzano 4027 razy


Czerwień zastosowałem odrobinę za ostrą ale dużo czarnych elementów jakie dochodzą powinny odrobinę to "przełamać"

IMG_5709.jpg
IMG_5709.jpg (135.17 KiB) Przejrzano 4027 razy


przepraszam za kolor tła :) akurat nie miałem nic rozsądnego pod ręką.
Sławek Eska
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:49

Re: Swobodna i szalona interpretacja Bellony z Victory

Post autor: Sławek Eska »

Spróbowałem się z Poxiliną
IMG_5710.jpg


mimo nie ukończonej rufy nie mogłem się powstrzymać :) szkoda tylko że "zloty" bardziej przypomina miedziany..
IMG_5713.jpg

Nie wyszło idealnie -zwłaszcza filarki bocznych okien , chyba pomyliłem strony...:)
Sławek Eska
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:49

Re: Swobodna i szalona interpretacja Bellony z Victory

Post autor: Sławek Eska »

IMG_5716.jpg
IMG_5716.jpg (115.77 KiB) Przejrzano 3317 razy

Krzywdy chyba wielkiej nie robię Bellonie zostawiając jej nazwę na tym modelu?
Stojaczek o którym zapomniałem napisać wcześniej do twardy depron oklejony okleiną -miala być podstawka tylko do montażu ale chyba ją zostawię.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Swobodna i szalona interpretacja Bellony z Victory

Post autor: Kazek »

Witaj! Widać, że robisz to fakt z tym, że jak to robisz to już inna sprawa i nie chodzi mi o to, że tworzysz jakiegoś miksa twoja sprawa zresztą było już o tym mówione, ale myślałem, że mając już doświadzczenie modelarskie to podejdziesz do tego w sposób no nie mówię profesjonalny, ale wykażesz więcej zaangażowania w dokładność wykonania a ja tu widzę, że ty się po prostu bawisz w sklejanko i aby szybko skleić i pokazać, jaki to piękny stateczek zbudowałeś no i wychodzi ci zwykła kaszanka krzywa i nierówna i nie żebym się czepiał to po prostu widać i trochę wstyd, że coś takiego się buduje a wystarczyłoby trochę więcej dokładności i cierpliwości z twojej strony, bo to że to jest jak to określiłeś mix to nie znaczy, że nie można go wykonać dokładnie.Rufa najładniejszy element każdego żaglowca u ciebie jest tragiczny wykrzywiłeś w niej wszystko, co było można przykro mi, ale ja to tak widzę i rzadko się odzywam w takich relacjach, ale niestety nie wytrzymałem, bo szkoda mi tej biednej Bellony no ale zawsze możesz to poprawić :D
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ