La Belle

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuba_wroc
Posty: 0
Rejestracja: 28 mar 2013, 12:53

Re: La Belle

Post autor: Kuba_wroc »

Śliczności :)
Kuba
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: myszor »

Inteligentny , kulturalny i koleżeński Pan na zasłużonej emeryturze budujący PIĘKNE modele .
Wzór niedościgniony . Młodzi bierzcie przykład jakie cudeńka można z drewna stworzyć tylko trzeba chcieć i słuchać się rad starszych i doświadczonych .
Piotrek Twoja praca jest wzorem , jak dla mnie , obróbki drewna . Drewno w Twoim wykonaniu pokazuje swoje piękno .
Brawo i proszę o więcej .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
No to sie zabralem za nadbudowki burt. Wykonalem je z bukszpanu z hebanowymi elementami.
La Belle 2154.jpg
La Belle 2159.jpg
La Belle 2174.jpg
La Belle 2175.jpg
La Belle 2182.jpg
La Belle 2183.jpg
La Belle 2186.jpg

Szalupa juz prawie gotowa, zostal jeszcze ster. Wystrugam tez chyba kilka wiosel.
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
No to zrobilem ster i wystrugalem wiosla. Okucie steru z blaszki mosieznej 0,3mm, nity 0,5x3mm, srednica glowki 0,8mm, czernione jak zawsze kwasem selenawym. Wiosla maja dlugosc 12cm.
Wyglada na to, ze szalupa zostala skonczona. Rozmiary 18x6x3cm. Czeka teraz na swoje miejsce na pokladzie La Belle, jesli takowe bedzie.
La Belle 2208.jpg
La Belle 2209.jpg
La Belle 2213.jpg
La Belle 2214.jpg
La Belle 2215.jpg
La Belle 2216.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Belle

Post autor: tadheus »

Słodził Ci nie będę,ale mi się bardzo podoba. :shock:
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam ponownie,
Ten rumpel od steru wyszedl troche za grubasny, co slusznie zostalo zauwazone. Dzieki za konstruktywna uwage. Po poprawce prezentuje sie lepiej (mam nadzieje).
La Belle 2228.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Pomalu zabralem sie za zabudowe rufy. Parapet wykonalem z pelnego materialu (bukszpan) wycinajac luk w dwoch kierunkach bo z wyginaniem tego elementu (6mm grubosci) mogly by byc trudnosci. Boczne elementy trojkatne i srodkowy polokragly zostaly wykonane oddzielnie i doklejone do parapetu. Element zdobniczy zostal wydlubany/wyfrezowany na kopytku i wlepiony na swoje miejsce.
La Belle 2229.jpg
La Belle 2229.jpg (77.71 KiB) Przejrzano 5315 razy
La Belle 2243.jpg
La Belle 2247.jpg
La Belle 2248.jpg
La Belle 2279.jpg

Na razie wszystkie bukszpanowe elementy rufy sa w stanie surowym, bez pociagniecia olejem lnianym.
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: La Belle

Post autor: Siberian »

Witam. Przepiękna robota.
Talent rzeźbiarski masz również nadzwyczajny, aż się nie mogę doczekać, kiedy dojdziesz do etapu ornamentów. :shock:
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Belle

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Siberian, musze Cie rozczarowac, ale te bardziej skomplikowane rzezby/ornamenty beda chyba wykonane z modeliny bo do drewna nie mam nerwow (zobacz tez poczatek relacji). Narazie pomalutku dekoruje rufe.
Dolna listwe zdobnicza musialem wymienic, bo nie pasowala do caloksztaltu obrazu. Zabralem sie za boczne lustra (?).
La Belle 2288.jpg
La Belle 2289.jpg
La Belle 2298.jpg
La Belle 2328.jpg

Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: La Belle

Post autor: mjg »

Piękna i czysta robota, ale chyba Piotrku popełniłeś małe niedopatrzenie. Górna listwa powinna zgrywać się z boczną krawędzią - jak zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.
Załączniki
LaBelle.jpg
ODPOWIEDZ