La Salamandre w skali 1:24

Opisy budowy jednostek żaglowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Cd. prac przy stanowisku moździerzy. Robię ścianki od strony dziobu i rufy. Pozostałe i podłoga już są gotowe.Następnie będę montował w całość.
Załączniki
20140727_175735_resized.jpg
20140727_172308_resized.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: PiotrekM »

Witam,
Tadheus, podziwiam glebie informacji na zalaczonych fotkach. Na pierwszej, pocieta listwa, dokladnie zakrywajaca rysunek elementu, tak ze nie mozna nawet zobaczyc, jak ma wygladac to, co ma powstac.
Drugie zdjecie pokazuje metalowy przycisk, dokladnie maskujacy kawalki listwy zlozonej do sklejenia.
Co prawda, wielokrotna prosba o pokazywaniu technik wykonywania poszczegolnych elementow jest na pewno uzasadniona i sluszna, ale tych ciekawych nie chciales pokazac, bo byly "za skomplikowane", natomiast mysle ze ciecie listewek lub ich sklejanie nie wymaga oddzielnego wpisu w relacji.
Mozna by odniesc wrazenie, ze chodzi Ci o ilosc wpisow w relacji (co najmniej 1 wpis na dzien), a to przeciez na pewno mija sie z prawda.
Moze mniej wpisow z obszerniejsza informacja polepszylo by jakosc Twojej ciekawej relacji. Czasami mniej moze byc wiecej.
Serdecznie Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Elementy skrzyni na stanowiska moździerzy gotowe. Na zdjęciu złożone w całość , jeszcze nie sklejone.
Załączniki
20140728_172819_resized.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: rychenko »

Witam
Piękne elementy , na pewno będzie z nich elegancka skrzynka już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądała skończona ale to pewnie za jakiś czas , a dziś dzień i tak fajnie zakończony są elementy skrzynki i jest wpis co najważniejsze , czekam z zapartym tchem i nie tylko na dalsze postępy.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Szanowni Koledzy,
dziękuję za zainteresowanie i troskę o ilość i jakość wpisów.Pragnę poinformować szanowne grono modelarzy, że od kilku miesięcy relacja w trochę zubożonej wersji jest dostępna na Model Ship World z odnośnikami przy każdym wpisie przekierowującymi zainteresowanych do relacji zamieszczonej na Kodze.
Dlatego niezależnie od tego czy są nowe wpisy w relacji czy ich nie ma oglądalność rośnie.
Poza tym myślę,że jest to dobry sposób na promocję naszego forum w ogólnoświatowej społeczności modelarskiej.

Dla zainteresowanych podaję adres na MSW:

http://modelshipworld.com/index.php?/to ... dheus-124/

Pozdrawiam,Paweł
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Skrzynia zostsła sklejona. Do jej wypełnienia będzie potrzebne ok. 20 metrów liny kotwicznej o grubości 7 mm. Będzie ułożona w 5 warstwach na przemian wzdłuż i w szerz skrzyni. Służyła jako amortyzator. Na zdjęciu pokazałem fragment linki z próbnego kręcenia. Na trzecim zdjęciu jest podłoga na której będą ustawione lawety moździerzy. W planach pominięto uchwyty za które podłoga była podnoszona. Nie znalazłem ich również w innych relacjach. Musiały jednak być , bo nie ma innego sposobu uniesienia ciężkiej podłogi.
Załączniki
20140729_121138_resized.jpg
20140729_120920_resized.jpg
20140729_105750_resized.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
cipvinc
Posty: 0
Rejestracja: 10 maja 2014, 20:34

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: cipvinc »

Gratulacje, Twój model jest bardzo ładny.
cześć
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Obramowanie skrzyni łączące ją z pokładem skończone. Listwa została wyfrezowana na frezarce ręcznej górnowrzecionowej prezentowanej na początku relacji. Użyłem frezu walca i V 60°.
Załączniki
20140801_122025_resized.jpg
20140731_141839_resized.jpg
20140731_141752_resized.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: rychenko »

Witam
Odetchnąłem z ulgą jak zobaczyłem ze jest dziś wpis, cała niemal noc nie mogłem spać bo myślałem ze coś się stało no ale najważniejsze ze jest przepiękny znów element listwa obramowująca skrzynie , teraz rozumiem dlaczego nie było wczoraj wpisu bo przecież taka listwa to poważna sprawa robiona ręczną frezarka i do tego frezem V60 jest po prostu piękna i warto było czekać ten jeden dzień na taki element , szkoda ze na kolejny będę znów musiał do jutra czekać ale na pewno warto poczekać bo zawsze jest na czym oko zawiesić a do tego jeszcze wiele fachowych porad i informacji można się dowiedzieć .
Pozdrawiam i czekam do jutra z niecierpliwością
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Salamandre w skali 1:24

Post autor: tadheus »

Rychenko (Ryszardzie) będziesz jednak zawiedziony.
Elementy skrzyni są robione w tzw."międzyczasie" pomiędzy pasowaniem,gięciem ,suszeniem,i klejeniem elementów poszycia wewnętrznego Salamandry.Ja w przeciwieństwie do niektórych użytkowników robię model redukcyjny w klasie C1 ze wszystkimi elementami w tym z całym poszyciem wewnętrznym. Nie zadowala mnie kilka listewek na burtę i pełnia samozadowolenia z tego powodu, że poszycie wewnętrzne gotowe. :)
Pozostało jeszcze do położenia po trzy listwy na burtę i poszycie będzie skończone do wysokości pokładu głównego.Pozostanie dostruganie i doszlifowanie listew ponieważ ich grubość płynnie się zmniejsza od pokładu do stępki (od 6mm do 3,5 mm przy stępce).
Przepraszam za jakość zdjęć,nie miałem zamiaru ich zamieszczać.Robię to ze względu na insynuacje,że jeden,czy więcej dni robię kolejny element do skrzyni ze stanowiskami moździerzy.
Załączniki
20140731_115138 (Kopiowanie).jpg
20140730_140315 (Kopiowanie).jpg
20140730_143359 (Kopiowanie).jpg
20140730_143359 (Kopiowanie).jpg (78.05 KiB) Przejrzano 4922 razy
Pozdrawiam, Paweł.
Zablokowany