Bismarck skala 1/200

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Materiał dotarł. Pierwsze prace przy szkielecie :)

DSC01699.JPG
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
michał75
Posty: 0
Rejestracja: 15 lip 2014, 12:46

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: michał75 »

Będę z ciekawością obserwował ten wątek. Też coś takiego chodzi mi po głowie, tylko raczej z drewna i z żaglami
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Kazek »

Masz rację Michale drewno to najlepszy surowiec a Bosmarck z żaglami to będzie rewelacja nikt takiego jeszcze nie zbudował czekam z niecierpliwością na twoją relacje bo te ich plastikowe Bismarcki to już nudne są i każdy to potrafi zbudować :lol:
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Niestety, będę kolegów zanudzał plastykowym Bismarckiem.
Powoli powstają "klocki". Nuda jak cholera :)
DSC01701.JPG

DSC01700.JPG
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Kolejne fotki z budowy
DSC01704.JPG

Mam przy okazji pytanie do Tomka. Chodzi mi o te wycięcia które zaznaczyłem strzałką na zdjęciu. Na tym elemencie w relacji Tomka nie ma tego. (pozwoliłem sobie zamieścić tą fotkę). Jeżeli Tomek będzie miał coś przeciw, to proszę moderatora o usunięcie jego zdjęcia.
tom01.jpg

Natomiast u mnie, w wycinance Halińskiego wcięcia są.
hal02.jpg
hal02.jpg (41.29 KiB) Przejrzano 6917 razy

hal01.jpg
hal01.jpg (51.4 KiB) Przejrzano 6917 razy
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Na dzisiaj koniec zabawy, ciąg dalszy w następny weekend. :)
DSC01707.JPG
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Dzisiaj przed pracą zdążyłem jeszcze wkleić te łuki. Łuki są ze sporym naddatkiem, który po wyschnięciu kleju, zostanie ścięty i doszlifowany.
DSC01708.JPG
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Jarcio »

Bogdan, dobrze byłoby, abyś wykonał zaokrąglenia nadbudówki w miejscach zaznaczonych czarną kreską, co byłoby bliższe oryginałowi.

DSC01707.JPG
Awatar użytkownika
Bogdan59
Posty: 0
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:25

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Bogdan59 »

Jarcio pisze:Bogdan, dobrze byłoby, abyś wykonał zaokrąglenia nadbudówki w miejscach zaznaczonych czarną kreską, co byłoby bliższe oryginałowi.

Dzięki Jarcio, nie zwróciłem na to uwagi. W tym miejscu ścianka ma 1mm plus ścianka licująca 0.5 mm, tak że nie powinno być problemu z wykonaniem tych promieni.
Pozdrawiam Wszystkich
Bogdan
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Bismarck skala 1/200

Post autor: Jarcio »

Nie lubię zaśmiecać cudzych wątków, ale wobec stwierdzeń kolegi Michała nie mogłem się powstrzymać. Jeśli Bogdan uzna, że ten wpis jest zbędny to niech zgłosi go do moderacji. A teraz do rzeczy. Kolego Michale. Myślę, że nie tylko Kazek tak zrozumiał Twój wpis. Widocznie ja też muszę się popukać w głowę. Zwróć uwagę na to, że pisząc w wątku o budowie Bismarcka słowa cyt. „Też coś takiego chodzi mi po głowie.” oznacza, że odnosisz się do budowanego okrętu. Ja tak rozumiem Twoje słowa. Skoro dalej piszesz, cyt. „tylko raczej z drewna i z żaglami” to z tak sformułowanej wypowiedzi logiczny nasuwa się wniosek, że właśnie o Bismarcka w takim wydaniu chodzi czyli z żaglami. Kwestia budowania go z drewna nie budzi mojej kontrowersji i Kazka pewnie też nie. Zanim zatem zaczniesz komuś zarzucać, że nie rozumie tego co napisałeś, postaraj się szanowny Kolego prawidłowo formułować swoje myśli, tak aby jasno z nich wynikało co chcesz powiedzieć. Inaczej, niestety narażasz się na takie czy inne uwagi.
ODPOWIEDZ