Szlifierka DauER

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Szlifierka DauER

Post autor: PanLipazMiodem »

Dostałem od znajomego taką szlifierkę. Chcę wymienić papier lecz nie mogę ściągnąć tarczy. Śruba jest odkręcona ale tarcza albo jest zapieczona albo jest jakiś inny sposób na jej ściągnięcie? Nie chciałbym czegoś zepsuć bo to aluminium chyba i jak próbuje ją podważyć to się wygina i boję się, że pęknie.
Jeśli ktoś takową szlifierkę posiada to proszę o poradę.
Tarcze muszę ściągnąć bo papier jest do niej przyklejony jakimś supermocnym butaprenem :) muszę ją chyba wymoczyć najpierw w jakimś rozpuszczalniku (jaki zmiękczy butapren?).
Inna kwestia czy taka szlifiereczka nadaje się do modelarni? Ktoś taką używa?
Szlifierka posiada jeszcze uchylny stoliczek do szlifowania ale na ten moment jest wykręcony.
Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_8490.JPG


IMG_8489.JPG


IMG_8493.JPG


Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Szlifierka DauER

Post autor: mirek »

Odkręć śrubę , włóż dwa grubsze śrubokręty w miejsca gdzie są strzałki i próbuj podważyć , jak nie schodzi to pryśnij WD40 odczekaj i musi zejść . Miałem taką w modelarni na lotnisku i pracowała chyba z 10 lat , odszedłem to jeszcze była sprawna , jak mieliśmy problemy ze zdjęciem tarczy to tak robiliśmy !!!
Załączniki
SzlifierkaLipazMiodem.JPG
SzlifierkaLipazMiodem.JPG (122.93 KiB) Przejrzano 6238 razy
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Szlifierka DauER

Post autor: PanLipazMiodem »

Dziękuję Mirku, zrobiłem tak jak poradziłeś. WD40 i dwa śrubokręty. Zeszło bez problemu.
Udało mi się obczyścić tarczę, jak nakleję papier to pochwalę się czy, i jak dzała.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andi
Posty: 0
Rejestracja: 23 paź 2012, 18:47

Re: Szlifierka DauER

Post autor: Andi »

Witam. Tak jak pisze Mirek to machina nie do zdarcia. Jeśli jej nie będziesz przeciążał to powinna Ciebie przeżyć. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Szlifierka DauER

Post autor: ryszardw »

Przerób ją na rzepy.Kupujesz gotowe papiery z rzepem.Ja swoją tak zrobiłem i wymiana papieru nie sprawia problemu.R
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Szlifierka DauER

Post autor: PanLipazMiodem »

Informuję, że szlifiereczka działa jak marzenie. Coś w niej stukało ale ściągnąłem pokrywę silnika, która znajduje się pierwsza za tarczą, tam jest plastikowy wentylatorek, który był luźno osadzony, poprawiłem jego usadowienie i teraz jest bajecznie.
Papier nakleiłem na taśmę klejącą dwustronną.
Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Szlifierka DauER

Post autor: PanLipazMiodem »

To jeszcze raz ja.
Do szlifierki były dołączone talerzyki i dystans. Pasują na trzpień gdzie znajduje się filc. Do mocowania czego są te talerzyki? Tarczy szlifierskiej?

IMG_8550.JPG


IMG_8549.JPG
ODPOWIEDZ