Mała piła taśmowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Hadżi »

Witam!

koziobrody pisze:Witam.To jeszcze raz ja z zapytaniem.Gdzie można za złotówki zakupić lub zamówić piłę do mojej maszynki?


Wpisz w guglach lub allegro "taśma tnąca 1510", wyskoczy "do koloru, do wyboru".

Pzdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Nowe prowadnice piły gotowe.Jutro je zamontuję i przetestuję.
Załączniki
2013-12-10 19.23.11.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Kapitansio »

No i OK. Takie jak moje. Tylko szczelina pomiędzy łożyskami mniejsza :D
Życzę powodzenia i proszę napisz jak zadziałało.
Pozdrowienia
Kapitansio
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Prowadnica górna zamontowana. W dolnej muszę przerobić płytkę,jest taka sama jak w górnej bez bocznego przesunięcia osi. Mniejsza szczelina się sprawdza,ale można zejść poniżej 1 mm.W miejscu wkładki plastikowej dokleiłem ze sklejki 1,5mm wyrównanie do poziomu blatu stołu z minimalnym luzem na piłę.Zapobiega to wciąganiu małych kawałeczków materiału do wnętrza piły.
Załączniki
2013-12-11 08.35.31.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Kapitansio »

Witam.
Ciekawe czemu u mnie jest to przesunięcie. Jak wrócę do domu, to porobię foto i ci pokażę.
Tą wkładkę ze sklejki to i ja planuję wstawić. Oryginalna, plastikowa jest "do bani". Za duża dziura wokół taśmy. Teraz, po twoich informacjach, jestem przekonany, że muszę zrobić nowe płytki i zmniejszyć luz pomiędzy łożyskami do max 1 mm. Ja ten luz przyjmowałem z instrukcji ustawienia maszynki do pracy. Podają w niej, że pomiędzy kołkami ustalającymi taśmę powinno być 2 mm (po 1 mm na każdą stronę od taśmy). W praktyce wygląda, że w przypadku łożysk wystarczy luz 1 mm (po 0,5 mm na każdą ze stron).
Do przerobienia. To ma biegać jak szwajcarski zegarek.
Pozdrawiam
Kapitansio
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: ryszardw »

A może łożyska zamontować na mimośrodach i regulować indywidualnie tak jak to się robi w oknach plastikowych.R
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: koziobrody »

Witam.Polecam firmę ostrzalnia .pl .Facet przepraszam-pan Jerzy Bujnowski pomoże i poradzi.Do każdego urządzenia.Moja piłka hula aż miło.Myślałem,że wywalę ją na złom.Nie wiem jak traktuje się tu reklamę dobrej firmy? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Piła ma prowadnice,dolną i górną. Tnie idealnie.

Ad.Kapitansio
Moje prowadnice były identyczne.Dołączam zdjęcie.Na nich wyciąłem wszystkie wręgi do Salamandry.
Załączniki
2013-12-12 15.20.07.jpg
2013-12-12 14.55.42.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Kapitansio »

Witaj.
Już przyjechałem i porobiłem foty.
Moje prowadnice też są identyczne, ale oś otworu górnej prowadnicy jest przesunięta o 4 mm w stosunku do taśmy. Spowodowało to konieczność przeróbki płytki. Na fotkach widać to wyraźnie o ile jest przesunięta oś otworu w odniesieniu do taśmy. Nie wiem czy u ciebie jest inaczej, ale musi być skoro będziesz musiał przerobić płytkę.
Pozdrawiam
Kapitansio
Załączniki
przesunięcie osi od taśmy.jpg
Na tym zdjęciu widać wyraźnie, ze bolec a co za tym idzie otwór, w którym jest mocowany jest przesunięty i nie pokrywa się z taśmą piły.
Na tym zdjęciu widać wyraźnie, ze bolec a co za tym idzie otwór, w którym jest mocowany jest przesunięty i nie pokrywa się z taśmą piły.
Awatar użytkownika
JHJT
Posty: 0
Rejestracja: 31 paź 2012, 15:07

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: JHJT »

Witam,
Oglądając co potrafi taka piła taśmowa, ehh...

Zastanawiam się nad zakupem jakiejś z jednej z niższych półek, gdyż planowanie budżetu wyznacza takie a nie inne granice.

Poniższe linki odsyłające do sklepu nie są w żadnym wypadku reklamą, promowaniem itp...

Pilarka taśmowa stołowa 250 W
http://www.jula.pl/pilarka-tasmowa-stoowa-250w-240041
http://www.jula.pl/media/pdf/product/Ma ... 120507.pdf

Taki chinol... nie bardzo są dostępne opinie na temat tego narzędzia.

Prócz modelarstwa trochę dłubię w drewnie, głównie zabawki, kołyskę dla córki i dla jej misiów,
(sory za zaśmiecenie postu)
Kołyska 1.jpg

Kołyska 2.jpg


Niestety chwilowo w moim posiadaniu jest wyrzynarka montowana w imadle.

Proszę szanownych kolegów o opinię czy to wogóle do czegoś się nadaje, chciałbym wykorzystać piłę taśmową do cięcia zgrubnego klocków w celu sezonowania drewna.

Pozdrawiam
Janek
ODPOWIEDZ