Hiszpańska Galera La Real

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: ryszardw »

Galera jest przepiękna i myślę że powinna mieć podstawkę zbliżoną stylem do jej wyglądu.Ten kolor tworzy dysonans .Może wykorzystaj listwy ram do obrazów.Jakieś dało by się dobrać.R
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Kazek »

Ryszardzie moim założeniem było by kolor był inny niż zrobiony model nie chciałem by się to zlewało w jedną tonację , dodałem zdobienia przyjdą jeszcze złote napisy i herby więc myślę że powinno to wyglądać dobrze ale to jest oczywiscie moje zdanie :D jak będzie zrobiona całość to się okaże i zawsze można zmienić to jest tylko kwestia wykonania nowej podstawki.
Załączniki
deska3.jpg
deska2.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Sebastian.M »

Witam

Może mi się tylko wydaje ale z tej perspektywy wygląda jak by ster kierunku był lekko skrzywiony na górze, no chyba że tak powinno być.

Odnośnie podstawki,,,faktycznie do piękności nie należy ale ze zdobieniami źle już nie wygląda.

No i oczywiście gratuluje ukończenia pięknego modelu.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Kazek »

Kolego Sebastianie ster faktycznie jest przekrzywiony bo jest ruchomy i taki jego urok że sie przekrzywia no jakoś trza nim sterować :D a gratulowanie ukończenia modelu jest zawczesne gdyż zarówno model jak i podstawka nie są ukończone i jeszcze dużo pracy wymagają zwłaszcza model .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Jaroslaw R.
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz 2012, 20:36

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Jaroslaw R. »

Padam na kolana przed Sztuką jaką tu Panowie prezentujecie. Żal że nie mogę podziwiać tej pięknej Galery z bliska, bo zdjęcia, to tylko zdjęcia.

Te wszystkie zestawy oferowane w sprzedaży, za 2-4 tyś zł. które początkujący, nie świadomi kupują i rozczarowani tandetnymi detalami, brakiem wiedzy i doświadczenia kończą z modelarstwem.

Jaka szkoda że Pan Panie Kazku, czy też Pan ryszardw i wielu innych wspaniałych Modelarzy z Kogi, nie utrwalicie waszych relacji na DVD.Takie kilkunastogodzinne DVD, było by wspaniałe. Ja wiem,że dla nie jednego artysty, jego pasja nie jest na sprzedaż, ale dla mnie i wielu innych to były by najlepiej wydane pieniądze, a model wykonany Pana techniką, byłby początkiem pasji, a nie jej końcem. Eh jaka wielka szkoda :cry:

http://gerard.delacroix.pagesperso-orange.fr/galere/plaquette.htm może się przyda, ciekawa jest tam animacja

Przepraszam za zaśmiecenie Relacji :cry:
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Kazek »

W końcu wdziąłem się za budowę wioseł do mojej Gallery.Rozpoczynam od wykonania piór i trzonu wiosła. Trzon ma długość 23cm a na odcinku 14, 5 cm jest zeszlifowany od4mm do 2, 8mm. Ze względu, że jest tego sporo sztuk zrobiłem sobie ustrojstwo do szlifowania by zapewnić powtarzalność.Na dwie deseczki o szerokości 10cm i długości 15cm nakleiłem papier ścierny 100 na końcu dałem ogranicznik 2, 7mm a na początku 4mm, co po połączeniu dało mi odpowiedni stożek, Zamontowałem to w imadle. Listewkę zamontowałem w wiertarce i przy odpowiednich obrotach wkładałem do ustrojstwa, co pięknie szlifowało listewkę na odpowiedni rozmiar.Obroty trzeba sobie dobrać gdyż za duże lub za małe powodowały skręcanie listewki i jej pękanie. Trzeba uważać z naciskiem trzeba to robić bardzo powoli listewka sama się wkręca trzeba nawet lekko przytrzymywać by za szybko to nie szło, bo wtedy się zrywała.
Załączniki
wiosła3.jpg
wiosła3.jpg (45.18 KiB) Przejrzano 6534 razy
wiosła2.jpg
wiosła2.jpg (36.96 KiB) Przejrzano 6534 razy
wiosła1.jpg
wiosła1.jpg (35.34 KiB) Przejrzano 6534 razy
wiosła.jpg
wiosła.jpg (38.73 KiB) Przejrzano 6534 razy
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: rychenko »

Witam
Kaziu mój Frendasie jaki Ty jesteś zmyślny , jak pomysłowy Dobromil !!! mógłbyś te swoje wszystkie „patenty „ nagrać na płytach DVD :lol: co by można obejrzeć jak to wszystko Tobie pięknie idzie , już nie mogę się doczekać jak galera będzie się prezentowała z wiosłami .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Kazek »

kontynuacja wiosełek
Załączniki
wiosła2.JPG
wiosła2.JPG (73.8 KiB) Przejrzano 6055 razy
wiosła1.JPG
wiosła1.JPG (65.54 KiB) Przejrzano 6055 razy
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: muli9 »

Wycofuje moje pytanie - bo jak widać wciąż jeszcze nie jestem godzien do zadawania pytań... :roll: ale spoko - poczekam kilkaset postów cierpliwie, w końcu nigdzie mi się nie spieszy 8-)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2012, 15:24 przez muli9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Hiszpańska Galera La Real

Post autor: Kazek »

Tak sie zastanawiam kolego Muli czy ty czytasz te relacje czy tylko wpadasz zadajesz pytanie by pokazać że istniejesz czy chcesz sobie postów nabić .Przecież na tej stronie troszkę wyżej pokazałem jak robiłem trzony do wioseł by zachować powtarzalność tu viewtopic.php?f=7&t=44911&start=110 pisalem Romkowi jak robie takie duperelki mam plany rysunki nanoszę na deseczkę a później wyżynarka ,szlifierka, pilnik i checi. Jako że ty jesteś leniwy to masz kilka możliwości możesz zlecić by ci wykonano takie drobiazgi na CNC a możesz też zlecić by ci ktoś wykonał cały model to juź na pewno się nie bedziesz pitolił z nim do śmierci i ostatnia możliwość zmień hobby .
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ