Jacht RC

Tu proszę dzielić się swoimi spostrzeżeniami o jachtach, czarterach, przyjemności żeglowania po jeziorze....
Awatar użytkownika
specmodelbraniewo
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Jacht RC

Post autor: specmodelbraniewo »

Witam Serdecznie wszystkich Kogowiczów. Po pomyślnych dla mnie "Mistrzostwach Polski pływających modeli redukcyjnych" w, których zdobyłem 1 miejsce w klasie NSS 650. Zamierzam wykonać model żaglowca do klasy NSS A czyli wiernie odwzorowane modele jachtów lub żaglowców. Problem w tym że mam tylko plany "Optyka","Rzeszowiaka" i "Poloneza" do których nie jestem pozytywnie nastawiony, gdyż widziałem je na zawodach i zauważyłem ,że ciężko jest nimi żeglować przy dużym wietrze. Póki co mam na oku "Bolero" , "Pierinę", "Atlantis" oraz "Dove" jednak poza zdjęciami w czasopiśmie "modelarz" nie mam żadnych planów i dokumentacji :( . Jeśli ktoś z państwa ma dostęp do jakichkolwiek planów tych modeli proszę o kontakt lub odpowiedź. Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam Tomasz Kowalik :)
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Jacht RC

Post autor: futaba »

Tomek, moim zdaniem nie ma sensu budować modelu który już u nas pływa. Jest wiele innych ciekawych modeli do klasy NSS-A np. Endeavour 44", Schärenkreuzer, a może coś do NSS-B np. Colin Archer
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
specmodelbraniewo
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht RC

Post autor: specmodelbraniewo »

W zupełności się z panem zgadzam ale co mi z tego jeżeli nie mam planów. Wczoraj znalazłem plany Dragona i zastanawiam się czy nie zacząć budowy nad nim, jednakże nie jest on bogaty w detale więc nie powinien dostać dużo pkt za ocenę :( . Jeśli ma pan może plany żaglowców które pan wymienił to byłbym bardzo wdzięczny za ich udostępnienie.

Pozdrawiam Tomasz Kowalik :)
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: Jacht RC

Post autor: mjg »

Witam!
Czasami wystarczy poszukać w Internecie. Polecam dwie żaglóweczki ze strony hiszpańskich modelarzy, są plany i zdjęcia.
http://www.modelismonaval.com/magazine/galeongallego/ http://www.modelismonaval.com/magazine/machichaco/
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Jacht RC

Post autor: futaba »

Ten galeongalleo raczej nie nadaje się do NSS, ale Machichaco może być bardzo fany. Trzeba by jeszcze wybrać skalę i przeliczyć współczynniki. Jest to bardzo ważny element w tej klasie jesli chcemy wygrywać.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: Jacht RC

Post autor: mjg »

Jest tam wiele innych planów, trzeba tylko przejrzeć i wybrać sobie to co się podoba lub to co będzie dobrze pływało w NSS.
http://www.modelismonaval.com/magazine/gaucho/
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Awatar użytkownika
Bolero
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:47

Re: Jacht RC

Post autor: Bolero »

Witam wszystkich forumowiczów, nareszcie udało mi się zalogować na tym słynnym forum :D
Tomku, widziałem, że dobrze dajesz sobie radę z pływaniem o czym mówią wyniki. Jesteś też bardzo ambitny skoro chcesz budować własny model do NSS-A. Dostałeś już kilka ciekawych propozycji. Ja mogę ci udostępnić materiały do "Bolero" i "Pieriny" ale jak już pisał kolega "Futaba" - powielanie nie ma sensu. Jeśli masz plany do "Dragona" to polecam. Może ma zbyt mało detali na pokładzie ale dobrze i estetycznie wykonany może robić wrażenie a jako jednostka regatowa da ci na pewno dużo frajdy z pływania, będzie też miał dobre przeliczniki o których wspomniano.
Dragon jednego Holendra http://eurosail.nl/gallerijdetail.php?id=16

Pozdrawiam
Marek Kołaczyk
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: Jacht RC

Post autor: mjg »

Mam linie teoretyczne "Katoura" z 1927, "Ranger" z 1937 i "Reliance" z 1903. Wersja cyfrowa.
Mirosław J.Golik
Awatar użytkownika
Bolero
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:47

Re: Jacht RC

Post autor: Bolero »

Jachty J-clasy to piękne jednostki, ale ich bardzo duża powierzchnia żagli sprawia, że mają kiepskie przeliczniki w klasie NSS.
Awatar użytkownika
specmodelbraniewo
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht RC

Post autor: specmodelbraniewo »

Po długiej analizie planów Dragona (z Przeglądu Modelarskiego), doszedłem do wniosku że nie nadają się one do modelu RC. Cały artykuł o nazwie "Modele żaglowe typu Dragon" (lub coś w tym stylu :) ) był poświęcony na wykonanie Dragona jako model wystawowy :( . Tak więc trzeba szukać dalej. Skupię sie na propozycjach panów, choć nie ukryje że najbardziej interesują mnie Pierina i Bolero.

Pozdrawiam Tomasz Kowalik :)
ODPOWIEDZ