San Felipe 1:50

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

Pewnie wywołam burzę tym tematem ale przymierzam się do tego żaglowca od początku mojej przygody z modelami. Na początku miał być plastikowy, Później z papieru w końcu padło na drewno.
Jako że moja peregrine jest prawie na ukończeniu zamówiłem plany Vincenzo Lusci (to chyba autor ale nie mam pewności;) ), materiał troszkę dodatkowych narzędzi i całą masę zdjęć relacji z budowy tego pięknego modelu żaglowca. Oczywiście zamierzam ukończyć model a co z tego wyjdzie - zobaczymy.
największy dylemat mam z kolorystyką Ponieważ co model to ma inne kolory:/ Staram się znaleźć jak najbardziej wierne odwzorowanie oryginału mimo iż nie będzie to model wystawowy chciałbym dla własnej satysfakcji móc powiedzieć "zrobiłem to jak najlepiej". Najbardziej martwi mnie iż nie ma relacji z budowy tego modelu na kodze więc nie będę miał się na kim wspierać:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Kazek »

Modelik fajny, ale z dokładnym odwzorowaniem oryginału będziesz miał problem, bo takiego stateczku nie było :D jest to wytwór wyobraźni projektantów hiszpańskich oczywiście wzorowali sie na statkach danej epoki, więc jest bardzo dobrze zrobiony i jeżeli chcesz go zrobić dobrze zakup plany i na nich sie wzoruj i nic nie kombinuj, bo nie potrzebnie sobie tylko problemów narobisz wiem, co mówię, bo sam ten model zrobiłem i ostrzegam nie jest prosty i bez pewnej wiedzy i doświadczenia może wyjść niezły gniot no, ale jeżeli czujesz sie na siłach to działaj.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

Nie zagłębiałem się nawet tak głęboko i nie wiedziałem że nie ma oryginału :lol:
mam prośbę możesz gdzieś wrzucić kilka fotek swojego modelu będę miał się na kim wzorować?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Kazek »

No właśnie i tu jest cały problem same chęci nie wystarczą trzeba się też coś dowiedzieć o statku, który się chce budować ,o epoce z jakiej pochodzi i takie tam różne pierdoły ale widzę że teraz jest inne podejście do budowy modeli i niestety efekty też są inne . Model San Felipe który zbudowałem jest w galeri tego forum.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

Jak napisałem gromadzę zdjęcia, plany i materiały. Chcę podejść profesjonalnie do tematu.
zacząłem od zakupienia planów więc raczej nie popełniłem błędu.
Ps model śliczny . Jeżeli mój będzie w połowie taki też będzie piękny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

No i.... skończyło się na zamiarach. Postanowiłem zakupić jednak zestaw.Dlaczego? Po dokładnym przejrzeniu planów stwierdziłem że pewnych rzeczy nie dam rady wykonać w obecnych warunkach:/ A szkoda bo miałem wielką ochotę na zrobienie tego modelu samemu od podstaw.Niemniej na tyle mi się podoba że nie odpuszczę tym bardziej że skala 1:50 daje już sporo możliwości i nawet z zestawu po drobnych zmianach będzie imponujący.Na początek zabieram się za większą stocznie.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:54 przez Sance, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Borek »

To był zestaw w tej skali ? Myślałem, że zestaw jest tylko w skali 1:75
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

Tak. A nawet jeśli poczekasz kilka(naście) miesięcy mogę te plany udostępnić w przystępnej cenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: San Felipe 1:50

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Zestaw na pewno jest w skali 1:75. Zanim zaczniesz budować radzę skontaktowac się z panem Ratajczakiem. On zbudował San Felipe w skali 1:60. Z tego co pamietam coś tam nie za bardzo grało z przestrzenią między pokładami (za nisko) i pan Ratajczak to poprawiał - o ile można coś poprawiać w modelu, którego jednostaka nigdy nie istniała ;)
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: San Felipe 1:50

Post autor: Sance »

Plany są autorstwa chińskiego projektanta którego nazwiska nawet nie próbuje wymówić ani napisać.
na pewno są 1:50 porównuje je na bieżąco z planami mantuy 1:75 i jak na razie wszystkie proporcje są zachowane. ponadto chińskie są o wiele bardziej szczegółowe.
Link do sklepu:
http://www.woodmodelboatbuilder.com/ind ... ht3h942790
Obrazek
ODPOWIEDZ