Galeon "Wodnik" relacja CG

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

Witam,
Przez święta zrobiłem sobie krótka przerwę z projektem, aby teraz móc trochę mocniej się sprężyć:],
Obecnie mam zdecydowaną większość olinowania +ożaglowania. został mi do zrobienia bezan i żagiel grota plus kilka brakujących lin. Następnym krokiem będzie powrót do kadłuba i wykończenie rufy, której obecnie nie mam w ogóle.

pozdrawiam
Załączniki
005o1.jpg
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

Prace idą powoli, ale systematycznie
Załączniki
005pmh.jpg
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: muli9 »

Wciąż jestem pełen podziwu - a model wygląda z każdą chwilą jeszcze bardziej okazale - kiedy pojawi się pierwszy filmik z przejazdu kamerką po pokładzie? I co to za elementy fruwają po niebie nad statkiem ;)
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

Do filmu droga daleka. Najpierw muszę skończyć model, a z każdym dniem się wydłuża. Te elementy nad okrętem to podzespoły. Trzymam sobie je tam pod ręką i jak potrzeba to korzystam. Ostatnio wykończyłem część rufową, brak mi tylko tej płaskorzeźby.
pozdr
Załączniki
005r.jpg
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

Witam,
Na reszcie uporałem się z olinowaniem i ożaglowaniem. Do pełni szczęścia brak jeszcze rzeźb, detalu i wykończenia pokładów oraz bander. Powoli zaczynam szukać jakichś szkiców lub przykładów ubioru i wyglądu marynarzy + wojska. Według danych z rozkładówki na pokładzie wodnika było około 50 marynarzy i 80 żołnierzy (lol gdzie oni wszyscy się mieścili?). tak czy siak, bardzo bym był wdzięczny za ewentualną pomoc w odszukaniu tych materiałów

pozdrawiam
Załączniki
detal olinowania
detal olinowania
005t.jpg
005u.jpg
005u.jpg (192.08 KiB) Przejrzano 8961 razy
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: jeskom »

statek rewelka...coś ci chyba w powietrzu jeszcze wisi nad masztami :D
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

jeskom, to był okręt: ] hehe. tak czy siak dzięki, a o tych elementach pisałem. To są przygotowane elementy do użycia, trzymam sobie je tam, aby było mi łatwiej je znaleść.

Mały up, zawalczyłem tylko z banderami, walczę też z Neptunem/Wodnikiem, czyli moim figurehead.
Szkoda że nikt nie ma żadnych materiałów na temat wyglądu załogi i zaokrętowanej piechoty. Jeszcze mam czas, ale niebawem będę musiał się za nich wziąść
Załączniki
005w1.jpg
Awatar użytkownika
lothar79
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2012, 08:23

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: lothar79 »

Czyżby...? A taką książkę Kolega widział?
http://allegro.pl/bitwa-pod-oliwa-eugen ... 84591.html
Awatar użytkownika
KoMic
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:25

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: KoMic »

Panie lothar79/ Nie, nie widziałem. Pytanie czy znajdę tam interesujące mnie informacje?, jeśli tak, to nawet nie mam co się zastanawiać.

pozdr
Awatar użytkownika
lothar79
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2012, 08:23

Re: Galeon "Wodnik" relacja CG

Post autor: lothar79 »

W takim razie służę pomocą, skoro obaj jesteśmy z Gdyni. :)
Daj znać, gdzie możemy się spotkać. Zabiorę książkę i będzie można ocenić, czy obrazki Pana Eugeniusza będą w jakiś sposób pomocne.
PS. Swoją drogą, właśnie zacząłem dłubać w 3D swój pierwszy żaglowiec. Chętnie bym podpytał bardziej doświadczonego Kolegę o jakieś "niuansiki"... Szczególnie o teksturowanie.
ODPOWIEDZ