Vasa - 1627

Opisy budowy jednostek żaglowych
kosmal
Posty: 30
Rejestracja: 14 mar 2012, 19:21

Vasa - 1627

Post autor: kosmal »

Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Vasa - 1627

Post autor: grzegorz75 »

Tak będzie lepiej ;)
Załączniki
vasa.jpg
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Vasa - 1627

Post autor: Leon27 »

No nie rób siary że model 1:50 zostawisz w tym stanie. Boisz się rzeźb czy jak ?
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: Vasa - 1627

Post autor: Stojgniew »

Gdybym miał zostawić w takim stanie to zrobiłbym jakąś stocznię, figurki robotników, coś co by sugerowało, że to skończony model. Nie zostawiaj go tak. Powalcz jeszcze.
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: Vasa - 1627

Post autor: muli9 »

pieknie ale gdzie pelna relacja od podstaw - podrzuc jakies fotki szkieletu, wypelniania itp. opisz co bylo robione po kolei
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Vasa - 1627

Post autor: Kazek »

Witaj ! Fajny modelik widać ze wiesz co robisz szkoda tylko że jak stwierdziłeś taki troche porzucony no ale to twój model i jak ci sie taki podobo to OK . Czekam na nowy z budowa od podstaw .

PS Muli Widzisz że chłopak sie dopiero co zalogował i ładnie przywitał a tobie po co relacja z budowy od podstaw jak ty i tak nie czytasz tego co tam jest napisane i pokazane ,zajmij sie swoją budową a nie mulisz postami całe forum.
Pozdrawiam Kazik :)
kosmal
Posty: 30
Rejestracja: 14 mar 2012, 19:21

Re: Vasa - 1627

Post autor: kosmal »

Cześć!
Model zostanie pozostawiony w tym stanie gdyż jest jedym z czterech modeli przedstawiających etapy budowy Vasy. Poprzednie zbudowane przeze mnie przedstawiają wcześniejsze etapy budowy:
etap I to wczesna faza z pawężą oraz częścią poszycia dennego, etap II to "to samo" plus wręgi z listwami montażowymi kształtującymi obrys żaglowca oraz etap trzeci - w pełni owrężony kadłub z poszyciem dociągniętym do dolnego pasa ambrazur. Czwarty etap to pokazany już przeze mnie model.
Zważając na to, że każdy kolejny musiałem rozpoczynać od nowa to etap V (z rzeźbami ;) )zbuduję sobie chyba na starość. Na razie muszę zaokrętować się na innej jednostce póki jeszcze mam chęć obejrzenia oryginału na żywo.
Pozdrawiam
Jarek
Załączniki
etap I
etap I
etap II
etap II
etap III
etap III
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Vasa - 1627

Post autor: Leon27 »

To się nazywa miłość do Vasy. Ciekawe co na to muzeum by powiedziało :-) Powaliłeś mnie na kolana.
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Vasa - 1627

Post autor: Tomsonikkk »

Twoja vaza jest naprawdę rewelacyjna sam pomysł przedstawienia okrętu w kilku stadiach budowy świadczy o twoim dużym zainteresowaniem jak również miłością do tego okrętu , Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tym bardziej że spotkałem się już kiedyś z relacją z budowy przedstawionych przez Ciebie modeli w sieci , i tam pokazywałeś po kolei co i jak , relacje wyglądała naprawdę rewelacyjnie dlatego mam małą prośbę co byś podrzucił linka do tych relacji , my tu na Kodze lubimy takie Linki :)
GRATULUJE I POZDRAWIAM TOMEK
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Vasa - 1627

Post autor: oksal »

Kurcze, ale piękna robocizna. 4 x masochizm wykonany na bardzo wysokim poziomie;)
ODPOWIEDZ