Mój pierwszy

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

Witam wszystkich, Mam mały problem od czego mam zacząć. Zanim wstąpiłem w wasze szeregi zamówiłem sobie statek San Rafael od Mamoli ( niby dla początkujących), a kiedy już was odnalazłem w sieci czytam, że zacząć powinienem od Dżonki. Model SR już przyszedł pocztą a wszystkich potrzebnych materiałów do Dżonki nie posiadam (jeszcze je kompletuję). Dlatego teraz mam problem, czy wykazać się cierpliwością i zacząć od dżonki, czy też spróbować swoich sił z SR.?
Pomóżcie proszę:)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Mój pierwszy

Post autor: ataman »

Powiem Ci tak: Rozkręciłeś i skręciłeś kiedyś gaźnik choćby od malucha? naprawiłeś zamek w drzwiach? zrobiłeś skrzyneczkę na klucze z drewna? zrobiłeś pudełko z przegródkami z kartonu?, naprawiłeś spłuczkę w łazience, zrobiłeś balustradę w domku na działce? .. Jeśli tak, to możesz próbować robić zestaw, jak będziesz cierpliwy, to pewno coś z tego wyjdzie. Ale jak do prac domowych się do tej pory zbytnio nie garnąłeś, to proponuję jednak zacząć od dżonki - na niej sprawdzisz swoje umiejętności, swoje możliwości.. i nie stracisz ew. zainwestowanej w zestaw kasy.
Poczytaj wpis Mirka na 1 stronie wątku o Czarnej Perle - tam jest oddany w paru słowach sens proponowania przez nas "na pierwszy ogień" dżonki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Re: Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

No trochę się majstrowało, t/j mówisz tzn, przegródki w szufladzie (nawet zrobiłem sobie taką w pracy) wymianę zamków i prace przy altance też mam za sobą. do tego w dzieciństwie budowałem różne rzeczy z zapałek, nawet próbowałem zrobić WTC ale to przerosło moje dziecięce możliwości. Jeszcze trochę poczytam na forum i dokładnie się zastanowię od czego zacząć. Dzięki bardzo i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Re: Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

Jednak zacząłem od SR, gdyż w dalszym ciągu nie posiadam wszystkiego co potrzeba do Dżonki. zacząłem wczoraj wieczorem i poprzez dzisiejszy dzień udało mi się zrobić tyle co na zdjęciach poniżej. Łatwo nie jest zwłaszcza dla takiego jak ja (początkującego) ale cierpliwości i pomysłowością można tym nadrobić.
oto na jakim etapie teraz jestem:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us Obrazek

Uploaded with ImageShack.us Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 20:57 przez HoJo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Mój pierwszy

Post autor: ataman »

Nic nie widać na tych miniaturkach. Wstawiaj normalnie zdjęcia, jak wszyscy tutaj....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Re: Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

Był jeden dzień przerwy (niestety pracować też trzeba) ale dzisiaj posunąłem się trochę naprzód. Dokończyłem burty na dzióbie i nadałem wstępny kształt kilowi, który jeszcze trzeba dopracować, na razie zamontowany "na sucho".
Może tępa wysokiego nie mam ale staram się być dokładny, to co narysowali w planach modelu trochę się nie zgadza z rzeczywistości ale daje sobie jakoś rade:)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Re: Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

Wczoraj miałem trochę czasu więc mogłem siąść do mojego SR. Oto rezultat dotychczasowej pracy.
Nie za wiele ale ciężko z czasem jaki mogę poświęcić mojemu modelowi, ważne, że powoli do przodu:)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mój pierwszy

Post autor: myszor »

Przepraszam , ale mam pytanie - co to jest , to to z drewna ?
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
HoJo
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:09

Re: Mój pierwszy

Post autor: HoJo »

Heh, tak z drewna, dokładnie to kupiony model San Rafael od Mamoli. w zestawie duży klocek plus różne listewki. proszę nie wymagać ode mnie za wiele, ale przyjmę każdą krytykę i wezmę ją do siebie.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mój pierwszy

Post autor: myszor »

Nie zrozum mnie źle , ja nie krytykuje tylko sie najzwyczajniej pytam .
Buduj chłopie co chcesz i jak chcesz jak Ci to sprawia radochę , bo na tym to modelarstwo polega .
Z drugiej strony czego to nie robią aby z ludzi kasiorke zedrzeć .
Powodzenia w budowie :D
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
ODPOWIEDZ