WITAM

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

WITAM

Post autor: Artek »

Witam szacowne grono. Mam na imię Artur, ukończyłem 43 lata i pochdzę z Gdańska. Obecnie mieszkam w Raciborzu (przy czeskiej granicy). Jestem od dawna częstym gościem KOGI i podziwiam Was i Wasze prace oraz wiedzę. Od kilku lat planuję poważnie podejść do tematu modelarstwa szkutniczego. Nie jestem całkowitym laikiem i trochę różnych modeli skleciłem. Nie potrafię tego udowodnić bo było to ponad dwadzieścia lat temu "za kawalera", a po zmianie stanu i miejsca zamieszkania po modelach nie zostało nic :( . I ta przerwa. Serfując po necie w poszukiwaniu wiedzy o modelarstwie szkutniczym natrafiłem na KOGĘ. Od dłuższego czasu czytając Wasze opinie i relacje z budowy wraca pragnienie powrotu do tego ekscytującego zajęcia jakim jest budowa modelu szkutniczego. Jeszcze raz WITAM wszystkich i życzę samych pozytywnych wodowań.
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: WITAM

Post autor: mati »

Witaj na forum ;)
Tu się nie ma co zastanawiać tylko bierz się za jakiś model... ;)

Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: WITAM

Post autor: oksal »

Witam Raciborzanina, knajpa przy browarze za Odrą powinna działać, kiedyś dobre Zamkowe polewali Żonę mam z Raciborza:))) a i ponad sześć lat w tym miejscu mieszkałam jaki i w Twoim Gdańsku;) Udanej zabawy na Kodze, tylko nie łam się jak coś niecoś Ci Chłopaki napiszą;)
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: WITAM

Post autor: Tomasz_D »

Witamy serdecznie. Zdradź jeszcze jaki to rodzaj modelarstwa szkutniczego, drewienka czy coś innego ?.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: WITAM

Post autor: Artek »

Był plastik - Bismarck, Tirpitz, Yamato, Patiomkin, Admiral Graf Spee, kilka niszczycieli.
Był karton - Pinta, Bounty.
Było i drewno : Rodney, ale jak wspomne sobie jak to coś zrobiłem, to nawet gdybym miał zdięcia to bym nie pokazał. Ale wtedy to koledzy zazdrościli. ;)
Było kilka dziwactw, które nawet przypominało okręty. Ale była zabawa.
No i wzieło mnie na wspomnienia.
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: WITAM

Post autor: Tomasz_D »

Historia mnie nie interesuje jeśli nie mogę jej "pomacać" ;) . Bardziej chodziło mi o plany warsztatowe czyli na co możemy liczyć.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: WITAM

Post autor: Artek »

Przepraszam, nie skumałem.
Mam w planie zrobić przekrój sródokręcia.
Od paru lat zbieram materiały dotyczące modelu o którym już nie wypada tutaj wpominać.
Mam masę materiału zdjęciowego, korzystając ze zdjęć Tomka i innych modelarzy fotografujących oryginał i z różnych relacji budowy.
Posiadam kilka różnych planów oraz książkę pana Longridge i chciałem zrobić przekrój sródokręcia tegoż okrętu. Taki zobaczyłem w Muzeum Morkim w Gdańsku i się zakochałem.
Takie plany mam od kilku lat i szczerze powiem, moda jaka powstała na ten model mnie przeraża i zniechęca - bo wszyscy go robią, a tu na Kodze zauważyłem negatywne emocje z tym modelem związane. DeAgostini dolało oliwy do ognia. Nie chcę budować całego modelu choć jest piękny. Taki przekrój całkowicie mnie satysfakcjonuje i jest na moję możliwości bytowe i zdolności manualne (mam przynajmniej taką nadzieję). Piękny przekrój kolegi rczarnec "HMS Triton 1:48".
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: WITAM

Post autor: Slawek Kromer »

chcesz robić przekrój to go rób i nie oglądaj się na nikogo
piszesz:Od paru lat zbieram materiały dotyczące modelu o którym już nie wypada tutaj wspominać- a ja pytam dlaczego skoro wiadomo że chodzi o hms Victory
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:10

Re: WITAM

Post autor: ramol »

Spoko, będzie fajnie, będziemy mieli równoległe relacje, ja niedawno zacząłem robić przekrój tego okrętu, a że mam niezbyt zaawansowane prace ( poszycie wewnętrzne jest i dłubie powolutku wewnętrzne wręgi wzmacniające) to jak w miarę niedługo zaczniesz są szanse na zrównanie relacji i będziemy mogli na bieżąco sprawdzać poszczególne etapy jak co komu wychodzi. A jaka skala przewidziana?.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: WITAM

Post autor: Artek »

WITAM po raz kolejny.
Parę lat temu zarejestrowałem się na Kodze, ponieważ znalazłem i znajduję tutaj to co mnie zawsze kręciło. Strona Kogi jest u mnie otwierana jako pierwsza w przeglądarce.
Od czau rejestracji codziennie tu zaglądam, czytam, podziwiam i chcę czerpać pełnymi garściami z wiedzy i doświadczenia jakie są tu przekazywane. Ale jest tu tyle tego, że przestałem ogarniać. :roll:
Przyszedł czas na wypróbowanie tej wiedzy i sprawdzenie siebie, ale też danie czegoś od siebie.
Chciałem zbudować sekcję (przekrój) okrętu. Od dziecka podobały mi się przekroje. Ta ciekawość jak to wygląda w środku.
Artek pisze:Mam w planie zrobić przekrój śródokręcia.
Od paru lat zbieram materiały dotyczące modelu o którym już nie wypada tutaj wspominać.
Mam masę materiału zdjęciowego, korzystając ze zdjęć Tomka i innych modelarzy fotografujących oryginał i z różnych relacji budowy.
Posiadam kilka różnych planów oraz książkę pana Longridge i chciałem zrobić przekrój śródokręcia tegoż okrętu. Taki zobaczyłem w Muzeum Morskim w Gdańsku i się zakochałem.
Takie plany mam od kilku lat i szczerze powiem, moda jaka powstała na ten model mnie przeraża i zniechęca - bo wszyscy go robią, a tu na Kodze zauważyłem negatywne emocje z tym modelem związane. DeAgostini dolało oliwy do ognia. Nie chcę budować całego modelu choć jest piękny. Taki przekrój całkowicie mnie satysfakcjonuje i jest na moje możliwości bytowe i zdolności manualne (mam przynajmniej taką nadzieję). Piękny przekrój kolegi rczarnec "HMS Triton 1:48".


Nic się nie zmieniło.
Czas działać. Czas założyć relację.

Dziękuję wam bardzo za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.
Artur.
ODPOWIEDZ