Kamienie a sprawa Słoni

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: radek »

Witam serdecznie.
Zmiany na Kodze będą dalej wprowadzane w życie.
Do tej pory zostało poprawione:
- wydajność serwera
- powiadomienia o PW - w menu górnym obok menu "PW" pokazuje się lista nowych, nieprzeczytanych wiadomości prywatnych
- można pobierać pliki z pobieralni
- można dodawać w społeczności filmy do swojego profilu i grup. Można albo dodawać filmy z innych serwisów (typu youtube) albo wgrywać filmy bezpośrednio na Kogę - w tym przypadku film nie może być większy jak 8 MB

Co do społecności - chciałbym podziękować szczególnie Karrexowi i Jaxsie za wkład w tworzenie grup - świetnie segregują i zbierają w jednym miejscu informacje o danej tematyce. Bardzo fajnie to wygląda, oby tak dalej.

Z tego powodu zostali wyróżnieni - jako pierwsi dostali status użytkownika wyróżnionego.
Pewnie wyróżnionych powinno być więcej, no, ale jak to w życiu bywa - nie ma 100% sprawiedliwości :D

Prace nad kogą nadal trwają.
Pozdrawiam,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: bartes123 »

Jakie profity ma taki użytkownik wyróżniony, oprócz tego że jest wyróżniony???
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: radek »

Uścisk dłoni Prezesa :D No i chyba miło takim osobom. Mam nadzieję, że inni przez to też bardziej docenią wkład tych osób.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: radek »

Ze względu na poprawki Kogi przeczytałem temat od początku. Oto moje przemyślenia:
- Rozumiem, że nie wszystkim przypada model społecznościowy do gustu. Ja jednak widzę w tym potencjał. Tak jak napisałem kilka postów wyżej, podoba mi się to co robią koledzy z swoich grupach. Tak należy je traktować - jako zbieranie wiedzy w jednym miejscu. Dzięki temu będzie można bez zbędnego chodzenia i czytania wielu nic nie wnoszących postów dostać wiedzę w pigułce - niech znów będzie tak, że forum jest warsztatem Kogi. Niech grupy segregują wiedzę. Społeczność - to tylko nowe mechanizmy, które pomagają nam w tym ,aby łatwiej zarządzać treścią na Portalu przez każdego miłośnika modelarstwa. Łatwo jest odrzucić społeczność i nazwać ją Naszą Klasą - ciężej jest poprowadzić merytoryczną grupę. Zmierzcie się z tym, a gdy okaże się, że to nic nie wnosi - pomyślimy o innym modelu. Ja też mógłbym narzekać że piszecie za mało relacji, że nie przysyłacie artykułów, że za mało dodajecie informacji merytorycznych. Zamiast narzekania doszedłem do wniosku, że lepszym sposobem będzie Wam to ułatwić odpowiednimi narzędziami. I po trosze to się udało.

Wszystko można traktować na różne sposoby. Tak jak elementy społecznościowe można odnieść do NK tak SB można odnieść do chatów na innych portalach. Po co SB, skoro można sobie pogadać gdzie indziej na portalach do tego stworzonych. Po co PW skoro są maile. Itd itd. Wtedy w zasadzie cała Koga nie ma sensu.

Wszystko zależy od Was - od tego co z tym zrobicie. Jedni wyprą elementy społecznościowe, inni poprowadzą piękną grupę. Zasada jest prosta - przecież nie trzeba uczestniczyć we wszystkich częściach serwisu.

Po pewnym czasie działania NK(nowej Kogi ;)) można się pokusić o kilka statystyk:
- doszło bardzo dużo nowych galerii
- w społeczności cały czas coś się dzieje, nie ma dnia, aby coś się nie wydarzyło

Od dawna mamy dział "literatura" - mimo, że każdy mógł tam dodawać wpisy, mało kto dodawał. W tej chwili literatura jeszcze nie działa po przeniesieniu, ale nawet jak działała, aktywność była tam bardzo mała. Patrząc na to, że jednak osoby się zapraszają, tworzą grupy i galerie to ze statystyk wynika, że element społecznościowy jest dużo bardziej pożądanym elementem niż literatura. Smutne to, ale prawdziwe. Ale ja tak na to nie patrzę. Wiem, że te mechanizmy dają nam jedną piękną rzecz- nie jesteśmy tylko postami na Kodze, a żyjącą społecznością. Nie można tego pominąć.

Nie zapominajmy o tym, że element społecznościowy bardzo poprawił nam Prywatne Wiadomości oraz dał intuicyjne galerie. Nie pamiętacie może, że na starej kodze nie było grupowania PW po wątkach, nie było zakładki "wysłane wiadomości".

Wszystko to razem daje dużą wygodę. I to widać - nasza społeczność rozrasta się i kwitnie, przybywa galerii itd. To też nam jest potrzebne - kontakt i rozmowy. Czasami nawet o niczym.

Nie chcę tu zachwalać strasznie nowej funkcjonalności - chcę Was zachęcić do wzięcia sprawy w swoje ręce.
Wiem, że nie wszystko działa. Staram się jak mogę i proszę o obustronne zrozumienie.

Skoro już tak się rozpisałem, to chciałbym prosić o jeszcze kilka spraw:
- proszę o wyrozumiałość w dziale stępka, tak, aby nowe osoby tam piszące nie dostawały od razu obuchem między oczy. Tam ludzie się uczą, nawet jak mają skrajnie głupie pytania. Ten dział jest "pod ochroną". Proszę też moderatorów o to, że jeżeli ktoś "naskoczy" na adepta w tym dziale, to aby dawać mu odpoczynek od forum na jakiś czas. W ten sposób mam nadzieję, że Koga nie straci tego co było na początku: budujmy modele takie jak lubimy, nie wszyscy jesteśmy super specami od początku. Budujemy dla przyjemności.

- proszę o zaprzestanie używania wulgaryzmów w SB.

Jeżeli macie uwagi do nowej Kogi i jej nowego kształtu, przystąpmy do polemiki, jakich zmian byście chcieli. Proszę jednak o to, aby nie tylko pisać co nie działa i co jest nie tak, ale też podawać rozwiązania problemów, jak byłoby lepiej.
Nie wszystko da się zrobić ot tak. Ale krok po kroku możemy wypracować coś, w czym wszyscy będziemy czuć się tu fajnie.

Uff, ale się rozpisałem.
Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: Leon27 »

Ja mam pytanie dlaczego można w podpisie dodać tylko aktywnych 5 linków . np: do swoich relacji. Ja mam więcej :-) Muszę wybierać co bardziej chce pokazać. A chce pokazać wszystko.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: radek »

Bo inni robią sobie z tego linkownię w celach pozycjonowania własnych stron. Dodatkowo wtedy za duży jest stosunek linków / treści - treść ginie w ogromie stopki.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: radek »

W tej chwili poprawiłem edytory w społeczności: w każdym poście czy komantarzu istnieje edytor HTML i przy pomocy jego można osadzać sformatowaną treść, dokładać linki i zdjęcia do postu.
Proszę sprawdzić, czy wszystko działa.

Proszę też o informacje, co jeszcze Wam nie działa na kodze poza:
- złym wklejaniu linków w SB
- brakiem postów ze starego forum i wielkością czcionek w przeniesionych wątkach.

Tyle ludzi zgłaszało to w tylu miejscach, że już się pogubiłem.

Pozdrawiam.

DODANE:
nie chodzi o dodatkową funkcjonalność, a o rzeczy, które są, a nie działają.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: waldek »

W wielu miejscach działało wklejanie fotek a teraz nie, jedyny ratunek Image hosting.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: Karrex »

radek pisze:Tyle ludzi zgłaszało to w tylu miejscach, że już się pogubiłem.
DODANE:
nie chodzi o dodatkową funkcjonalność, a o rzeczy, które są, a nie działają.

Pierwsze braki były opisywane w Kamienie a sprawa Słoni
viewtopic.php?f=16&t=39867&start=30

Czemu został założony nowy wątek? Pytanie do Hadżiego.

waldek pisze:W wielu miejscach działało wklejanie fotek a teraz nie, jedyny ratunek Image hosting.

Zapewne Waldkowi chodzi o to, że w całym dziale >>Narzędzia nie ma opcji >>Dodaj załącznik
viewforum.php?f=536
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: W sprawie nowej KOGI

Post autor: waldek »

Dzięki za wsparcie, ja staram się podpierać fotkami i w wielu przypadkach mam problem.
Pozdrawiam Waldek
ODPOWIEDZ