Santa Maria relacja

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
safari28
Posty: 189
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Santa Maria relacja

Post autor: safari28 »

Matix pisze:Hehe, myślę, że zaprosisz kolegów z kogi na wesele :)

Tak poważnie to nie mam zamiaru kupować drogo. Nie mam wielkiego budżetu na to. W Biedronce jest zestaw nożyków to może się pokuszę :)


Mateusz apropo nożyków skocz do mercury market jeśli masz w pobliżu zobacz jakie cacuszka sobie sprawiłem za 24zł
Obrazek
Są bardzo solidne, ostrza bardzo twarde troszkę może tępe ale podostrzyłem i są bąba.
Tak z mojego doświadczenia radzę ci zwrócić uwagę na metalowe uchwyty ostrzy, przy cięciu twardszego materiału łatwo urwać. Dzisiaj robię porządki w moim zapleczu, jak skończę pyknę specjalnie dla ciebie fotkę co mi się uzbierało
pozdrawiam
Matix
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:55

Re: Santa Maria relacja

Post autor: Matix »

Niestety Merkur mam dopiero w.... sam nie wiem gdzie :) ale na pewno dosyć daleko. No nożyki wyglądają na ładne, spróbuję znaleźć gazetkę z Biedronki i pokaże te właśnie. Dzięki za fatygę (dotyczy ostatniego zdania :))

Zdjęcie nożyków, o których wcześniej wspomniałem :):
Tylko zastanawiają mnie te metalowe uchwyty...
Obrazek

Jeżeli zdjęcie za małe proszę w pełnym rozmiarze:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b5ca2d194e452be.html
Pozdrawiam.
Moje plany modelarskie i inne:
[URL=http://chomikuj.pl/mateusz.koga?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/mateusz.koga.gif[/IMG][/URL]
Moje GG: 33397910
W stoczni:
Dżonka Chińska -> viewtopic.php?p=45399#p45399
Wodowane:
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Santa Maria relacja

Post autor: Hadżi »

Witam!

Matix pisze:Zdjęcie nożyków, o których wcześniej wspomniałem :):
Tylko zastanawiają mnie te metalowe uchwyty...


Ogladałem dzisiaj ten komplet. Dużo różnych kształtów nożyków. Uchwyty mają metalową ryflowaną nakretkę dociskową. Stożkowy zacisk nożyka jest natomiast plastikowy. Dopuki nie bedziesz wymieniał nożyka to wszystko będzie wporządku. Wystarczy, że mocniej dokręcisz docisk i albo zerwiesz plastikowy gwint, albo urwiesz docisk. Docisk powinien być metalowy. Przyjrzyj się dokładnie tym uchwytom i zastanów się czy to kupić.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Maria relacja

Post autor: myszor »

Dajcie sobie spokój z ty zestawem . U mnie wszystkie plastikowe części popękały . To jest dobre do cięcia pergaminu . Mój zestaw jest już gdzieś koło Saturna i zwiedza kosmos .
"Tanie mięso to psy jedzą "
Już lepiej kup sobie uchwyt do skalpeli na allegro , taki oryginalny a skalpele też dostaniesz . Ja to używam i na nic innego bym nie zamienił .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Santa Maria relacja

Post autor: mati »

Witaj,
Wojtek jak chcesz zająć się modelarstwem na dłużej nie kupuj takiego badziewia ;) kup porządne skalpele np. takiej japońskiej firmy Olfa... jakość pierwsza klasa. Kupując tanie narzędzia prędzej czy później (raczej prędzej) wymienisz je na nowe i podwoisz sobie koszty. Ja się na tym przejechałem i teraz już takich błędów nie popełniam. Wiadomo jak każdy z nas ma ograniczone finanse na tego typu akcesoria jak i na nasze hobby... ale zastanów się czy nie warto poczekać, uzbierać i kupić coś porządnego... ja osobiście odradzam kupna narzędzi firm z pod znaku No Name... lepiej postawić na wiodących producentów... zapłacić więcej siana ale mieć pewność co do produktu.

Jeszcze wypowiem się w temacie linek... otóż te 100m które zakupiłeś to nie linka tylko nić prędzej...
Jeśli chcesz aby twój model cieszył cię swoim widokiem i aby nabrał realizmu to niestety wyjścia są dwa... zbuduj/kup ropewalka albo kupuj gotowe linki... np. u nas na forum jest taki jeden co skręci dla ciebie taką linkę jaką sobie życzysz... przedstawiać go nie trzeba bo każdy doskonale wie o kogo chodzi. Efekt jest piorunujący (poniżej foty) Ja moją przygodę z linkami dopiero zacznę ale wszystko co mi do tego potrzebne już mam... teraz tylko pozostaje próbować czego i tobie życzę.
Pozdrawiam
Załączniki
DSC01513.JPG
The world is yours...
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Santa Maria relacja

Post autor: maciejza »

olfa l-2 oraz olfa ak-1 i nic wiecej nie trzeba (cena ok 20pln /sztuka)
AK-1 ma plastikowy gwint, ale ale mimo przebiegu kilku km ma sie bardzo dobrze.
Tworzywa dobrej jakosci.
Awatar użytkownika
safari28
Posty: 189
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Santa Maria relacja

Post autor: safari28 »

mati086 pisze:Witaj,
Wojtek jak chcesz zająć się modelarstwem na dłużej nie kupuj takiego badziewia ;) kup porządne skalpele np. takiej japońskiej firmy Olfa... jakość pierwsza klasa. Kupując tanie narzędzia prędzej czy później (raczej prędzej) wymienisz je na nowe i podwoisz sobie koszty. Ja się na tym przejechałem i teraz już takich błędów nie popełniam. Wiadomo jak każdy z nas ma ograniczone finanse na tego typu akcesoria jak i na nasze hobby... ale zastanów się czy nie warto poczekać, uzbierać i kupić coś porządnego... ja osobiście odradzam kupna narzędzi firm z pod znaku No Name... lepiej postawić na wiodących producentów... zapłacić więcej siana ale mieć pewność co do produktu.

Jeszcze wypowiem się w temacie linek... otóż te 100m które zakupiłeś to nie linka tylko nić prędzej...
Jeśli chcesz aby twój model cieszył cię swoim widokiem i aby nabrał realizmu to niestety wyjścia są dwa... zbuduj/kup ropewalka albo kupuj gotowe linki... np. u nas na forum jest taki jeden co skręci dla ciebie taką linkę jaką sobie życzysz... przedstawiać go nie trzeba bo każdy doskonale wie o kogo chodzi. Efekt jest piorunujący (poniżej foty) Ja moją przygodę z linkami dopiero zacznę ale wszystko co mi do tego potrzebne już mam... teraz tylko pozostaje próbować czego i tobie życzę.
Pozdrawiam

Witaj co do narzędzi to masz całkowitą rację! sam się o tym przekonałem chodzilo mi o takie rzeczy jak pęzelki pilniczki, ściski to na pewno się nada. Co do linek to co mi pokazałeś to po prostu kosmos.
Wczoraj wieczorem właśnie przeglądałem na forum te maszynki i napewno sobie coś takiego zmajstruję ale dopiero za jakiś czas. Ten sznurek co kupiłem nie jest taki zły, te co mam z modelarskiego są w zasadzie takie same. Zabarwię jeszcze nie wien co się z tym robi woskuje czy smaruje słyszałem że opala, myślę że będzie cycuś. Postanowiłem na razie zaniechać budowy a wgryźć się w skarbnicę forum, z tego co widzę muszę się jeszcze wiele, wiele nauczyć.
Apropo Mati oglądałem twoje posty z relacji papugi nic nie będę mówił po prostu mnie zamurowało, w twoim wieku taki talent. Człowieku jak ty rzucisz modelarstwo to przyjadę do ciebie i skopię ci d....ę!!!
Matix
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:55

Re: Santa Maria relacja

Post autor: Matix »

myszor pisze:Dajcie sobie spokój z ty zestawem . U mnie wszystkie plastikowe części popękały . To jest dobre do cięcia pergaminu . Mój zestaw jest już gdzieś koło Saturna i zwiedza kosmos .
"Tanie mięso to psy jedzą "
Już lepiej kup sobie uchwyt do skalpeli na allegro , taki oryginalny a skalpele też dostaniesz . Ja to używam i na nic innego bym nie zamienił .


Mam kilka kontrargumentów na to.
Otóż:
Jestem początkujący więc na razie super profesjonalne narzędzia nie są mi potrzebne - z biegiem czasu kupi się lepsze :)
Co do "Tanie mięso to psy jedzą " zgadzam się, nie raz się na tym przejchałem, ale chciałbym zacząć szybko prace, ale "Co nagle to po diable" :)

Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Moje plany modelarskie i inne:
[URL=http://chomikuj.pl/mateusz.koga?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/mateusz.koga.gif[/IMG][/URL]
Moje GG: 33397910
W stoczni:
Dżonka Chińska -> viewtopic.php?p=45399#p45399
Wodowane:
Awatar użytkownika
safari28
Posty: 189
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Santa Maria relacja

Post autor: safari28 »

Witam serdecznie, prace w mojej poprolinie ruszyły do przodu. Postanowiłem wam to pokazać.
Niestety na kogę trafiłem za późno i popełniłem mnóstwo rażących błędów! no ale tak zostawię.
Przepraszam za kijowe fotki ale jak mi koledzy doradzili to wina karty w aparacie a na lepszą mnie nie stać. Mniej więcej wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Zamierzam spróbować jakąś imitację smołowania, na forum doczytałem się różnych rzeczy, myślałem o sproszkowanym graficie. Może koledzy coś doradzą.

Żeby wstawić maszty ,muszę wykończyć dolny pokład chodzi o armaty i inne pierdołki, potem się nie dostanę. Lawety zrobiłem trochę wcześniej, nie mając żadnej dokumentacji. W gogle ściągnąłem szkic 15w działa i zrobiłem coś podobnego. Niestety posiadam już odpowiednie materiały i muszę na nowo.
I tu moje zapytanie lawety nie były na kołach, czy były one jakoś przytwierdzone do pokładu? np. za pomocą bloczków i lin. Przecież po wystrzale rozwaliło by poszycie po drugiej stronie burty.

Lawetki wyszły mi tak:

Obrazek

Powędrują do pieca. A może jakiś początkujący kolega by to gdzieś upchał? :?
pozdrawiam
Matix
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:55

Re: Santa Maria relacja

Post autor: Matix »

Nie wyrzucaj, przydadzą się na coś kiedyś :), albo z resztą nie będę mówił co masz robić :D

Tak na poważnie:

Jeżeli mówisz, że popełniłeś dużo błędów to raczej tak jest i doświadczeni koledzy z kogi to zobaczą, ale według mnie statek jest bardzo ładny :), zdjęcia nie są takie złe (a o co chodzi z tą kartą?).
Dobra robota :) Czekam na dalsze relacje :p
Pozdrawiam.
Moje plany modelarskie i inne:
[URL=http://chomikuj.pl/mateusz.koga?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/mateusz.koga.gif[/IMG][/URL]
Moje GG: 33397910
W stoczni:
Dżonka Chińska -> viewtopic.php?p=45399#p45399
Wodowane:
ODPOWIEDZ