Kamienie a sprawa Słoni

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Karrex »

Bartek_W napisał:
...Ta jedna rzecz, sprowadzająca bądź co bądź całość do jakiejś sztucznej taksonomii, nie podoba mi się. Wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi? ...

Bartku, tą "sztuczną taksonomię" może już mamy na forum ;) :

Stępka - czyli forum dla początkujących
Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym.

Nie rozumiem co widzisz w tym niewłaściwego. To forum (mam nadzieję) jest "żywe", a nie "w sztywnych ramach"
i chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby admin lub moderatorzy przenieśli dobrą relację z "tego działu" do "działu wyżej".

Dam Ci przykład kol. Grzegorza (Smok_740). Właśnie ukończył Bismarck'a - dobra relacja, zdobył dużo doświadczenia,
ale następną relację rozpoczął w dziale "Stępka", czy to Go deprecjonuje jako modelarza.

Co do podziałów, to kto wie czy też nie rozgraniczyć budów z zestawów od budów z planów
(ja za tym nie jestem, ale co niektórzy zwracają na to uwagę - zwłaszcza w inwektywach :( )
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Bartek_W »

Kłaniam się ponownie

Tak, masz rację Karol. Pamiętam o "stępce".
Uważam jednak, że jest zasadnicza różnica pomiędzy świadomym pisaniem w "stępce", a koniecznością dorównania i udowodnienia czegoś kolegom, którzy sobie wymyślili jakiś porządek i stawiają warunki. Moderatorzy i tak zawsze czuwają. Moim zdaniem najważniejsza jest idea "wspólnego placu zabaw", na którym wszyscy już na dzień dobry mogą czuć się swojo i na równi z pozostałymi. Ci, których na to stać, i tak zawsze przyznają się do niewiedzy, czy braku doświadczenia. Chcemy przecież uniknąć postów typu: jeździcie po mnie, bo jestem w "poczekalni" i niepotrzebnych "młodych gniewnych". "Kogowe" doświadczenie pokazuje, że nie tylko niedoświadczeni mogą wylewać na forum jakiś ferment i się nie sprawdzić w taki, czy inny sposób. I dlatego uważam tego rodzaju podział za niesłuszny. Chyba nic więcej na ten temat nie wymyślę.

Co do podziału ze względu na ogólnie rozumiane kwestie techniczne jestem natomiast jak najbardziej "ZA".

:)

Pozdrawiam serdecznie
Bartek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Karrex »

Znów się z Tobą nie zgodzę i dalej będę Twoim antagonistą :) w tej kwestii.
W swojej naiwności jestem za utworzeniem podziału, właśnie dla bezpieczeństwa „młodego adepta” i żeby skończyło się to „jeżdżenie po nim”.
Będą się tam udzielać koledzy chcący pomóc i o „umiejętnościach pedagogicznych”, a ci szukający zadym, nie mają tam czego szukać.
Kto tam będzie prowokował i sobie „jeździł po młodym adepcie” dostanie po kilku ostrzeżeniach bana i po sprawie.
To samo będzie dotyczyło oszołomów, którzy po jednym poście z cyklu „dajcie darmowe plany” znikają – powinni podlegać moderacji.

Może jestem naiwny, że to się zmieni, ale jak znalazłem „Kogę” właśnie miało miejsce jedno z „nieprzyjemnych incydentów”,
co wstrzymało mnie na blisko pół roku, żeby tu dołączyć, jednak pewne względy zdecydowały, że dołączyłem.

Pokazuję swoją relację i dzielę się doświadczeniem nie dla chęci dorównania czy udowodnienia czegokolwiek komukolwiek,
tylko po to żeby mój model mi się podobał i miał jak najmniej błędów i żeby się uczyć. Poza tym sprawia mi przyjemność
przyswajanie wiedzy i nomenklatury morskiej, żeglarskiej czy wreszcie szkutniczej
(żeby wiedzieć, że „baramstenga” to literówka, a nie jakieś niezidentyfikowane drzewce ;)).

I na koniec. Nie wszyscy mają pojęcie o swoich ułomnościach czy możliwościach, to dopiero weryfikuje czas.

My tu sobie dywagujemy, a zmiany będą takie, że się obaj zdziwimy :ohmy: :laugh:.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Bartek_W »

Karrex napisał:
My tu sobie dywagujemy, a zmiany będą takie, że się obaj zdziwimy :ohmy: :laugh:.

Kłaniam się ponownie Tobie Drogi Antagonisto i Wam pozostali Koledzy :laugh:

Zapewne masz rację Karol. Oskarżasz się o naiwność, a tymczasem to ja mógłbym ją sobie przypisać bez mrugnięcia okiem - czasami niepoprawny idealista ze mnie. Na szczęście dyskusja, na kształt naszej, jeszcze nikomu nie wyrządziła nic złego i mam nadzieję, że w przedmiotowej materii sprawdzi się stare porzekadło: co 1512 głów, to nie "ileśtam" odpowiednio mniej.

;) ;) ;)

Pozdrawiam i życzę świetnego wieczoru
Bartek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Witam wszystkich.

Nie było mnie, ale już jestem:D
Co do zamkniętych forów - jest taki pomysł i zostanie wprowadzony. Zawsze byłem temu przeciwny jednak niestety rzeczywistość jest, jaka jest. Podział - ci, co ukończyli modele jest niejednokrotnie proponowanym podziałem, jednak nie jestem przekonany, czy to jest jedyny słuszny podział. Niektóre osoby mogą mieć głeboką wiedzę merytoryczną, a nie pokazały żadnego modelu. I nawet dziś mamy kilka takich osób (o których wiem) - a wiem też, że osoby te zrobiły wiele bardzo dobrych modeli tyle że ich nie prezentowały na forum.

Nowe forum ma możliwość tworzenia ankiet - któryś z użytkowników z zamkniętego forum zgłasza akces o dodanie lub usunięcie danej osoby z zamkniętego forum i rozpoczyna się głosowanie. Moim zdaniem to i tak ułomny, ale nieco "sprawiedliwszy" mechanizm.

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Witam wszystkich.
Niedługo zakończę pracę nad nową kogą.
Cały czas trwają prace, od ponad połtora tygodnia (dzień w dzień po 6-8 godzin) przeprowadzam konwersję danych z tej kogi na nową.
Wygląda na to, że nic nam nie ucieknie:
- posty (w tym śledzenie wątków i podpisy), profile użytkowników (w tym awatary i opisy)
- wiadomości prywatne
- galerie
- artykuły na Kodze
oraz cała reszta (pliki itd).
Nowa koga będzie serwisem społecznościowym. Premiera: za jakiś tydzień.

Co nowego:
- nowy silnik forum (phpbb3) - możliwość tworzenia zamkniętych for, możliwość tworzenia ankiet, nowe mechanizmy moderacji i wiele innych
- możliwość dodawania znajomych do swojego profilu;
- możliwość banowania użytkowników w swoim profilu (wtedy nie będziemy np. widzieć jego postów na forum)
- (dla każdego) proste tworzenie własnych galerii zdjęć
- możliwość komentowania zdjęć, profilów użytkowników itd (dla każdego)
- możliwość (dla każdego) prostego dodawania wydarzeń i zapraszania do nich ludzi
- możliwosć (dla każdego) tworzenia zamkniętych grup i zakładanie dla nich dyskusji - więc będzie można "knuć" do woli :D
i wiee, wiele innych.

Co ubędzie:
- rezygnujemy z giełdy (która i tak jest w dużej mierze martwa). Gdy będzie taka potrzeba, stworzymy taki dział na forum Kogi
- na razie (do wdrożenia nowej funkcjonalności) nie będzie można dowolnie dodawać artykułów - jednak i tak ich za dużo nie przybywa.

Nowe forum - nowy wygląd ;)
Zobaczycie sami za jakiś tydzień (byłoby wcześniej, gdyby nie moja choroba).

Za jakiś tydzień dam Wam do testowania. Po zgłoszeniu poprawek wpuszczamy Kogę.
Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: oksal »

Fajny pomysł masz na przebudowę i modernizację. Kawał roboty i testów musisz "odwalić".
Radek, ja sobie doskonale zdaje sprawę ile to pracy kosztuje. Mnie ogólnie "klawiatura" tak wnerwia, że mam jej już dość. Pomysł o którym Ci kiedyś mówiłem coraz lepiej dział:) ale wciąż wymaga doglądania:)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Kazek »

Trzeba będzie uważać żeby nam się nie zrobił z Kogi całkowicie serwis społecznościowy a nie modelarski;) bo jak się porobią zamknięte fora to nie bedzie co ogladać:laugh:
pozdrawiam Kazik
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Witam wszystkich.
Zapraszam do zabawy z nową Kogą.
Jeszcze nad nią pracujemy (w pracach intensywnie pomaga mi Jerry). Wiele rzeczy wymaga jeszcze dopieszczenia, ale ogólny szkielet jest już gotowy. W związku z tym daję Wam nową kogę do ręki, abyście mogli się do niej "przyzwyczaić". W momencie przepinania nastąpi całościowa synchronizacja danych oraz końcowe przepięcie Kogi. Nastąpi to prawdopodobnie w przeciągu tygodnia. Do tej pory możecie robić co się Wam podoba, większość rzeczy i tak zostanie nadpisana.
Oto, co przy przełączeniu Kogi zostanie nadpisane:
- posty na forach
- prywatne wiadomości
- użytkownicy (dodani nowi oraz nadpisane zostaną avatary i hasła)

Zatem np. jeżeli będziemy wysyłać nowe wiadomości z nowej Kogi to po synchronizacji znikną - zostaną nadpisane tymi co macie aktualnie. W związku z tym należy nową kogę traktować testowo.

Oto co nie zostanie nadpisane:
- zaproszeni znajomi
- zablokowani użytkownicy
- stworzone grupy i wydarzenia
- dodane zdjęcia do galerii

A oto co wymaga jeszcze dopieszczenia:
- w wielu miejscach zostanie poprawiona kolorystyka (dotyczy to głównie forum i działu literatura, rozmieszczenie buttonów)
- niektóre obrazki nie przeniosły się prawidłowo do nowej galerii
- do poprawy jest cała literatura - brak opisów i polskich znaków
- czasami na shoutboxie nie pojawiają się wpisy - albo uda mi się to zlikwidować albo shoutbox pójdzie do wymiany
- na forum nie zostali przydzieleni jeszcze moderatorzy i pozamykane niektóre, nieaktualne fora (w tym konkurs świąteczny Arch Navalis)
- niektóre tłumaczenia kuleją lub ich nie ma (dotyczy głównie mailingu)
- Jerry uzupełnia dział plików

Nowa koga składa się z dwóch "bytów" połączonych ze sobą - czyli ze strony i niezależnego forum. Zostały one ze sobą połączone - czyli użytkownik strony ma ten sam login i hasło co użytkownik forum.

Jednak kryje się za tym pewna niedogodność która czasami może się pojawiać - może być tak, że jesteśmy zalogowani na stronie, a na forum nie (czasami tak bywa). Wtedy przy np. pisaniu postu forum ponownie poprosi o nazwę użytkownika i hasło. Wystarczy wtedy podać poprawnego użytkownika i hasło i powinno wszystko grać. Niestety "ten model tak ma" i na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie całkowicie tego wyeliminować. Najlepiej przy logowaniu zaznaczyć "pamiętaj przy następnych odwiedzinach" i powinno być po problemie. Jednak przy nowych możliwościach jakie daje forum, to mała niedogodność.

Teraz co do wgrywania zdjęć
Przy pisaniu postu na dole są zakładki, jeną z nich jest "Dodaj załącznik". Tam należy wskazać zdjęcie i wcisnąć "dodaj plik". Gdy już plik się wgra można wcisnąć "Umieść w treści wiadomości" i macie to co na starej Kodze (czyli treść wymieszaną ze zdjęciami).

To tak w skrócie tyle.
Proszę w tym wątku pisać co Wam nie działa, o wielu rzeczach wiem, inne znajdziecie sami.

No i adres nowej kogi:
http://test.koga.net.pl
Pozdrawiam.

[DODANE]
Zablokowanie użytkownika skutuje tym że:
- nie można od niego dostać PW
- nie widać jego postów na forum
- nie widać jego wpisów na shoutboxie
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: mirek »

Zmian naprawdę sporo i nie wiem ile czasu upłynie nim koledzy przyswoją sobie nową kogę .
Moje pierwsze wrażenia są raczej pozytywne , życie pokaże jak ta nowa koga będzie funkcjonować
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ