Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Kobiety szyły żagle :laugh: a ja w miedzy czasie zrobiłem kotwice.
Pozdrawiam Kazik
Obrazek
po kapieli w herbatce gotowe bryty reszta bedzie szyta ręcznie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Kotwice są zrobione w całości z drewna wycięte i pomalowane , taki piękny efekt daje farba w sprayu do malowania felg samochodowych.
Żagle natomiast robię z płótna bawełnianego w tym przypadku kupiłem cienkie prześcieradło, które znakomicie się do tego nadaje.

Przygotowane żagle do szycia , boki przykleiłem klejem bedzie wygodniej szyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Obszywam żagle liklinką i przyszywam wzmocnienia ogólnie przekichane mam tego dość a dopiero obszyłem dwie sztuki do foka i ogólnie nie jestem zadowolony, ale chyba lepiej nie dam rady pokłute palce i znerwicowana okolica wokół mnie trochę dała się we znaki.
Pozdrawiam Kazik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Żagle poszyte teraz wiązanie do rei
Pozdrawiam Kazik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bukszpryt
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Poszyłem żagielki zaraz zabieram się za ich stawianie ale najpierw formowanie żagli na tubie lakier do włosów z zestawu żony i dostałem opieprz :evil: bo wziąłem ten najdroższy ale przynajmniej nie zostawia żadnych plam:laugh: .
Pozdrawiam Kazik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: myszor »

No , no , Kazek , z Ciebie „Pomysłowy Dobromir „ . Muszę to zapamiętać – tuba i lakier . Dawaj je ( żagle) na patyki bo wyglądają zajefajnie i ciekaw jestem ogromnie jak będą wyglądały takie uformowane . Zdolna z Ciebie Bestia . Zanudzę Cię telefonami jak dojdę do patyków i szmatek :laugh: . Pozdrawiam .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: Slawek Kromer »

Jak dla mnie to pomimo profilowania żagla wygląda i tak "płaski" Wiatr działa na cały żagiel i dlatego jest wybrzuszony pośrodku najmocniej ma więc dwa łuki wybrzuszenia jeden poziomy a drugi pionowy Przy sposobie jaki pokazałeś jest tylko pionowe.Ja przy Santa Mari pokazałem troche inne profilowanie w/g mnie bardziej realistyczne zobacz może Ci się przyda
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Zainspirowany uwagami Sławka jak najbardziej słusznymi postanowiłem wykorzystać metodę Odyseusza z tą różnicą że nie krochmaliłem żagli lecz potraktowałem je lakierem do włosów i użyłem suszarki dmuchając prosto w żagiel . Myślę że efekt jest całkiem przyzwoity. Dzięki za uwagi . Zastanawiam się czy następne formowanie żagli nie zrobić już na zamontowanych masztach decyzję podejmę po zamontowaniu tych dwóch.
Pozdrawiam Kazik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: Slawek Kromer »

teraz wyglądają lepiej
nie rób formowania żagli na już ustawionych masztach bo możesz zniszczyć zrobione olinowanie
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Podwieszone żagle bukszprytu
Pozd.Kazik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ