Wodnik_Karton i tapeta

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Wodnik_Karton i tapeta

Post autor: RomekS »

Witam serdecznie

Zamierzam zbudowac Wodnika z MM ale w skali 1:75 (1,5 razy wiekszego niz oryginal. Jest to model kartonowy ale chce go poszyc fronirem, oraz wykorzystac inne technologie niz karton.
Do tej pory zbudowalem Towariszcza (1:100). Model kartonowy.
Pierwszy raz bede robil zaglowiec inny niz z kartonu.
Mam nadzieje ze mi to wyjdzie.
Pozdrawiam forumowiczow :laugh::
Romeks
Własnie skleilem szkielet Wodnika. Musze przyznac, ze mimo ze tylko jest 1,5 razy wiekszy to robi wrazenie. Obiecuje fotki jak tylko zlapie aparat cyfrowy
Fotka ...
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Witam serdecznie

Zamierzam zbudowac Wodnika z MM ale w skali 1:75 (1,5 razy wiekszego niz oryginal. Jest to model kartonowy ale chce go poszyc fronirem, oraz wykorzystac inne technologie niz karton.
Do tej pory zbudowalem Towariszcza (1:100). Model kartonowy.
Pierwszy raz bede robil zaglowiec inny niz z kartonu.
Mam nadzieje ze mi to wyjdzie.
Pozdrawiam forumowiczow :laugh::
Romeks
Własnie skleilem szkielet Wodnika. Musze przyznac, ze mimo ze tylko jest 1,5 razy wiekszy to robi wrazenie. Obiecuje fotki jak tylko zlapie aparat cyfrowy
Fotka ...


Obrazek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Wodnik

Post autor: radek »

Witaj !!!
Widze, że prace trwają bardzo intensywnie !!! Czy masz zamiar zrobić oba ?
Sam jestem dużym zwolennikiem forniru, właśnie z niego robię swoją kogę. Sam robiłem w ten sposób, że brałem szablon taki jak z wycinanki i przerysowywałem na fornir i wycinałem. Potem namaczałem tak wyciętą listewke w letniej wodzie na ok. 1-2 min a potem wycierałem ściereczką. Wtedy kleiłem. Dawało mi to dodatkową elastycznośc listewki, ładniej układała się na modelu. Ale uwaga !!! Przy szkielecie z papieru szkielet może nieco namięknąć, co może mu trochę zaszkodzić. Robiłem takie próby i raz mi nawilgotniał i się troche zapadł, ale przy odrobinie wprawy da się żyć. Jaki fornir stosujesz?
A tak wogóle to witam na forum i jak się uzbiera kilka zdjęć to je oczywiście wrzucimy do Galerii !!! :lol: Czy wykonujesz model wg ostatniego wydania w MM ? Niedługo postaram się zebrać co tam wiem o Wodniku to Ci podrzucę. Sam kiedys myslałem o nim. Może się też skuszę?
A teraz pozdrowienia i czekam na więcej,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Dzieki za mile powitanie
Wodniki beda wykonywane rownolegle. Jeden tradycyjna metoda kartonowa a drugi technika fornirowania. W dziedzinie "fornirowania" jestem kompletnym laikiem dlatego pewnie bede zadawal sporo "dziwnych" pytan.
Zaglowce to moja pasja zwlaszcza ze od 1976 r :ohmy: jestem sternikiem jachtowym :x
Nie mam wlsnego jachtu w skali 1:1 dlatego ratuje sie innymi w skali 1:100 Towariszcz (zbudowany w tym roku ) i dwa rozpoczete Wodniki 1:100 i 1: 75 (metoda zmniejszania skali moze dojde do 1: 1 :laugh:: :laugh:: )
W starym roku zamierzam zakupic jeszcze troche materialow do "stoczni" i tu pytanie o co pytac w sklepie dzrewnym. Narzedzia OLFY juz mam checi jeszcze wieksze tylko umiejetnosci ....

Pozdrawiam Noworocznie zyczac wszelkiej pomyslnosci w nadchodzacym roku.
Romeks
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

I jeszce dwie fotki

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Wodnik

Post autor: radek »

Witaj !!!
Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, przygotowałem opis tego co znalazłem o Wodniku w tym miejscu:
Wodnik
Mam nadzieję, że Ci pomoże i życzę postepów w pracy !!!
Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Kadlub Wodnika zrobilem w ciagu tygodnia, dlatego potraktowalem to jako doswiadczenie w "nowej technologii". Prosze o wyrozumialosc w zwiazku z niedokladnoscia szpachlowania i innym "kamuflazem" niz w oryginale. Tapet jest taki wybor ze nastepny Wodnik bedzie o wiele dokladniej oklejony.(poskanowalem juz wregi) Uzylem kartonu 1,5 mm oraz tapet drewnopodobnych samoprzylepnych.
Pozdrawiam
Zalaczam fotki z tygodnoiowej pracy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Nastepne dwie fotki

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

I jeszcze dwie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Calosc

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ