Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: Kazek »

Kaziu fajne te "żeberka " :lol: aż szkoda bedzie je zakrywać.
Pozdrawiam K.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Tak,tylko nieco tych żeberek mam na swoich płucach.Dobrze,że to już niedługo.Kazik,przy linkach tak się nie kurzy.Zdecydowanie wolę linki.Pozdrawiam.K.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: myszor »

Kaziu nie odzywam się bo nawed nie mam pojęcia jak Ty to robisz . Zafascynowało mnie to że to wszystko tak fajnie pasuje do siebie . Z tego co wiem ta metoda którą robisz jest najtrudniejsza . Jesteś przykładem na to że z każdym nowym modelem osiągasz wielką klase . Brawo za warsztat i sumienność .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: kagra »

Witam ponownie.

Ciąg dalszy prac ciesielskich...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Andrzeju,nie zawsze wszystko pasuje.Za krókie wręgi kasztelu rufowego,ale jakoś wybrnąłem z tego.

Obrazek

Pozdrawiam.K.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: kagra »

Dalsze prace...

Pozdrawiam.Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: Kazek »

Kazik jestem pod wrażeniem i coraz bardziej mam ochotę następny model tak budować . Dobrze że ty byłeś pierwszy;) bedę miał sie na kim wzorować .
Pozdrawiam Kazik.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik)

Post autor: bartes123 »

Wow, świetna sprawa. Czy ten model będzie wyglądał mniej więcej tak:

Obrazek

Z jakich planów korzystasz? Czy jest na tyle dokładne opracowanie, umożliwiające budowę w tak otwartej formie? Czy też może kierujesz się intuicją, opierając ją na modelach innych, mniej więcej z tego okresu?
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Dzięki za uznanie.Kazik,tą metodą można budować różne modele.Ja wzoruję się na Wodniku i bliżniaczym Roter Loewe,gdyż są stosunkowo proste w wykonaniu.Ale można pokusić się o inne wzorce.Dla mnie to też nowość.Czasem trzeba zrobić krok do tyłu i poprawiać to co się spiepszyło.(metoda prób i błędów)Jeśli zdecydujesz się na taką budowę,nie powielaj moich błędów.
Bartek,niezupełnie będzie to przekrój wzdłuż kila.U mnie to można nazwać ćwierć-przekrojem.Część dzioba i rufy będzie w całości a wcięcie do wnętrza,od pewnej wysokości kadłuba.tak aby było można mieć wgląd na to co znajduje się pod pokładami.Pokłady będą też zróznicowane.Główny najwęższy i stopniowo coraz szersze.Taka jest moja koncepcja.Czy się ją uda zrealizować?Zobaczymy.Nie mam odniesienia do innych relacji.Korzystam z planów Wodnika i Roter Loewe,a także porównuję inne przekroje.Między innymi ta fotka też mi się przyda.Czasem kieruję się intuicją a czasem na"chlopski rozum"Zobacz niestandardowe wyoblenie dziobu(wręgi).Tego czego nie będzie widać,można sobie uprościć.Tak samo te klocki dystansowe między wręgami.Ułatwiają pracę, bo konstrukcja jest sztywna.A i tak się schowają pod poszyciem.

Pozdrawiam.K.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza (Wodnik, Roter Loewe)

Post autor: Karrex »

Materiałów poglądowych nigdy za wiele, to może i to się przyda.
Galeon San Juan de Oporto - Jose Rodriguez - skrócona relacja z budowy.

http://www.amonaga.org/foro/viewtopic.php?f=11&t=27

Obrazek<
Mam wrażenie, że w tym modelu nie została uwzględniona krzywizna pokładów (ale mogę się mylić).

Powodzenia.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon-budowa wnętrza (Wodnik, Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Karol,dzięki za linka.Zawsze to jakaś pomoc widzieć jak inni się męczą.:) A u mnie prace w toku.Zrobiłem próbę z pokostem.Grusza pięknie wchłania i jednocześnie ujednolica kolor.
Pozdrawiam.K.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ