I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
orwid
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: orwid »

Krzysztofie...
nie mozna
koniecznie trzeba kupic pisemko, przeciez o to chodzi.

business jak mawiaja i to nie zredagowany po polskiemu za koszmarne pieniadze.

Wszystkich przepraszam za brak ogonow polskich, ale pisze z maca i nie chce mi sie wciskac klawiszy:)

pozdrawiam

Piotr
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: JurekBin »

Ja jadę już we wtorek.
Muszę upiec kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli wystawę i zwiedzanie i spotkania.
Kilku znajomych jedzie i będzie fajnie.

Uczestnicy wystawy dostaną koszulki zrobione specjalnie na tę okazję!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: Karrex »

Wystawa już za cztery dni, więc takie małe info dla kolegów przyjeżdżających do Gdyni od strony Gdańska.
Trwa przebudowa na Wzgórzu Św. Maksymiliana i zmieniła się organizacja ruchu (zniknął kawałek ul. Świętojańskiej i to ten przy którym ja mieszkam ;)).
Ciąg komunikacyjny tworzą Aleja Zwycięstwa i Ul.Władysława IV. Na Świętojańską można wjechać na wysokości Urzędu Miejskiego lub następnymi przecznicami z Władka IV.

Obrazek
Obrazek

Tak obecnie wygląda fragment Świętojańskiej do Urzędu Miejskiego.

Obrazek
Obrazek

Wizualizacja po przebudowie

Obrazek<

Budynek "Riwiery" (w sąsiedztwie: Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Gdyni, główne wejście na Plażę Miejską, Teatr Muzyczny).

Obrazek

Budynek starszy od miasta. Budowany w latach 1922-1925*, funkcjonował jako hotel "Polska Riwiera".

Obrazek<

*) wg "Gdynia Miasto z Morza i Marzeń"
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 193
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

Ja tylko ze swojej strony jeszcze raz napiszę, że Shipreplica to wystawa, a nie konkurs.
Wystawić modele można w każdej chwili, choć ja zachęcam zrobić to w piątek w godz. 10-17 (o godz. 13 jest wejście na ORP ORZEŁ) lub w sobotę do godz. 12.00.
Ale w każdej chwili można przynieść model i go wystawić.
Awatar użytkownika
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 193
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!!

Przed chwilą otrzymałem informację z 3 Flotylli Okrętów, iż nie jest nadal możliwe zwiedzanie ORP ORŁA. Okręt pomimo iż "fizycznie" zszedł ze stoczni, nadal jest remontowany przez stoczniowców i nie ma absolutnie możliwości wejścia na jego pokład (nawet ten zewnętrzny). W związku z tym zamiast ORŁA, do dyspozycji naszej będą udostępnione:

- dwa okręty podwodne typu KOBBEN
- jeden z okrętów rakietowych typu ORKAN
- jedna z korwet rakietowych typu TARANTUL
- jedna z fregat OHP.

Wejście do portu Oksywie o godz. 13. Do godz. 11.30 osoby które chcą wejść na w/w jednostki PMW muszą zdać model i zarejestrować sie u nas (na miejscu w "Riwierze").

Przepraszam za zamieszanie (nie z mojej winy, gdyż ORŁA miałem obiecanego jeszcze przez ś.p. adm. Karwetę) ale myślę, że nie wpłynie to na Waszą chęć przyjazdu na Shipreplikę.

Do zobaczenia juz za 3 dni.

Pzdr.
Sylwek Grabarczyk
Awatar użytkownika
jaxa
Posty: 518
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: jaxa »

Ja się wybieram ...i ponieważ

MODELARSTWO OKRĘTOWE napisał:
(...) Nie ma znaczenia czy budujecie modele dobrze czy nie, lepiej czy gorzej. To nie będzie żaden konkurs lecz spotkanie modelarskiej braci (...)

to może przyniosę również i swoją dŻonkę :) Oczywiście o ile uda mi się ją odpowiednio wyrychtować, bo nie dość, że szpetna, to i niedokończona jest przecie. Ale jak się sznurki odpowiednie ponaciąga, z kurzu otrzepie i deseczek parę doklei, to może...
A tak oprócz osób deklarujących swą obecność, czyli: JurekBin, Sławek Kromer, krzysztof, mati086, Karrex , to ktoś z braci kogowej się jeszcze wybiera (i z czym)?
Może małe spotkanie przy piwku?
OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - NAJLEPIEJ OD POCZĄTKU !!!
w szkutni: ObrazekObrazek ...i przy kei: ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: Kon_Bar »

Ja z przykrością stwierdzam, że nie dam rady :/
Żona wmanewrowała mnie w kajaki w tym czasie :)
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: PiotrB »

Braniewo będzie i trzy jednostki dowiezie (1 nowość)
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: Karrex »

Tak czekam na relację z wystawy, z otwarcia na ORP Błyskawica, z wycieczki do portu MarWoju, a tu cichosza.

Ja dotarłem na wystawę jak wszyscy uczestnicy byli na wycieczce.
Pierwszy model po wejściu na salę, to model pancernika "Bismarck", w skali 1:200, wyk. Tomasz Guz - robi wrażenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok, świetny model RC ORP Burza w skali 1:100, w kamuflażu z roku 1942, wyk. Wiesław Lenarciak.

Obrazek

Obrazek

Detale.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
jaxa
Posty: 518
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: jaxa »

Też uważam, że powinna pojawić sie "oficjalna relacja", której autorem powinni być MODELARSTWO OKRĘTOWE lub JurekBin,
a najlepiej obaj.

Od siebie mogę dodać, że dŻonka prezentowała się strasznie marnie w otoczeniu pozostałych modeli. Wystawa była ewidentnie
skoncentrowana na "blaszakach" - okrętach wojennych różnej maści i w różnych skalach, od mikromodeli, po dość spore.
Modeli żaglowych było tylko kilka, a konkretnie 3szt., jeden papierowy, plastikowy i drewniany (moja dŻonka) oraz jakaś miniatura
"szalupy średniowiecznej". Niestety nie mogę przedstawić zdjęć, gdyż nie dysponuję obecnie sprawnym aparatem, więc zamieszczam
tylko moją pamiątkową fotkę zrobioną komórką.
Obrazek

Samo oficjalne otwarcie na ORP. Błyskawica też niemal przeszło mi koło nosa, gdyż dotarłem na samo zakończenie, ale bardzo
przyjemne było samo wejście na pokład, bo posiadając już koszulkę (otrzymaną przy rejestracji) w którą oczywiście od razu
się ubrałem, byłem rozpoznawalny i marynarze stojący przy trapie od razu zaprosili mnie na pokład i zaprowadzili do sali
wypełnionej modelarzami.

Zwiedzanie portu 3 Flotylli Okrętów było nie lada gratką. Zwiedzaliśmy kilka okrętów, z których najciekawszym doświadczeniem
było oczywiści wejście na pokład łodzi podwodnej ORP Kondor typu KOBEN (prod. norweskiej).
Weszliśmy też na: kuter rakietowy ORP Metalowiec i ORP Rolnik - bliźniacze jednostki typu TARANTUL (prod. rosyjskiej),
fregatę ORP Generał Tadeusz Kościuszko typu OH PERRY (prod. amerykańskiej).
Obrazek
Było też zdjęcie pamiątkowe na ORP Orzeł, którego zwiedzać niestety nie mogliśmy.
OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - NAJLEPIEJ OD POCZĄTKU !!!
w szkutni: ObrazekObrazek ...i przy kei: ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ