Narzedzia Modelarza

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Narzedzia Modelarza

Post autor: RomekS »

Witam Szanowne Grono

Jakie narzedzia uzywacie w Swoim warsztacie i jakie wydaja sie Wam najbardziej niezbedne. Mysle ze pozwoli to kompletowac odpowiednie narzedzia zgodnie z ich pozniejszym zastosowaniem

Ja najbardziej cenie sobie mate i nozyki OLFA oraz male sciski modelarskie
a z narzedzi wiekszych : pilarkre elektryczna (z za duza tarcza - 16 cm) strug elektryczny, wyrzynarke no i ostatnio scierarke.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: stefan »


Jakie narzedzia uzywacie w Swoim warsztacie i jakie wydaja sie Wam najbardziej niezbedne. .


Witam!!!
Jak najbardziej zgadzam sie z Toba, wszystkie narzedzia jakie wymieniles sa niezbedne, ja moge dodac jeszcze takie jak: strug reczny, roznej wielkosci dluta,(o rozmiarze mikro :laugh::) i oczywiscie ze nie mozna zapomniec o " impulsowniku kinetycznym z naprowadzaczem trzonkowym"!
Bardzo pomocna jest, mikro szlifierka( np. Dremel) + walek gietki, tyle narazie moge powiedziec z doswiatczenia. Napewno niezbedna jest tokarka do drewna, jednak narazie niestety nie posiadam :(
_____________
POzdrawiam
Stefan
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: krzysztof »

Nie zapominamy o cyrklu redukcyjnym, ułatwia życie.
Czy narzędziem możemy nazwać stocznię modelarską?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: RomekS »

Stocznia to chyba pierwszorzedne narzedzie :laugh::
Co do cyrkla to musze sie zaznajomic z jego budowa i uzywaniem.
Dzisiaj w OBI ogladalem sliczna wyzynarke na pilki wlosowe 85 W za 250 zl.
Juz kiedys o niej pisalem.
Niestety byla ostatnia i troche sfatygowana od ciaglego ogladania... i dlatego kupilem wyrzynarke SKIL. Mysle ze jak sie ja odwroci i dobuduje stolik to nie bedzie gorsza ...
Zaopatrzylem sie tez w maly strug reczny (fot,) i wycinarke do otworow.
Szczegolnie ta druga jest fajna bo wycina otwory w fornirze, tekturze, papierze itp

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: RomekS »

Ten ministrug ma regulacje kata nachylenia i wysuniecia noza.
Jednak poslugiwanie sie nim jest dla mnie trudne. Albo za mocno wysuniety nozyk albo nie struga tak jak trzeba. Bede sie musial nauczyc i regulacji i strugania.
Na razie strugam tradycyjnie, czyli nozem... :(
zibi
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

narzedzia modelarskie

Post autor: zibi »

romeks,z doświadczenia wiem,że od takiego struga lepsze są tzw. "żyletkowce".mam taki,produkcji (jeszcze) czechosłowackiej,ale jest "debeściarski".używam go nawet przy budowie jachtów.problem w tym,że zaczyna mi brakować ostrzy.wszak takie państwo już nie istnieje.
narzędzie jest naprawdę dobre.produkowała je firma "NAREX".jeśli ktoś bywa u naszych południowych sąsiadów,polecam.proszę nie zapomnieć o mnie.pozdrawiam,zibi
zibi
Awatar użytkownika
daszka
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: daszka »

Witam Wszystkich ;)
Ja dzisiaj stałam się posiadaczką podstawowego modelu wycinarki proxxona (całe 310zł...) i jak to baba mam problemy z prostolinijnym wycinaniem, nawet regulacja prędkości pracy wrzeciona niewiele pomaga - mogę tylko liczyć na to że z czasem przyjdzie wprawa w obsłudze tego urządznia :laugh:: .

Jeśli chodzi o warsztat to nie zapominajmy o wszelakich trzymaczach listewek, deseczek i dobrym imadełku najlepiej z szybkim ustawieniem rozstawu szczęk.

Pozdrawiam Daszka
:laugh::
zibi
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Narzędzia modelarskie

Post autor: zibi »

modelarze,zwłaszcza początkujący.przekażę wam swoje doświadczenia jak tylko pozwoli mi na to czas i obowiązki.
a teraz pytanie-jak szukać odpowiedzi na swoje posty?? niestety,ale w kwestii "kompa" jestem raczej laikiem.pozdrawiam.zibi
zibi
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: stach5 »

Witam :)

mam pytanie do Daszki jaki to model tej wycinarki proxxona i gdzie można kupić takową za 310zł bo ja dzisiaj oglądałem w Castoramie i cena była raczej bliżej 1300zł :(

pozdrawiam

stach5

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Narzędzia modelarskie

Post autor: RomekS »

modelarze,zwłaszcza początkujący.przekażę wam swoje doświadczenia jak tylko pozwoli mi na to czas i obowiązki.
a teraz pytanie-jak szukać odpowiedzi na swoje posty?? niestety,ale w kwestii "kompa" jestem raczej laikiem.pozdrawiam.zibi


Na dole jest "sledz odpowiedzi w tym temacie" , zaznacz to jezeli chcesz byc powiadamiany o odpowiedziach w tym temacie.
Musisz byc zalogowany. Nie wiem czy o to chodzilo.
Kazde doswiadczenia sa cenne, bo nie trzeba wtedy sie uczyc na wlasnych bledach.... choc to najlepsza nauka.....
ODPOWIEDZ