Galeon pocz.XVII w.

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Witam.

Uzbroiłem szalupę w żagiel i będzie szalupo-żaglówka.W razie flauty,wiosła.

Pozdrawiam.Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Witam

Pogoda jakoś nie rozpieszcza.Na działeczce ładnie rośnie(samo),więc coś trzeba robić.Zabrałem się za kotwice.Dalsza kontynuacja...chyba nastąpi.;)

Pozdrawiam.Kazimierz

P/s.Bartek,nie bądż za skromny.Pinkę ładnie"strugasz".:) Relacja ciekawa.Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Ciąg dalszy zabawy z wieloramiennikami.Niedość,że linki cieniutkie to jeszcze muszą być dobrze ponaciągane.Wspomaganie wskazane jak najbardziej.;)

Pozdrawiam.Kazimierz.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Nieuchronnie zbliżam się do omasztowania poziomego:) czyli ry...reji.Wytoczone,zabejcowane i...zapokostowane poczekają na swoją kolejkę, która niebawem nadjedzie:)

Pozdrawiam.Kazimierz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Witam.
Dzięki za pozytywne opinie o mojej pracy.Takie wypowiedzi mobilizują bo wiadomo,że jednoczesne prowadzenie relacji i budowa modelu pochłania o wiele więcej czasu.No ale skoro się zaczęło to i trzeba skończyć.Tym bardziej jak się ma pomocnych recenzentów.Dzięki.

Dzisiaj żagielki.Tym razem przy pomocy żony.:)
Materiał cienki jak batyst ale z domieszką polyestru.Nie barwiłem bo ma jasno-żółty kolor.
Po przeszyciu brytów nasączyłem kaponem tak,że się lekko usztywnił.Po wyschnięciu można bez problemu kroić i ciąć bez obawy strzepienia.Zakładek nie będą przeszywał ale będą klejone super klejem do tych celów czyli "Magikiem"Trzyma pięknie także liklinę i jest niewidoczny.Wszystkie żagle będą podwinięte,a górne całkiem zrefowane więc niektóre szczegóły odpadają.Ale to już następnym razem.

Pozdrawiam.Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Ciąg dalszy zabawy.Liklina oklejona.Pokazywałem to już przy Smoku ale przypomnieć nie zaszkodzi.Ten klej jest naprawdę rewelacyjny.Niewidoczny i elastyczny.Trzyma nawet jak się żagiel ściśnie w kulkę.Żagle można w razie potrzeby zmiękczyć po kaponowej impregnacji, acetonem.Np.układanie na rejach.W innych przypadkach ich sztywność pomaga w uzyskaniu wyglądu pracy na wietrze.

Pozdrawiam.Kazimierz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Pierwszy żagielek na okręcie.Reja bukszprytu.Topenanty i brasy też zamocowane.Reszta olinowania, sukcesywnie.

Pozdrawiam.Kazimierz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Zakończyłem bukszpryt.Doszły:cięgło reji bukszprytu,gejtawa tzn.widać tylko ściągnięte zblocza,oraz fały żagla, swobodnie zwisające.Pozostało tylko zrobić klar z linkami i ciąg dalszy...

Pozdrawiam.Kazimierz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Powoli przybywa pajęczyny linek.Praca bardzo odprężająca.;) Dobra na upały w chłodnej stoczni.:)

Pozdrawiam.Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Galeon pocz.XVII w.

Post autor: kagra »

Ciąg dalszy...Zdecydowałem,że wszystkie żagle będą zwinięte.Wydaje mi się,że będzie ciekawiej.Coraz mniej miejsca dla paluchów.Najciaśniej będzie teraz między grotem a bezanem gdzie zbiega się wiele lin reji obu masztów.

Pozdrawiam.Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany