Santisima Trinidad

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad - Lawety

Post autor: Emilius »

kawał roboty już za Tobą, przyjemnie to wygląda. Co do osprzętu artyleryjskiego to nie mam jeszcze zdania. A przy okazji, mam wrażenie, ze to niezbyt wygląda kiedy wszystkie bloczki przy lawecie są tej samej wielkości, i są chyba za duże jak na moje oko.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad - Lawety

Post autor: space85 »

Jeszcze przemyślę raz to co związane z artylerią. Jeszcze mam na to troszkę czasu. Zastanawiam się co zrobić z pokładem, a w zasadzie tym co się na nim pojawiło. Chodzi o warstwę kurzu który jest paskudny. W świetle dziennym go nie widać ale zdjęcie z flashem odkrywa jego prawdziwe "brudne" oblicze. Pędzelek daktyloskopijny już nic nie daje zwłaszcza w głębszych partiach pokładu. Próbowałem silnego powiewu powietrza ale też nic. Może istnieje jakiś specyfik do drewna, dzięki któremu można pozbyć się kurzu. Wykluczam Pronto.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad - Kurz

Post autor: Karrex »

Najlepszym specyfikiem jest gablota ;) . Kurz to faktycznie problem. Kadłub ST przechowuję w worku foliowym. Gorzej będzie jak zaczną przychodzić maszty - postaram się o większy worek ;):).
Radzę przykrywać model każdorazowo po skończonej pracy.
Co do pozbycia się kurzu, to tylko sprężone powietrze wchodzi w rachubę (minimum 2 atm). Tylko musisz mieć wszystko dobrze przyklejone ;).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad - artyleria - dolny pokład

Post autor: space85 »

Dawno mnie tu nie było ale nie oznacza to, że nic nie robiłem. W pierwszej kolejności uznałem że zrobię artylerię na niższym pokładzie. Oczywiście póki co tylko jedna laweta bo się przymierzam:)
Obrazek
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad - Grotmaszt

Post autor: space85 »

Jakiś czas temu zacząłem budowę grotmasztu. Po tygodniu dłubania udało mi się osiągnąć takie efekty:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad - Grotmaszt

Post autor: space85 »

Ciąg dalszy Grotmasztu, a więc reje:) Nie powiem, aby wiązanie setek bloczków było wciągającym zajęciem ale ogólnie jest fajnie:D
Obrazek

Obrazek


W chwilach wolnych udało mi się zrobić jeszcze kilka reji;p


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad - Grotwanty i wyblinki

Post autor: space85 »

Kilka dni temu rozpocząłem seryjną produkcję want ale smoły zabrakło więc na chwilę muszę zrezygnować:)

Gdzieś tu na forum przeczytałem że wanty były smołowane więc postanowiłem pomalować je czarną farbą.

Wiązanie want robię wg dawnej sztuki szkutniczej, tak jak powinno to wyglądać, a nie tak jak proponuje zestaw.

Lina wanty biegnie od pierwszego jufersu od dziobu poprzez "psią dziurę" czyli prześwit między wewnętrzną krawędzią platformy marsa a masztem, a następnie owija się wokół topu kolumny ponad belkami salingu i równolegle wraca tą samądrogą do sąsiedniego (drugiego) jufersa na tej samej burcie.


Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad - Grotwanty i wyblinki

Post autor: oksal »

ale się napleciesz:)...i nie współczuję;)
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad - Grotwanty i wyblinki

Post autor: Karrex »

Żeś poleciał z robotą. Ja tam lubię prace "pajęczarsko-koronczarskie" ;), fajnie się przy tym wypoczywa ;).
Pamiętaj, żeby końce wyblinek na skrajnych wantach potraktować klejem CA i przyciąć na krótko.

Czy w prenumeracie wykupiłeś sekcje?
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad - Grotwanty i wyblinki

Post autor: myszor »

Witaj . Super robota . Zawsze chciałem coś takiego zrobić i cieszyć się tym widokiem . Ale oczywiście ja jako stary dureń uparłem się że zbuduje sam od podstaw . I teraz motam się z tymi moim marzeniem . Naprawdę Twoja praca jest godna oglądania . Karol na pewno Ci pomoże . Fajnie że na Kodze są takie relacje jak Twoja i Kolegów którzy również budują ten piękny model . Tak trzymać . Pomagajcie sobie nawzajem . :) :) :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
ODPOWIEDZ