"Pomorski kuter pławnicowy"

Model kaszubskiej łodzi rybackiej dla średniozaawansowanych.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: bartes123 »

Pięknie!!!
Ja staję na głowie coby rozrysować pokłady i wyposażenie. Mam nadzieję że już niedługo podeślę schematy do ściągnięcia.
Czyli Smoku nie było tak źle chyba? Moim zdaniem to poszywanie zakładkowe jest całkiem ciekawe.
A poszycie z sosenki? Widzę że nieźle się nawet modelowało. Z jakiego materiału planujesz nadbudówki? A malowanie kadłuba będzie miało miejsce?
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: smok »

B) Sosne otrzymałem od znajomego lotnika,miał ich ładny arsenał.A co do dalszych prac,bawie się wykonywanie maszynowni,ładowni i pomieszczenia socialnego dla załogi.;) To na tyle. pozd SMOK

:whistle: SMOKI lubią żubry:evil:
Awatar użytkownika
jaxa
Posty: 518
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:"Pomorski kuter pławnicowy"

Post autor: jaxa »

pięknie, ale... stewa dziobowa jest zbyt wysoka - wiem, że ją przytniesz. Pięknie planki się rozkładają, ale jak zamierzasz budować wnętrza, skoro oparłeś się na... pewnie dasz radę - czekam :)
no i tylnica... będzie tam śruba? bo wiesz, że we wcześniejszych łodziach (bezsilnikowych) takich wcięć nie było.
To ciekawe, że modernizuje się rozwiązania, które były przygotowane na coś innego...
OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - NAJLEPIEJ OD POCZĄTKU !!!
w szkutni: ObrazekObrazek ...i przy kei: ObrazekObrazek
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: artur »

Sosnę używacie??? to używajcie dalej zobaczymy jakie będą tego efekty po pół roku po roku . Sosna bardzo intensywnie pracuje nawet w temperaturze pokojowej , zobaczymy wtedy poszycia popękane listewki po wykręcane to wszystko do czasu;) parę złoty tańsza sosna ale potem trzeba od nowa robić poszycie tak ze trzeba wziąć tą opcję pod uwagę, lub zrobić raz a porządnie z drewna które się nadaje do szkutnictwa.
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: smok »

;) Witam,dwa lata temu ukoncyłem K & M i narazie listewki nie popękały ani nie powykręcały,a wykonałem z sosny.
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: artur »

Twoja wola;)
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:

Post autor: smok »

jaxa napisał:
pięknie, ale... stewa dziobowa jest zbyt wysoka - wiem, że ją przytniesz. Pięknie planki się rozkładają, ale jak zamierzasz budować wnętrza, skoro oparłeś się na... pewnie dasz radę - czekam :)
no i tylnica... będzie tam śruba? bo wiesz, że we wcześniejszych łodziach (bezsilnikowych) takich wcięć nie było.
To ciekawe, że modernizuje się rozwiązania, które były przygotowane na coś innego...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:angry: ide na zubra smok
Obrazek
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:

Post autor: bartes123 »

Dokładnie Smok
To już chyba tylko na piwko. A kolega Robert dokładniej analizuje plany ;]
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: smok »

:P Witam. zamieszczam kilka zdięc .Trochę mojej roboty i kilka ciekawych zdięc.;) ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:\"Pomorski kuter pławnicowy\"

Post autor: smok »

:) http://www.allmogebatar.nu/Bassholmen/Arbetsdagar/kort%20fr%20arbetsmote.htm
http://www.allmogebatar.nu/Bassholmen/Motorer/motorer.htm

;) Witam,oto kilka stron.Pozd.smok
ODPOWIEDZ