Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych

O:Le Soleil Royal

Postprzez kagra » 28 Lip 2009, 20:02

Kazik,nie bądż skromny.Twoje rzeżby rzucają na kolana.Cały efekt widać z normalnej perspektywy w całości.Będzie na co popatrzeć.

Pozdrawiam.Kazimierz
Awatar użytkownika
kagra

Miejscowość: Ozimek

Postprzez Tomek Aleksinski » 29 Lip 2009, 02:49

Model prezentuje sie swietnie!
Nic sie nie martw tymi dziewojami. Na modelu Tannerona owe bialoglowy tez sa "barczyste i piersiaste" niczym sowieckie traktorzystki.
Zaglobie by sie podobaly! :laugh:

Image

Zreszta, ponoc i jego model nie jest kompletnie historycznie poprawny. I nie ma nikogo, kto by naprawde wiedzial, jak wygladal autentyczny Le Soleil Royal? Wiec czym sie przejmowac?

Gratulacje!!!
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski

Postprzez Kazek » 29 Lip 2009, 08:18

Dzięki panowie za dobre słowo cieszę się że model sie podoba bo jest to jeden z powodów i to głównych dla których modelarz chetnie zabiera się do dalszej pracy .

Prawda Tomku że ciężko jest o dobre plany do Le Soleil Royal, nie wiem czy w ogóle jakies takie super na których można by się w całosci oprzeć istnieją. Swój model buduję w oparciu o plany z zestawu ale tylko część kadłubową a i tak było trochę modyfikacji, podpieram się planami z modelu plastikowego Hellera a wszystkie rzeźby robię w oparciu o zdjecia modelu muzealnego Tannerona.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek

Miejscowość: Działdowo

Postprzez Kazek » 16 Sie 2009, 13:01

Można by powiedzieć ze rzeźby na rufie ukończone Hura!!!:laugh: teraz bedzie trochę normalnej zabawy modelarskiej armatki i wyposażenie pokładów . Mam nową tokareczkę więc zobaczymy jak bedą wychodzić armatki co nie omieszkam szanownej braci modelarskiej pokazać.
Pozdrawiam Kazimierz!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kazek

Postprzez oksal » 16 Sie 2009, 13:14

To nie próżnowałeś:) Super Robota:whistle:
Awatar użytkownika
oksal

Miejscowość: Zbylitowska Góra |wieś:) pod Tarnowem

Postprzez ryszardw » 16 Sie 2009, 15:46

Z przyjemnością się ogląda. Gratuluję.R.
Awatar użytkownika
ryszardw

Miejscowość: wrocław

Postprzez Kazek » 07 Mar 2010, 18:47

Witam szanowne grono forumowiczów po ponad półrocznej przerwie ale praca w delegacji nie pozwoliła mi na żadne zabawy przy modelu nie miałem nawet specjalnie możliwosci korzystania z komputera zaglądałem na forum sporadycznie więc teraz przez dwa tygodnie nadrabiałem zaległości i przegladałem wszystkie projekty i jak zwykle wspaniałe modele jest co ogladać. Ruszyłem z nowym animuszem wyposzczony po tak długiej przerwie i zrobiłem armatki i zamontowałem trochę wyposażenia na pokład.
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kazek

Postprzez myszor » 07 Mar 2010, 20:42

Pięknie ! Dobrze że wróciłeś na Forum . Na pewno się dużo od Ciebie nauczę . Jednak można budować takie modele . Gratuluje i życzę duuuuużo wolnego czasu :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Kazek » 22 Mar 2010, 21:39

Witam ! Tak sobie dłubie pomalutku , zrobiłem barierki na górnych pokładach i pare drobiazgów na razie tylko poustawiałem jak zrobię lawety i armatki (Czekam na bloczki od Mirka)to wtedy będę wszytko mocował.Pozdrawiam Kazimierz

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Kazek

Postprzez Kazek » 26 Mar 2010, 19:38

Pomalutku tak sobie buduję lawety na górne pokłady, po kompieli w bejcy zostały posklejane i czekają na montaż kół i innych drobiazgów.

Image
Image
Image

Oczywiście bloczki do lawet i olinowania mam od Mirka, ludzie to jest rewelacja te najmniejsze to 2mm nie wiem jak on to zrobił i nie chcę wiedzieć bo to nie jest normalne .

Image

Pozdrawiam Kazimierz
Awatar użytkownika
Kazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stocznia - Żaglowce

Użytkownicy On-line