Santa Leocadia - Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Lexington skończony więc czas na kolejne pływadełko - Santa Leocadia z wydawnictwa Shipyard. Wycinanka jest dobrze wydana ze sporą ilością ładnych zdjęć 3D kadłuba modelu, ale jak w Lexingtonie brakuje zdjęć całego okrętu (pewnie nie został ukończony)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo w wycinance Shipyard dodał bandery wydrukowane na papierze i gretingi wycinane laserowo
Obrazek

Wydawnictwo gpm się postarało i wydało zestaw ciętych laserowo elementów
Obrazek
Obrazek

i zestaw patyczków
Obrazek

Tak zaopatrzony będę powoli brał się za robotę...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
GrzesiekD
Posty: 197
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: GrzesiekD »

lkemot napisał:
Tak zaopatrzony będę powoli brał się za robotę...


Wiesz co Tomku? Czy Ty przypadkiem nie pracujesz w wenusjański dzień a odpoczywasz w ziemską noc?
Czyli 117 dni pracy i 12 godzin wypoczynku? A może jest tam was 10-ciu i wszyscy robicie ten sam model?
Jak dla mnie tempo zabójcze! I nie ukrywam - tak 3maj bo jest co oglądać:D
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Arco »

A mnie zastanawia tylko jedno, czemu nie 100% drewniany??
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Dlaczego nie drewniany - bo lubię robić modele w salonie przed telewizorem, a budowa w drewnie wygoniłaby mnie do warsztatu (gdziekolwiek to jest). A tak warsztacik jest mało kłopotliwy dla mieszkańców (nożyk Ak3, pincety....), mieści się na ławie przy fotelu i jest fajnie. A w zimie wieczorami mam trochę czasu na zabawę z modelem, gorzej na wiosnę i latem bo sporo prac na działce - dlatego w wakacje stocznia jest zamykana...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: mirek »

Rozpoczynasz nową relację z budowy nowego modelu i to bardzo cieszy chyba wielu w tym również mnie.
Obserwują budowę Lexington zwróciłem głównie uwagę na zastosowanie balsy na poszycie i pokłady , materiał na pewno fajny ale może tym razem spróbuj ją zastąpić fornirem który również tak jak lubisz możesz obrabiać nożykiem AK 3 i narzędziami takimi jak lubisz i posiadasz , mogę ci zagwarantować , ze efekt będzie o wiele lepszy niż zastosowanie balsy
Pozdrawiam Mirek Rybus
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Arco »

Faktycznie TV i salon to argumenty wystarczające :), ale spróbuj robić to co mówi Mikrek. Jedynym minusem to znalezienie forniru o odpowiednim kolorku, ale zawsze możesz go pociąć np w warsztaciku w 1 dzień i po problemie.



Arek
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Pokłady tym razem będę robił z forniru, gdyż mogę w nim dobrze powiercić otwory na kołkowanie - w balsie to dobrze nie wychodzi bo za miękka. Natomiast burty (drugie poszycie) będę robił z balsy - będą w całości malowane

Ja by ktoś wiedział gdzie w sieci są jakieś zdjęcia tego okrętu lub modelu to ta informacja byłaby mile widziana...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Killim »

Witam,gratuluję wyboru ja również posiadam tę wycinankę,służy mi tylko jako uzupełnienie planów
gdyż właśnie na ich podstawie buduje swoja Leocadie (zapraszam do mojej relacji)
Napisałeś że do modelu kartonowego dołączono banderę drukowaną i wycinane laserowo gretingi
ja gretingów nie dostałem:/ Więcej zdjęć jest na stronie Shipyardu ale to również nie wiele
i tego samego modelu,nigdzie indziej nic nie znalazłem więc musi nam wystarczyć tylko tyle.
Bacznie będę śledził twoja relacji pozdrawiam
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Relację czytałem, a co do gretingów i bander to możliwe, że dodali je do modeli w "prenumeracie". Dostaje wszystkie modele jakie wydaje Shipyard - wpierw dostaje zawiadomienie czy reflektuje na model, jak tak to po jego wydaniu wysyłają.
Ja też nic nie znalazłem o Leocadii w sieci, a jakieś fajne zdjęcie całego żaglowca by się przydało
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Killim »

Ja banderę dostałem,a gretingi to pewnie tak jak mówisz tylko dla prenumeratorów
a po za tym widzę że kolego z moich okolic ja mieszkam w Soninie pod Łańcutem
pozdrawiam
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
ODPOWIEDZ