KROK 5 - Stocznia

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: vegelus »

Jedno zasadnicze pytanie mnie nurtuje. Jak dokrecasz sruby trzymajace stepke? Ja mam problem z tym rozwiazaniem bo jak wkleje te elementy to potem bede mial utrudniona droge do przytrzymania sruby od spodu(dokladnie chodzi mi o te elementy do ktorych masz przytwierdzone te aluminiowe kontowniki).
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: krzysztof »

prowadnic stępki nie wklejałem. Pilnowałem wymiarów i idealnie się mieszczą wewnąrz podstawy. Mogę je przesuwać co jest sposobem dobrym. Nieraz musialem je zagęścić by lepiej unieruchomialy stępkę przy montaży szkieletu K&M, zwłaszcza w okolicach tych specjalnych "występków" stępki. Śruby w element nr 5 prowadnicy są wkręcone w otwór ciut mniejszy od średnicy śruby, Sruba przy wkręcaniu utworzyła swój gwint. jest ją trudno wykręcić nawet wkrętarką AKU. trzyma tak, że nie zachiodzi możliwość jej obrotu przy dokręcaniu motylka, lub tak jak u mnie nakrętki.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
zimon
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: zimon »

Witam wszystkich!!!
Widze ze zdecydowana wiekszosc jest juz po budowie Stoczni, mnie to uzondzonko jeszcze zajmuje czas, :) ale juz niedlugo i bedzie gotowe a wtedy zabieram sie za wycinanie wręg. Mam pytanie gdzie zaopatrzyliscie sie w sklejka 6mm?? Ogladalem w kilku miejscach i jakos nie moglem dostac, pozdrawiam wszystkich bioracych udzial w projekcie.
"Ogłada przychodzi z miast, mądrość z pustyni"
zimoni@wp.pl
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: vegelus »

No wlasnie tez sie nad tym zastanawialem. Ja w swoim rozwiazaniu zrobilem łezki na górnej i dolnej części przez co obraca mi się śruba. Chyba będę musiał przerobić te części trzymające na jeden otwór i wtedy wszystko będzie grać :-)
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: maciejza »

vegelus napisał:
Chyba będę musiał przerobić te części trzymające na jeden otwór i wtedy wszystko będzie grać :-)


u siebie zrobilem "dolna czesc" z jedną dziurą, i do tego sruba z płaskim łbem i takim kwadratowym kołnierzem przed gwintem (takie jak w sankach :) czy ławkach parkowych :) ) :) to sie "wrzyna" samo w sklejke i trzyma :)
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: Karrex »

jerry_bee pisze:No to nadeszła ta wiekopomna chwila i pierwszy produkt kursu możecie pobrać z tej loklizacji:
Wirtualna Modelarnia
Zgodnie z zapowiedziami Radka i Mirka zaczynamy od budowy stoczni. kto jeszcze nie rozpoczął budowy swojej lub ma problemy z jakimiś elementami - proszę nie krępować się i śmiało pobierać!

viewtopic.php?p=1241#p1241

W wirtualnej modelarni brak w/w plików (przynajmniej u mnie :( ).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Lew Północy
Posty: 0
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:14

Re: KROK 5 - Stocznia

Post autor: Lew Północy »

Mam pytanie.
Czy K&M zmieści się na stoczni o długości 60 cm? Bo nie wiem, który wariant lepiej zrobić (1000 mm czy 600 mm)?
Awatar użytkownika
Wojtek-Sos
Posty: 159
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:05

Re: KROK 5 - Stocznia

Post autor: Wojtek-Sos »

Lew Północy pisze:Mam pytanie.
Czy K&M zmieści się na stoczni o długości 60 cm? Bo nie wiem, który wariant lepiej zrobić (1000 mm czy 600 mm)?

Witaj,
zrób na 1000 mm. K&M zmieści się na niej, a stocznia o większej dł. na pewno Ci się przyda.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
prabut
Posty: 50
Rejestracja: 04 kwie 2011, 16:39

Re: KROK 5 - Stocznia

Post autor: prabut »

Witam
Zmieści się na 60 cm, ale na większe modele w przyszłości to wybrałbym 100 cmm.
Awatar użytkownika
Lew Północy
Posty: 0
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:14

Re: KROK 5 - Stocznia

Post autor: Lew Północy »

Może lepiej zrobić na 600? Na 1000 brakuje mi materiałów.
Ile mm długości ma stępka K&M?
ODPOWIEDZ