Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Witam,
Sporo czasu minelo od mojego ostatniego wpisu w tym watku. Obecna pora roku nie sprzyja modelarstwu (przynajmniej w moim przypadku), wiec prace ulegly spowolnieniu. Na dzien dzisiejszy zakonczylem prace nad nadburciem sterburty i wkleilem wystajace ponad poklad wregi na bakburcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodatkowo zaczalem malowac figurki. Na poczatek wzialem trzy figurki rybakow z XX wieku ktore dostalem zamiast zamowionych marynarzy z XVIII wieku. Z rybaka niosacego ryby w koszu zrobilem ogrodnika - Davida Nelsona - z sadzonka drzewa chlebowego. Nad pozostalymi dwiema musze jeszcze popracowac. Ponizej zdjecie mojego skromnego warsztatu "malarskiego" i kilka fotek figurek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po pomalowaniu ogrodnika pomyslalem, ze skoro figurki nie za bardzo pasuja ubiorem do XVIII wiecznego zaglowca to niewiele wiecej popsuje dodajac od siebie cos z obecnej epoki. Bedzie to takie moje "easter egg" - zart umieszczany czasami przez tworcow gier itp. w miejscach trudno dostepnych lub slabo widocznych. Plecy ogrodnika beda prawie niewidoczne wiec umiescilem na nich logo mojego ulubionego zespolu - MetallicA B)

Obrazek


Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inek1975 »

Witaj ;)
naprawde świetny pomysl z tym umiejscowieniem czegos z "naszej epoki" a napis pierwsza klasa... nie tylko wykonanie ale wybor kapeli.. moja tez ulubiona..
Pozdrawiam serdecznie i tak trzymaj
Tomasz
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

inek1975 napisał:
... wybor kapeli.. moja tez ulubiona..


:) Milo spotkac kogos o podobnym guscie muzycznym. Moze zainteresuja Cie linki ponizej:

Oficjalne forum Metclub'owe - http://boards.metclub.com
Forum kolekcjonerskie - http://tmcc.iforumer.com

Z pewnoscia znajdziesz tam ogrom informacji o tej kapeli.

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inek1975 »

wielkie dzieki :) napewno skorzystam nie tylko z tych linkow... nie dlugo festiwal w lipsku wiec .....
pozdrawiam
Tomasz
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Witam,
Wakacje skonczone, wiec chcialem uaktualnic moj watek. Musze sie przyznac, ze wiekszosc czasu spedzilem na powiekszaniu mojej kolekcji MetallicA i malowaniu figurek. Prace przy statku byl zawieszone. Przez ostatnie dni troche nadgonilem i chyba moge uznac, ze zakonczylem kopyto. Czas zabrac sie za wyposazenie pokladu i wnetrza. Ponizej aktualne fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Witam,
Przez weekend zrobilem ozdbe rufy. Niewiele mozna o tym napisac. Wlasciwa ozdobe dostalem z zestawem na plytce fototrawionej, tyl tez byl juz wyciety. Musialem powiginac deseczki (1x3 mm) w obu plaszczyznach i skleic to wszystko z soba. Reszta na zdjeciach.
Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Jeszcze jedno zdjecie. Ozdoba przylozona na sucho do rufy.

Obrazek
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: stefan »

Krzysiek, wez te blachę wywal do śmieci i wystrugaj normalną ozdobę z drewna, na pewno będzie o niebo ładniejsza:)
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Mi tez nie za bardzo podobaja sie te blaszane okienka - jakes takie plaskie. Myslalem zeby chociaz dorobic drewniane ramki naokolo i zostawic jedno czy dwa otwarte. Co do wystrugania ozdoby z drewna to chyba jeszcze moje umiejetnosci rzezbiarskie sa za male :( Raczej bym to sp...
Ponizej fotka jak producent zestawu proponuje rykonanie rufy. Mojemu modelowi jeszcze daaaleko zeby tak wygladal.

Obrazek
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Anatomy of HMS Bounty - Skala 1:48

Post autor: inicjator »

Wczorajszy wieczor uplynal pod znakiem okna i rozy :)
To z zestawu rzeczywiscie wyglada beznadziejnie. Jest wprawdzie troche dlubaniny zeby zrobic samemu, ale chyba warto. Musze jeszcze dorobic cztery na rufe i szesc malych na galerie (nie jestem pewny tej nazwy). Jedna fotka dla porownania obu okien.
ps. O rozy napisze w innym dziale (ale nie wiem czy mozna).

Obrazek

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
ODPOWIEDZ